• تاریخ انشار: ۳ سرطان ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 11590
  • 1,088 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حمایت از مردم فلسطین؛ وظیفه همه مسلمانان جهان است

مسئول دفتر فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان گفت: روز قدس تنها روز حمایت از مردم فلسطین نیست بلکه روز قدس روز حمایت از مستضعفین جهان است و این روز، روز نه گفتن به دشمن است و روزی است که در مقابل کفار ایستاده شویم و مشت های خود را گره نماییم و شعار های مرگ […]

مسئول دفتر فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان گفت: روز قدس تنها روز حمایت از مردم فلسطین نیست بلکه روز قدس روز حمایت از مستضعفین جهان است و این روز، روز نه گفتن به دشمن است و روزی است که در مقابل کفار ایستاده شویم و مشت های خود را گره نماییم و شعار های مرگ بر اسرائیل سر دهیم.

 

 

به گزاش خبرگزاری آوا، به مناسبت فرا رسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ازروز جهانی جهانی قدس از طرف دفتر فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مزارشریف(مرکز ولایت بلخ) تجلیل شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی مسئول دفتر فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در سمت شمال، با اشاره به تاریخچه قدس گفت: این روز در سال ۱۳۵۸از طرف بت شکن زمان حضرت امام خمینی (ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس نام گزاری شد.

وی افزود: در ماه مبارک رمضان که مسلمانان یک ماه روزه گرفته اند و قلب خود را آماده توبه کرده بودند امام (ره) چنین ابتکاری را به خرج دادند و آخرین جمعه سال را به این روز اختصاص دادند.

حجت الاسلام موسوی ادامه داد : فلسفه روز جهانی قدس یک اصل قرآنی است، خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرمایند «فَمَنْ یَکْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَ یُؤْمِنْ بِاللَّهِ (بقره – ۲۵۶) / وظیفه مسلمانان این است که در مقابل طاغوت ایستادگی نمایند و بعد ایمان به خداوند داشته باشند.

مسئول دفترفعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان اظهار داشت: به تعبیری می‌توان گفت که اگر دین را دو نصف کنیم، نصف دین ایستادگی در مقابل طاغوت است و نصف دیگرش خم شدن در مقابل خداوند و ایمان به الله و هدف از نامگذاری آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس، دقیقاً همین است که مسلمانان یک ماه عبات خداوند را به جا آورده‌اند و حالا با خالص شدن قلب‌ها، باید در مقابل طاغوت نیز ایستادگی نمایند.

این عالم دین با ابراز اینکه مبارزه با طاغوت سیره انبیاء و اولیای خدا نیز بوده است گفت: این دواصل در سیره پیامبران الهی نیز بوده و طبق آیه قرآن کریم خداوند متعال به پیامبران دستور داده است که من را عبادت کنید و در مقابل ظلم ایستاده گی نمایید، هم چنان این دو اصل را در سیره معصومین (ع) و خلفای راشدین نیز می توان دریافت که دستور کاری شان همین دو چیز بوده است.

وی عنوان کرد: ما باید در مقابل دشمن ایستادگی نماییم زیرا که اگر ما در مقابل دشمن ایستاده نشویم، دشمن در مقابل ما ایستاده خواهد شد و ما را از بین خواهد برد که نتیجه اش را می توان در حادثه قل اردو، حادثه مسجد الزهرای کابل، حادثه هلمند و دیگر جاها مشاهده نمود.

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی در زون شمال خاطر نشان ساخت: وظیفه ما مسلمانان است که در برابر اینگونه حرکت‌های طاغوت‌ و دشمنان اسلام ایستاد گی نماییم چرا که اگر در برابر طاغوت مبارزه صورت نگیرد، دشمنان اسلام بیشتر از پیش قوی می‌شوند از اینرو باید آنان را سرکوب کنیم.

حجت الاسلام موسوی بیان داشت: دشمنان اسلام چه در افغانستان و چه در سایر کشورهای اسلامی تلاش می‌کنند که در میان مسلمانان نفاق افکنی کنند چون آنان نه شیعه می‌شناسند و نه سنی بلکه هدف شان ایجاد تفرقه است تا از این طریق حکمفروایی نمایند.

وی افزود: طاغوت این زمان، گروه های تروریستی داعش و طالب می‌باشد که بشمول افغانستان در برخی از کشورهای اسلامی دست به کشتار افراد بیگناه می‌زنند و مردم حتی روزه داران و نمازگزاران را به خاک و خون می‌کشانند.

وی با ابراز اینکه مسلمان باید حرکت های دسته جمعی در مقابل طاغوت زمان داشته باشند، گفت: قرآن کریم می فرماید که مسلمان باید حرکت های دسته جمعی انجام بدهند و با این کارشان کفار را به غیظ بیاورند یعنی آنها از داخل احساس حقارت کنند.

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی در زون شمال گفت: شعار دادن های ما و حرکت های دسته جمعی ما تیری است که درقلب دشمن اصابت می کند و آنها را از دورن می سوزاند.

حجت الاسلام موسوی با ابراز اینکه روز قدس قبل از اینکه حمایت از مردم فلسطین باشد؛ اولین قبله مسلمانان است و ماباید از قبله خود دفاع نماییم، گفت: روز قدس تنها روز حمایت از مردم فلسطین نیست بلکه روز قدس روز حمایت از مستضعفین جهان است و این روز، روز نه گفتن به دشمن است و روزی است که در مقابل کفار ایستاده شویم و مشت های خود را گره نماییم و شعار های مرگ بر اسرایئل سر دهیم.

 

وی در با اشاره به حدیثی از پیامبر(ص) گفت: حمایت از مردم فلسطین وظیفه همه مسلمانان است چرا که در حدیثی صریح پیامبر اکرم (ص) می‌فرماید «مَنْ اَصْبَحَ لا یَهْتَمُّ بِاُمورِ الْمُسْلِمینَ فَلَیْسَ مَنْهُمْ وَ مَنْ سَمِعَ رَجُلاً یُنادی یا لَلْمُسْلِمینَ فَلَمْ یُجِبْهُ فَلَیْسَ بِمُسْلِمٍ (اصول کافی، جلد ۲، صفحه ۱۶۴، حدیث ۵) / هر کس صبح کند و به امور مسلمانان همّت نورزد، از آنان نیست و هر کس فریاد کمک خواهی کسی را بشنود و به کمکش نشتابد، مسلمان نیست.

قابل ذکر است که در این همایش علما، روحانیون، شخصیت های علمی، اساتید دانشگاه ها، شخصیت های فرهنگی، دانشجویان عم از خواهران – برادران و دها شهروند این ولایت شرکت داشتند.