• تاریخ انشار: ۸ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16157
  • 451 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

خبرنگاران بامیان حمله به خبرگزاری صدای افغان را محکوم کردند

n00155564-b

شماری از خبرنگاران ولایت بامیان با برگزاری کنفرانس مطبوعاتی حملات اخیر به مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان و دیگر رسانه ها را محکوم کرده و با خانواده های شهدا همدردی شان را اعلام کردند. به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، اسحق اکرمی؛ رییس انجمن ژورنالیستان آزاد در ولایت بامیان در […]

شماری از خبرنگاران ولایت بامیان با برگزاری کنفرانس مطبوعاتی حملات اخیر به مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان و دیگر رسانه ها را محکوم کرده و با خانواده های شهدا همدردی شان را اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، اسحق اکرمی؛ رییس انجمن ژورنالیستان آزاد در ولایت بامیان در این کنفرانس حمله به رسانه ها را محکوم کرده گفت:” حمله بر خبرگزاری صدای افغان حمله بر آزادی بیان بوده و خواست ما خبرنگاران از حکومت وحدت ملی این است تا امنیت خبرگزاری ها و خبرنگاران را تامیین نمایند.

سید مهدی بهزاد خبرنگار صدای افغان (آوا) ضمن محکوم نمودن حمله تروریستی دیروز بالای دفتر مرکزی این خبرگزاری در کابل از مسئولان حقوق بشری و دولت افغانستان خواست تا عاملین جنایت دیروز را مجازات نمایند.

آقای بهزاد، از حکومت وحدت ملی خواست تا عاملین اصلی حمله بر خبرگزاری صدای افغان را شناسایی و مجازات نمایند.

میثم نظری؛ خبرنگار در ولایت بامیان می‌گوید:” در حمله دیروز که متاسفانه بسیاری از هموطنان ما و بخصوص خبرنگاران شهید شدند؛ ما خبرنگاران بامیان همدردی خود را عمیقاً با خانوداه های شهدا و خانواده خبرنگاران ابراز کرده و از دولت افغانستان خواستار شناسایی و به محاکمه کشاندن عاملین رویداد تروریستی دیروز هستیم”

خبرنگاران بامیان، حمله دیروز بر خبرگزاری صدای افغان را حمله بر آزادی بیان و به تمامی رسانه های کشور دانسته و از مسئولان حقوق بشری خواهان رسیده‌گی به تمام قضایای خشونت علیه خبرنگاران شدند.

این خبرنگاران با صدور قطعه نامه‌ ۵ ماده از حکومت خواستند تا امنیت تمامی رسانه در کشور را گرفته و با عاملین خشونت علیه خبرنگاران برخورد جدی و قانونی نمایند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>