• تاریخ انشار: 28 دسامبر 2017
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16145
  • 387 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حمله به مراکز فرهنگی و رسانه‌یی به معنی حمله به مدنیت و دستاوردهای مردم افغانستان است

به دنبال حملات تروریستی امروز بر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل که تاکنون بیش از ۴۰ شهید و ۵۰ زخمی برجای گذاشته، داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجراییه این حمله را به شدت نکوهش کرده است.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در یک پیام ریاست اجراییه در این […]

به دنبال حملات تروریستی امروز بر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل که تاکنون بیش از ۴۰ شهید و ۵۰ زخمی برجای گذاشته، داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجراییه این حمله را به شدت نکوهش کرده است.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در یک پیام ریاست اجراییه در این مورد آمده است: “با تاسف اطلاع یافتیم که تروریستان و دشمنان آرامش و امنیت مردم افغانستان، پیش از چاشت امروز مرکز فرهنگی تبیان را در کابل هدف قرار داده‌ و شماری از هم‌وطنان بی‌گناه ما به شمول خبرنگاران را شهید و زخمی گردانیده‌اند”.

 

داکتر عبدالله تصریح کرده است: “حمله به مراکز فرهنگی و رسانه‌یی به معنی حمله به مدنیت و دستاوردهای مردم افغانستان است. تروریستان می‌خواهند با چنین حملات بزدلانه، تروریستی و جنایت کارانه، ارزش‌های مشترک کشوری را صدمه زده و صدای شهروندان را خفه کنند و جهل و وحشت را جایگزین آن بسازند”.

 

اما به باور ایشان، اینگونه حملات هیچ تاثیری منفی بر روند آزادی بیان و پویایی ارزش‌های فرهنگی مردم ما ندارد؛ بلکه مایهٔ سرافگنده‌گی و شرمساری بیشتر عاملان آن خواهد گردید.

 

در ادامه این پیام آمده است: تروریستان و حامیان‌شان باید بدانند که با ریختاندن خون انسان‌های بیگناه به هیچ یک از اهداف شوم خویش نمی‌رسند. دشمن با این حملات در پی تفرقه افگنی و برهم زدن وحدت و اخوت مردم افغانستان می‌باشد؛ اما مردم ما کنه توطیه و اهداف شوم دشمنان شان را می‌دانند و قربانی دسایس نخواهند شد.

 

ریاست اجراییه کشور در پایان خاطرنشان کرده است: در درد و غم خانواده‌های قربانیان این حملهٔ بزدلانه و سفاکانه همه ما شریک هستیم. یک باردیگر ضمن تقبیح این عمل ضد انسانی برای شهدای این رویداد بهشت برین و برای زخمیان شفای عاجل آرزومندیم.