• تاریخ انشار: ۲ ثور ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 6786
  • 746 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حق با علی و علی با حق است و هیچگاه از هم جدا نمی شوند

حجت الاسلام و المسلمین یارمحمد رحمتی؛ رییس دفتر مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل که به مناسبت فرا رسیدن سیزدهم رجب سالروز ولادت حضرت امام علی(ع) در سالون اجتماعات این مرکز در جمع کثیری ازعلما، روحانیون، جوانان، نوجوانان و اقشار مختلف مردم صحبت می کرد، گفت: از ابتدای خلقت، انسانها در سه جهت مختلف در […]

حجت الاسلام و المسلمین یارمحمد رحمتی؛ رییس دفتر مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل که به مناسبت فرا رسیدن سیزدهم رجب سالروز ولادت حضرت امام علی(ع) در سالون اجتماعات این مرکز در جمع کثیری ازعلما، روحانیون، جوانان، نوجوانان و اقشار مختلف مردم صحبت می کرد، گفت: از ابتدای خلقت، انسانها در سه جهت مختلف در حرکت هستند.

به گفته این عالم دینی، یکعده در مسیر حق و عده دیگر در راه باطل و عده زیادی نیز به صورت متزلزل هستند و مسیر مشخصی ندارند.

به گفته او؛ کسانیکه کفر و ایمان آنان معلوم نیست، بلکه ابن الوقت هستند و به نرخ روز نان می خورند، در قرآن از آنان به نام منافق یاد شده است و اینها هستند که در طول تاریخ، بزرگترین ضربه ها را به اسلام وارد کرده اند.

به گفته رحمتی، خداوند در قرآن کریم در رابطه با این عده از افراد می فرماید: آنانی که از دین بر می گردند و از امام و پیشوای هدایت دور می شوند و قلب و زبان شان یکی نیست، شما مومنین ناراحت نباشید، زیرا خداوند به زودی مومنینی را جایگزین آنان خواهد کرد که دین خدا را یاری می کنند.

آقای رحمتی در ادامه افزود: حضرت امام علی(ع) از سوی همین عده افرادی که فقط با لباس حق ظهور کردند مانند قاسطین، مارقین و ناکسین خون دلهای فراوانی خورد.

به گفته رحمتی، مارقین که همان خوارج نهروان است، به خاطر جهالت و نادانی و با نهایت بی شرمی، در برابر کسی قرار گرفتند که علاوه بر ایمان و تقوی، سابقه درخشان در اسلام داشت و هیچگاه از جاده حق منصرف نشد و لحظه ای از یاد خدا غافل نگردید.

به گفته رحمتی، گروه خوارج، درآن روز به عقیده نارسای خود، نعوذ بالله حضرت امام علی(ع) را کافر می دانستند، اما خوارج امروز و جنود شیطان نیز پیروان آن حضرت را کافر و مهدورالدم میدانند.

به گفته او، در آن زمان، در حق حضرت امام علی(ع) دوست و دشمن جفا کردند و به جرم عدالت خواهی به آن حضرت سنگ زدند، اما امروز نیز پیروان علی(ع) از سوی دشمنان زیرک و دوستان جاهل کوبیده می شوند.

به گفته این عالم دینی، همانگونه که در زمان امام علی(ع) عده ی کثیری اندیشه امام را درک نکردند، امروز نیز تعداد زیادی آشنایی دقیق با آن حضرت ندارند.

او از مسلمانان به خصوص پیروان آن حضرت خواست که حداقل نهج البلاغه را مطالعه کنند تا بدانند و آنچه را در زندگی ضرور است از آن حضرت بیاموزند.

رحمتی در ادامه با بیان اینکه مبارزه حق و باطل منحصر به زمان حضرت امام علی و هیچ یکی از معصومین(ع) نیست، افزود: این جنگ تا روز قیامت ادامه دارد و ممکن است درشرایط های مختلف شکل این مبارزه تغییر کند و باطل با چهره های مختلف دامنگیر مردم شود.

به هر صورت به گفته این عالم دینی، نباید فراموش کرد که باطل همواره در برابر حق ظاهر می شود و مانند کف روی آب جلوه کوتاه مدت دارد، اما در نتیجه طبق وعده خداوند پیروزی از آن حق است.