• تاریخ انشار: ۲۸ اسد ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 20417
  • 435 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حقوق بشرغربی برای سرپوش گذاشتن روی جنایات خودشان ساخته شده است

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا) “سید محمد موسوی” می گوید: اگر غرب بخواهد  بالای یک کشور حمله کند و آن کشور را تحت تسلط خود در بیاورد از راه پیاده کردن حقوق بشر، دموکراسی و حقوق زن وارد آن کشور می شود.   مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در بلخ در مورد […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا) “سید محمد موسوی” می گوید: اگر غرب بخواهد  بالای یک کشور حمله کند و آن کشور را تحت تسلط خود در بیاورد از راه پیاده کردن حقوق بشر، دموکراسی و حقوق زن وارد آن کشور می شود.

 

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در بلخ در مورد حقوق بشر اسلامی گفت: اسلام از آغاز خلقت برای همه چیز حقوق قائل شده و آن توسط پیامبران الهی به مردم ابلاغ گردیده است.

 

وی به سوره انعام آیه ۵۹ اشاره کرد و گفت :(وَلَا رَطْبٍ وَلَا یَابِسٍ إِلَّا فِی کِتَابٍ مُبِینٍ) هیچ تر و خشکی نیست مگر این‌که در کتابی روشن است و تمام اینها با مطالعه قرآن کریم استخراج میگردد.

 

موسوی خاطر نشان ساخت: ۱۴۰۰ سال پیش دین خدا کامل شده است (اَلْیوْمَ أَکمَلْتُ لَکمْ دینَکمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیکُمْ نِعْمَتی وَ رَضیتُ لَکُمُ الْإِسْلامَ دیناً ﴿مائده آیه ۳﴾  و طبق فرموده پیامبر خدا (ص) “حلالی حلالٌ الی یوم القیامه و حرامی حرامٌ الی یوم القیامه” حلال محمد تا روز قیامت حلال و حرامش تا آخر حرام خواهد بود.

 

وی به نظریه  برخورد تمدن ها اشاره نمود و گفت: در کتاب برخورد تمدن ها آمده است: روزی فرا می رسد که تمام تمدن ها از بین میروند جز تمدن غرب و اسلام که آن دو در مقابل هم قرار می گیرد.

 

موسوی هدف از مداخلات غرب در کشور های اسلامی را از بین بردن تمدن اسلام بیان کرد و گفت: جوامع اسلامی دوچیز مهم دارند یکی منابع خوب و دیگر نیروی انسانی . ولی غربی ها با طرح نفاق اندازی می خواهند مسلمانان را در مقابل همدیگر قرار بگیرند و خود شان، خود را نابود کنند.

 

وی از امریکا به عنوان سردسته این طرح ها نام برد و گفت: نمونه بارز این دشمنی تشکیل و حمایت از گروه های افراطی طالب و داعش و دیگر  گروهای تروریستی است که از طرف آمریکا برای نابودی کشورهای اسلامی اعزام شده اند.

آقای موسوی به جنایات آمریکا علیه کودکان یمنی اشاره کرد و اظهار داشت: ده‌ها کودک یمنی توسط بمب ساخته شده‌ای آمریکا شهید می شوند، از حقوق بشر صدای بلند نمی شود، در اصلا حقوق بشر نیست بلکه در اصل حقوق بی بشر است زیرا بشری در نظر آنها وجود ندارد.

 

موسوی با بیان اینکه امضاء پیمان امنیتی هیچ دردی ملت افغانستان دوا نکرد بلکه از قبل این کشور نا امن تر شده است خاطر نشان ساخت: مردم در غزنی قتل عام شدند، خانه های شان ویران شد  و تنها در ده روز اخیر فقط ۳۰۰ سرباز در غزنی شهید شده اند.

 

نامبرده حمله به مرکز آموزشی “موعود” در کابل را سرپوش گذاشتن و فراموش شدن جنایات غزنی بیان کرد و گفت: در این حمله ستون پنجمی ها دست دارند و این گونه با برنامه ریزی دقیق خواستند جنایات که در غزنی صورت گرفته است را کمرنگ نمایند.

 

وی اضافه کرد: این گونه نقشه ها بارها در کشور عملی شده است و نتیجه نیز داده است که نمونه آن حمله برمرکز تبیان در ۷ جدی بود که بعد از آن برای کمرنگ کردن جنایت که برمرکز تبیان صورت گرفت ، حمله بر آکادمیک پولیس را طرح ریزی کرده و انجام دادند.

 

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان؛ حملات برمنطقه دشت برچی کابل را طرح تصفیه یک قشر خاص توسط دشمن بیان کرد و اظهار داشت: چندین بار فقط این منطقه مورد حمله قرار می گیرد و دولت نیز هم این منطقه را به حال خودش رها کرده است.

 

موسوی تصریح کرد:  اگر دشمن فکر می کند با کشتن و ریختن خون، ما دست از عقاید خود بر میداریم واقعا احمق هستند زیرا ۱۴۰۰ سال در این راه، سرها به روی نیزه رفته، زن ها به اسارت رفته اند و هزاران نفر تا هنوز شهید شده اند اما این راه هنوز ادامه دارد.

 

وی  اضافه کرد: دانشمندان  یهودی هم این را اقرار کرده اند که اسلام گذشته ای سرخ و آینده سبز دارد.

 

سید محمد موسوی گفت: این ضعف ما است که دشمن خود را نمی شناسیم ولی آنها از طریق رسانه‌ها افکار و روش زندگی ما را تغییر می دهند و ما هنوز در غفلت تمام به سر می بریم.

 

وی هم چنان خطاب به جوانان گفت: تنها در فضای مجازی با محکوم کردن چیزی ساخته نمی شود و این وضعیت تغییر نمی کند بلکه همه باید بیدار شوند و برای مقابله با دشمن، طرح های عملی بردارند زیرا امروز که مساجد، مراکز فرهنگی و آموزشی را زدند اگر کاری صورت نگیرد؛ فردا در خانه های خود هم در امان نخواهیم بود.

 

گفتنی است که کارشناسان این گفتمان تقی واحدی، کارمند کمیسیون مستقل حقوق بشر در بلخ و نیز شعیب سالک کارشناس مسائل  امور اجتماعی در مقطع لیسانس بودند که پیرامون  سرفصل های رابطه اسلام و حقوق بشر از حقوق بشر اسلامی تا حقوق بشر غربی و حقوق بشر اسلامی امتناع یا ضرورت” صحبت نمودند.