• تاریخ انشار: ۴ جوزا ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 25673
  • 439 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حمایت از فلسطین؛ حمایت از مقدسات و ارزش‌های اسلامی است

شماری از دانشجویان دانشگاه بلخ و طلبه های حوزه‌ای در بخش ” نظریات دانشجویان ” گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان (آوا) در مزار شریف گفتند که حمایت از فلسطین در واقع حمایت از مقدسات و ارزش های اسلامی است.   به گزارش خبرگزاری آوا، رحیمه یزدانی دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه بلخ پیرامون روز جهانی قدس […]

شماری از دانشجویان دانشگاه بلخ و طلبه های حوزه‌ای در بخش ” نظریات دانشجویان ” گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان (آوا) در مزار شریف گفتند که حمایت از فلسطین در واقع حمایت از مقدسات و ارزش های اسلامی است.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، رحیمه یزدانی دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه بلخ پیرامون روز جهانی قدس و دفاع از بیت المقدس گفت: امروز مسئله قدس از جمله مهمترین مباحث اسلامی و با ارزش ترین موضوع آزاده خواهان در جهان است، اما در کشور عزیز ما افغانستان که ۹۹٫۹۹ درصد مردمش مسلمان است از قدس آگاهی کامل ندارد.

 

وی افزود: بیت المقدس از جمله مقدسات مسلمانان است و امت اسلامی نمی تواند از مقدسات شان به ساده بگذرند اما با تاسف جوانان نمیخواهد از این مکان مقدس آگاهی پیدا نمایند، در حالی که مسئله قدس از جمله مسایل حیاتی در بین مسلمانان می باشد.

 

خانم یزدانی اظهار داشت اگر قدس بدست اشغالگران و خونریزان صهیونیستی بیافتد؟! پاسخگو کی خواهد بود، باید دانشجویان و همه مسلمانان تلاش و کوشش نمایند تا اینکه قبله اول مسلمانان به دست متجاوزین و غاصبین اسرائیلی و نیروهای فاشست قرارنگیرد.

 

وی می گوید هدف اسرائیل نابودی اسلام و مسلمانان در جهان است که امروز میخواهد اولین قبله مسلمانان را خراب نماید، وظیفه همه مسلمانان این است تا با وحدت وآگاهی بتوانند در مقابل نیروهای اسرائیلی و اهدافصهیونیستی ایستادگی نماید.

 

محمد طاهری فعال فرهنگی و اجتماعی شهر مزارشریف می گوید: بسیاری از جوانان امروزه بیت المقدس خود را فراموش نموده، جاهای دیگر را به عنوان خط‌‌ مش خود پذیرفته اند و اگر امروز مردم افغانستان از کشور خود دفاع میکند باید از بیت المقدس نیز دفاع نماید چون این مکان یکی از مسایل دینی در اسلام است.

 

وی گفت شریعت اسلامی هیچ وقت نصارا و یهود را دوست خود قبول ندارد در حال که امروز امریکا در افغانستان آمده دست دوستی داده است همه بداند که اسرائیل و امریکا هیچگاه برای افغانستان دوست نخواهید شد.

 

راضیه حیدری، یک تن از دانشجویان ولایت بلخ پیرامون وظیفه مسلمانان در رابطه به بیت المقدس گفت: قدس اولین محور برای مسلمانان و جوانان می باشد امروز کشورهای بیگانه تفکر و اندیشه های غلط خود را به جوانان مسلمان تزریق نموده است.

 

وی می گوید دفاع و حمایت از بیت المقدس یک وظیفه‌ دینی برای مسلمانان است.

 

همچنین مسعود احمدی با بیان اینکه من سنی هستم و حمایت از قدس شیعه و سنی نمی شناسد؛ پیرامون دفاع از بیت المقدس گفت: دفاع از بیت المقدس با همدیگر پذیری مسلمانان انجام می پذیرد و باید قدس را از دست یهودیان و نصارا آزاد کرد.

 

وی افزود، قدس یا فلسطین همان سه کلمه‌ یا نام سه مکان نیست، بلکه نقطه عطف و خط‌ مش فکری برای مسلمانان و نقطه آزمایش برای نابودی تجاوزگران و اشغالگران است.

 

او می‌گوید اگر قدس از بین برده شود، یکی از نشانه های بزرگی برای نابود اسلام در جهان می باشد بنابر همین امر هر فرد مسلمان ضروری است تا از بیت المقدس دفاع نماید و هر حرکت خارجی را در کشور سالم نباید گرفت چون آنها در کار خود صادق نیست.

 

وی همچنین تصریح کرد، حمله نمودن بالای مردم فلسطین یعنی حمله کردن بالای همه‌ی از مقدسات اسلام است، باید همه مسلمانان از مقدسات و ارزشهای خود دفاع نماید.

 

سید سجاد عباسی، یکی از استادان شهر مزارشریف در رابطه به استراتژی اسرائیل گفت: یهودیان سه روند مهم را میخواهند در کشورهای اسلامی زیر دست داشته باشند اول نفوذ به تمام مراکز علمی و آموزشی، دوم نفوذ نمودن به دستگاه‌های امنیتی حکومت‌ها و سوم تسلط داشتن به رسانه‌های جهان است.

 

وی تأکید نمود، که باید مراکز علمی بدست مسلمانان باشد نه بدست یهودیان که امروز به تمام مراکز آموزشی تسلط دارد و کنترل میکند، نیز رسانه ها در بسیاری از کشورهای اسلامی بدست یهودیان است و از طرف اسرئیل تأمین میشود، که در این عرصه رسانه های اسلامی باید فعالیت داشته و مسایل اسلامی را تبلیغ نماید.

 

وی گفت، امروز همه دانشجویان و جوانان امریکا فهمیده است که امریکا زیر دست اسرائیل بوده و اسرائیل میگوید امریکا در حال از بین رفتن است، امریکا نیز به این نتیجه رسیده است که باید اسرائیل از کشورشان بیرون شده و مراکز اصلی را بدست امریکا بدهد.

 

او گفت، امروز اسلام، اسرائیل را برای غربی‌ها و امریکا آشنا و آگاه نموده است، در حال که غربی‌ها تمام مراکز اصلی خود را بدست اسرئیل گذاشته است و خواهان مراکز اصلی از دست یهودیان است.