• تاریخ انشار: ۱۰ سرطان ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 7773
  • 1,220 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حکومت بحرین، با لغو حکم سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم، اشتباه خود را جبران کند

حکومت بحرین با سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم روحانی برجسته ی شیعی مذهب در این کشور، اشتباه بزرگی را مرتکب شد و در حقیقت قبرخود را با دست خود کنده است.   حجت الاسلام و المسلمین یارمحمد رحمتی؛ رییس دفتر مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان، در واکنش به عملکرد اخیر حکومت بحرین و سلب تابعیت […]

حکومت بحرین با سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم روحانی برجسته ی شیعی مذهب در این کشور، اشتباه بزرگی را مرتکب شد و در حقیقت قبرخود را با دست خود کنده است.

 

حجت الاسلام و المسلمین یارمحمد رحمتی؛ رییس دفتر مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان، در واکنش به عملکرد اخیر حکومت بحرین و سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم گفت: هنوز دیر نشده است و دولت آل خلیفه می تواند این حکم را لغو کرده و اشتباه خودرا جبران کند.

 

وی افزود: درحالیکه بحرین با اعتراضات مردمی مواجه میباشد حرکت های مزبوحانه و ترور شخصیت افراد و همچنین سرکوب اندیشه های آزادی خواهی به نفع این کشور نیست.

 

رئیس دفتر مرکز فرهنگی  اجتماعی تبیان  ادامه داد: اقدام وزارت داخله ی بحرین مبنی بر سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم  خلاف قانون بشری و تمام موازن بین المللی می باشد چرا که ما درهیچ کشوری شاهد چنین اقدامی نیستیم.

 

این عالم دینی تصریح کرد:  از سال ۱۳۸۹ به این طرف که صحنه بزرگتری اعتراضات مردمی در بحرین گرم شده است و این ملت از استبداد و خود کامگی بیزارگشته ، شیخ عیسی احمد قاسم به عنوان طلایه دار حرکتهای مردمی همواره تلاش کرده است تا از راه مسالمت آمیزآل خلیفه را متوجه اشتباهات شان بسازد.

 

رحمتی اظهار داشت:  هرچند وزارت امور داخله بحرین، شیخ عیسی قاسم را متهم به گسترش خشونت و اختلافات داخلی و خدمت به منابع خارجی کرده است، اما او جزحق خواهی و عدالت طلبی برای اقلیتها ی مظلوم کار دیگری نکرده است.

 

وی  خاطر نشان ساخت:  محبوبیت شیخ عیسی قاسم درقلب مردم بحرین جای دارد و سلب تابعیت از او هیچ تاثیری در کمرنگ کردن شصخیتش نزد مردم ندارد و افزون بر آن هر کشور دیگری اسلامی نیز به او اقامه داده و می پذیرند، در این میان تنها دولت بحرین است که طشت رسوایی شان از بام می افتد.

 

رئیس دفتر مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان یاد آورشد:  اگر دولت بحرین عاقلانه عمل می کرد، یک موضوع داخلی را جهانی و بین المللی نمی ساخت بلکه در میان خود حل فصل می کرد.

 

رحمتی عنوان کرد: با وجود اینکه سازمانهای مختلف بین المللی تا کنون خواستار لغو این حکم شده است و شخصیتهای علمی و دانشمندان نیز این عمل را محکوم کرده اند، اما حکومت بحرین به لجاجت خود ادامه داده و هیچ تغییری درموضع گیری خود بوجود نیاورده است.

 

وی ابراز داشت: اگر حکومت آل خلیفه می خواهد چند روزی به حیات سیاسی خود ادامه دهد، باید نسبت به اقدام خود تجدید نظر کند، والا با موج از اعتراضات داخلی و بین المللی مواجه خواهد شد و مردم آزادی خواه به خصوص جوانان این وضعیت را قبول نخواهد کرد.

 

این عالم دینی افز.د: به نظر می رسد که در کنار سایر خود کامگیها آل خلیفه، سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم مقدمه ی باشد برای از هم فروپاشی حکومت بحرین، زیرا حکومت توام با ظلم و استبداد بقا ندارد.

 

رییس دفتر مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان در پایان گفت:  درطول مدت حکومت آل خلیفه در بحرین، درگوشه گوشه این جغرافیا ظلم بی عدالتی بیداد می کند و این در حقیقت به این معنی است که دوران استبداد در این کشور گذشته و حکومت آل خلیفه در سراشیبی سقوط قرار گرفته است.