• تاریخ انشار: 25 نوامبر 2017
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 15375
  • 714 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حضور گسترده مردم در مراسم های میلاد پیامبر اعظم(ص) ، باعث وحدت جامعه می شود

جلسه مشورتی در رابطه با برنامه های هفته وحدت و چگونگی برگزاری مراسم میلادالنبی (ص) در دفتر شورای اخوت اسلامی هرات برگزار شد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) ، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد هاشمی راستی ؛ مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات در این نشست اظهار داشت: مشکلات […]

جلسه مشورتی در رابطه با برنامه های هفته وحدت و چگونگی برگزاری مراسم میلادالنبی (ص) در دفتر شورای اخوت اسلامی هرات برگزار شد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) ، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد هاشمی راستی ؛ مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات در این نشست اظهار داشت: مشکلات متعددی دامن گیر جامعه ما است و مردم به شدت از نا امنی های گسترده رنج می برند.

 

حجت الاسلام هاشمی افزود: از سوی دیگر امروزه تهاجم گسترده فرهنگی و تبلیغ و اشاعه اندیشه های منحرف لائیک و سکولاریستی در بسیاری از مراکز علمی و دانشگاهی ، اندیشه ها و اعتقادات جوانان ما را شدیدا تهدید می کند.

 

وی تصریح کرد: ایام ولادت پیامبراعظم (ص) و هفته وحدت برای علمای اعلام و جامعه روحانیت فرصت مناسبی است تا از آن استفاده اعظمی نمایند و به بست و تبیین اندیشه های الهی و تشریح سیره نبوی بپردازند.

 

نامبرده علاوه کرد: لازم است ساختار جلسات بصورت سمینار ها و یا گفتمان ها باشد تا اقشار تحصیل کرده و جوانان بتوانند در بررسی مطالب سهیم شوند و نظرات شان را در قالب سوالات به راحتی مطرح نمایند .

 

به گفته وی ، علماء می توانند در رابطه با تقویت مبانی وحدت بعنوان یکی از محوری ترین موضوعات بصورت علمی و عملی بپردازند.

 

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی راستی خاطر نشان کرد: لازم است جلسات میلادالنبی (ص) از دوازدهم تا هفدهم ربیع از پوشش مناسب خبری برخوردار باشد و هماهنگی های لازم با رسانه های همسو و همفکر صورت گیرد.

 

به گفته او ، حضور گسترده ، صمیمی و پررنگ علمای شیعه و سنی در همه جلسات میلاد النبی (ص) ضرورت اجتناب ناپذیر امروز جامعه و مردم ماست.

 

گفتنی است در این نشست هماهنگی ، حجت‌الاسلام و المسلمین موسی رضایی ؛ رئیس شورای علمای شیعه شهر هرات، محمد روحانی، مسوول نظارت بر حوزات علمیه و مولوی غلام محمد مصوون شرکت داشتند.