• تاریخ انشار: ۱۴ جوزا ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 7369
  • 1,112 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حمایت از مجاهدین افغانستان از رسالت های دینی ما است و با هیچ چیز قابل معامله نیست

حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر بلال استاد حوزه علمیه مدرسه امام امیرالمومنین که در سمینار “امام خمینی(ره) و دنیایی که نردبان شد” صحبت می کرد با بیان مطلب فوق افزود: امام خمینی(ره) با انقلاب خود به جهان اسلام و دنیای انسانیت امید بخشید و در دلها شور و شعشعه ایجاد کرد.   به گفته […]

حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر بلال استاد حوزه علمیه مدرسه امام امیرالمومنین که در سمینار “امام خمینی(ره) و دنیایی که نردبان شد” صحبت می کرد با بیان مطلب فوق افزود: امام خمینی(ره) با انقلاب خود به جهان اسلام و دنیای انسانیت امید بخشید و در دلها شور و شعشعه ایجاد کرد.

 

به گفته او امام با یک حرکت خدا محورانه نه تنها دلهای استبداد داخلی، بلکه در دلهای استعمار جهانی رعب و وحشت ایجاد کرد و صفحه تاریک زندگی مستضعفین جهان را روشن ساخت.

او همچنان گفت: مستضعفان جهان گم شده خود را در نزد این پیر و پدر مهربان دریافتند و حیثیت و عزت انسانی را در وجود او به تماشا نشستند.

 

به گفته این عالم دینی، امام نه تنها به عنوان یک رهبر بلکه به عنوان یک پدر مهربان برای مسلمانان جهان می سوخت و درد مظلومین را درک می کرد.

آقای بلال علاوه کرد؛ امام با وجود اینکه درگیر نظام قدرت مند ستم شاهی بود در عین حال مردم افغانستان را فراموش نکرده همواره می گفت: “حمایت از مجاهدین افغانستان از رسالت های دینی ما است و با هیچ چیز قابل معامله نیست.”

 

به گفته بلال، امام به گردن تمام مسلمانان جهان حق بزرگی دارد و تجلیل از این شاخصه بزرگ عزت، باید به یک فرهنگ تبدیل شود.

 

او تصریح کرد: هر چند بدخواهان جهان، درصدد کم رنگ کردن شخصیت امام خمینی(ره) هستند، اما چراغی را که خداوند روشن کرده است، بنده هرگز نمی تواند او را خاموش کند.

در عین حال به گفته بلال، مسلمانان به خصوص نسل جوانان وظیفه دارند تا در راه امام که همان راه انبیاء و اولیا است گام برداشته و اندیشه او را در هر شرایطی ترویج کنند.