• تاریخ انشار: 28 دسامبر 2017
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16114
  • 363 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حمله به مراکز فرهنگی نشان دهنده عمق کینه و نفرت آمران و عاملان تروریسم از آزادی بیان، آگاهی و وحدت مردم افغانستان است

سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران، حمله تروریستی به یک مرکز فرهنگی و خبرگزاری در کابل را به شدت محکوم کرد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امورخارجه ایران، حمله انتحاری تروریستی امروز به یک مرکز فرهنگی و دفتر خبرگزاری آوای افغانستان در کابل که منجر به کشته و زخمی شدن […]

سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران، حمله تروریستی به یک مرکز فرهنگی و خبرگزاری در کابل را به شدت محکوم کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امورخارجه ایران، حمله انتحاری تروریستی امروز به یک مرکز فرهنگی و دفتر خبرگزاری آوای افغانستان در کابل که منجر به کشته و زخمی شدن ده ها نفر از علما، اندیشمندان، اساتید و دانشجویان و فرهیختگان افغانستانی که در یک نشست فرهنگی – مذهبی گردهم آمده بودند را به شدت محکوم و با دولت، ملت و خانواده بازماندگان قربانیان این حادثه غم انگیز به خصوص جامعه خبرنگاران و اندیشمندان ابراز همدردی کرد.

 

قاسمی افزود: حمله به مراکز فرهنگی، اطلاع رسانی و اندیشه ورزان دارای فکر و قلم که روشنگر و رسوا کننده تفکرات افراطی و خشونت طلبی بودند، نشان دهنده عمق کینه و نفرت آمران و عاملان تروریسم از آزادی بیان، آگاهی، شناخت، تفکر و وحدت مردم افغانستان است.

 

قاسمی تصریح کرد: بدخواهان و نفرت پراکنانِ خشک مغز بیش از همیشه و در پی شکست های سنگین اخیر منافع حقیر خود را در آشوب و ناآرامی در منطقه و کشتار بی گناهان می بینند‌ که حفظ هوشیاری دولت و ملت افغانستان و وحدت همه اقوام و گروهها و نیز همکاری همه کشورهای منطقه رمز فایق آمدن بر مصایب و کینه توزی و خصومت بی حد و حصر تروریست های بیرحم و کور دل است.

 

در همین حال، سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران و هارون نجم پور، مستشار وزیرمختار و معاون سفیر در تماس با مسئولین خبرگزاری صدای افغان(آوا) در تهران، ضمن ابراز همدردی و تسلیت به مناسبت حملات تروریستی امروز بر دفتر خبرگزاری صدای افغان(آوا) و مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل، آن را به شدت محکوم کردند.

 

در پیام آقای نجم پور آمده است که بدون شک این حملات، کار غیرانسانی و غیراسلامی و جنایتی علیه بشریت است. هدف این گونه حملات تفرفه افگنی و ایجاد نفاق بین مردم افغاستان است، اما مردم افغانستان با شناخت از ماهیت تروریستان، فریب شان را نمی خورند و این گونه رفتارها باعث ایجاد فتنه نخواهد شد.

 

به گفته معاون سفیر افغانستان، حمله به نهادهای فرهنگ نشان دهنده عمق جهالت و دشمنی ترویستان با فرهنگ و تمدن است.

برای شهدا، بهشت برین و برای بازماندگان شان صبر می خواهیم و آرزوی صحت یابی سریع زخمیان را داریم.