• تاریخ انشار: ۲۷ قوس ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 8270
  • 1,210 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حنجره‌ای که مردم را به سوی وحدت دعوت کند حنجره الهی است

همایش تحت عنوان ” حنجره های الهی” با حضور صدها تن از علمای شیعه و سنی در زون شمال کشور از سوی نمایندگی مرکزفعالیت فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مزار شریف برگزار شد. به گزارش خبرگزاری آوا، علمای دینی در همایشی تحت عنوان ” حنجره های الهی” در مزار شریف تاکید کردند: خداوند ۹ مرتبه […]

همایش تحت عنوان ” حنجره های الهی” با حضور صدها تن از علمای شیعه و سنی در زون شمال کشور از سوی نمایندگی مرکزفعالیت فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مزار شریف برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری آوا، علمای دینی در همایشی تحت عنوان ” حنجره های الهی” در مزار شریف تاکید کردند: خداوند ۹ مرتبه در قرآن کریم به وحدت میان مسلمین تاکید کرده است بنا بر این مبارزه علیه نفاق وظیفه ماست.

حجت الاسلام و المسلمین «سید محمد موسوی» مسوول نمایندگی مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف گفت: مسلمانان امت واحده هستند و ما باید به وحدت و هبستگی توجه جدی داشته باشیم.

وی افزود: در این مراسم اکثر علمای سنی و شیعه اشتراک کردند و هر حنجره ای از علمای اسلام اگر واقعا به وحدت و همپذیری دعوتگر باشد آن حنجره، حنجره الهی است.

او ادامه داد : اگر حنجره به سوی وحدت نباشد قطعا آن حنجره شیطانی است و حنجره ی الهی نیست و باعث اختلافات میان تمام مردم بخصوص مسلمانان می شود.

مسوول نمایندگی مرکز تبیان در پایان گفت: امیدواریم که همه ساله بتوانیم گردهم جمع شویم و اخوت و برادری را در میان مسلمین افزایش دهیم.

در همین حال «مولوی بزرگ» خطیب روضه سخی گفت: وحدت مثل ریسمان می ماند که خداوند می فرماید به ریسمان محکم چنگ بزنید و ما باید مثل همین ریسمان یکجا شویم تا اخوت و برادری در میان ما به قدرت بزرگی تبدیل شود.

وی افزود: اگر ما مسلمانان وحدت و اخوت در میان خود داشته باشیم هیچ گروه و افرادی نخواهد توانست که در میان ما اختلاف به وجود بیاورد.

او خاطر نشان کرد: انسان هایی که در گذشته موفق و همیشه در برابر ظالمان و مستکبرین پیروز بودند، علت اصلی موفقیت شان توکل بخدا بوده و وحدت میان شان وجود داشته است.

نامبرده از برخی مشکلات جامعه اسلامی یاد کرد و گفت: متاسفانه که برخی از مردم و عالمان، تکیه به خارجی ها کرده و عقاید اسلامی و دینی شان را به فراموشی گذاشتند که این جای تاسف است.

خطیب روضه سخی اذعان کرد: نشست هایی که از سوی علمای اسلامی برگزار می شود و یا به مشکلات مردم رسیدگی می کنند در حال حاضر مورد توجه مردم و حکومت نیست و این عدم وحدت مسلمین و علما را نشان می دهد.

مولوی بزرگ مسلمین را به اخوت و برادری دعوت کرد و گفت: همیشه به خدا و قرآن تکیه داشته باشید و نه به امریکا و سایر کشور ها که باعث بدبختی مسلمین شده اند.

وی خاطر نشان کرد: وحدت مسلمین و اخوت مسلمانان، تقوا و پرهیزگاری است و باید به این نکته تمام مسلمین توجه داشته باشند تا همه ما به همدلی برسیم.

این عالم دینی به گروه های افراطی هشدار داد و تاکید کرد: گروه های افراطی بدانند که تفرقه افگنی و کشتار، کمک به دشمنان اسلام بخصوص امریکا است و باعث ضعیف شدن مسلمین می شود.

نامبرده تاکید کرد: تفرقه افگنی میان مسلمانان بخصوص مردم افغانستان از بیرون مرزها اداره می شود و باید همه ی مسلمانان هوشیار باشند و علیه دشمنان اسلام مبارزه کنند.

وی از دشمنان اسلام و افراطیان یاد کرد و گفت: دشمنان اسلام کوشش دارند که در قدم اول در میان مذاهب اهل سنت تفرقه افگنی کنند و بعد این بمب را در میان شیعیان انفجار دهند.

خطیب روضه سخی در اخیر گفت: گروه وهابیت نیز قصد دارند که در میان شیعه و سنی اختلافات به وجود بیاورند و باید تمام مسلمین تلاش به وحدت و اخوت داشته باشند و علیه این گروه ها با هم یکجا مبارزه کنند.

گفتنی است این مراسم با حضور صدها تن از علما اعم از شیعه و سنی از سوی مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان در حاشیه دومین نمایشگاه اخوت اسلامی در ورزشگاه ولیعصر چهارراهی کابل فلز شهر مزار شریف، برگزار شده بود.