• تاریخ انشار: ۸ اسد ۱۳۹۸
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 26477
  • 402 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حمایت و پشتیبانی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان از تیم صلح و اعتدال

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ مسئولین ارشد مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان، سازمان‌ها و نهادهای وابسته به آن در کابل و سایر ولایات کشور، با هیأت رهبری تیم انتخاباتی صلح و اعتدال دیدار و تفاهم‌نامه همکاری امضا نمودند.   این تفاهم‌نامه میان حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحامد موسوی؛ نماینده ویژه حجت‌الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ مسئولین ارشد مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان، سازمان‌ها و نهادهای وابسته به آن در کابل و سایر ولایات کشور، با هیأت رهبری تیم انتخاباتی صلح و اعتدال دیدار و تفاهم‌نامه همکاری امضا نمودند.

 

این تفاهم‌نامه میان حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحامد موسوی؛ نماینده ویژه حجت‌الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری رئیس عمومی تشکیلات مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان، در امور انتخاباتی و محمد حنیف اتمر؛ رئیس دسته انتخاباتی صلح و اعتدال، به امضاء رسید.

 

در این تفاهم‌نامه که در دفتر تیم صلح و اعتدال به امضاء رسید، این تیم به ویژه بر تأمین وحدت ملی، رشد اقتصادی همه‌شمول، اصل شایسته‌سالاری، تأمین صلح پایدار و امنیت سرتاسری در کشور، انکشاف فرهنگ ملی، توسعه روابط بین‌المللی با کشورهای منطقه و جهان و مشارکت ملی تعهد نموده است.

 

همچنین مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان، تعهد کرده است که در تمامی دوره‌های کمپاین و مبارزات انتخاباتی اشتراک و سهم فعال داشته باشد.

 

تیم صلح و اعتدال به سردسته‌گی محمد حنیف اتمر، همراه محمد محقق به عنوان معاون دوم و یونس قانونی به عنوان معاون اول تیم «اصلاح و اعتدال» در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۹۸ اشتراک می‌کند. همچنین عالم ساعی والی پیشین جوزجان و از مردم ترک‌تبار به عنوان نماینده خاص این تیم می‌باشد.

 

تیم صلح و اعتدال در همایشی که قبل از ثبت‌نام برای انتخابات ریاست‌جمهوری در کمیسیون مستقل انتخابات، برگزار کرده بودند، توافقنامه «صلح و اعتدال» را به امضا رساندند که در آن، قول تعدیل قانون اساسی، اصلاح نظام ریاستی، ایجاد سمت‌های صدراعظم و معاون سوم داده شده بود.

 

به باور آگاهان، آقای اتمر رقیب جدی محمداشرف غنی رئیس‌جمهور فعلی افغانستان در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۸ به شمار می‌رود.

 

گفتنی است که بسیاری از رهبران سیاسی و جهادی به شمول حامد کرزی، رئیس‌جمهور پیشین، عطامحمد نور، والی پیشین ولایت بلخ، بسم‌الله محمدی، وزیر پیشین دفاع و محمد اسماعیل خان، وزیر پیشین انرژی و آب از تکت انتخاباتی «صلح و اعتدال» پشتیبانی می‌کنند.

nf00189141-1 nf00189141-3 nf00189141-2