• تاریخ انشار: 30 دسامبر 2017
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16188
  • 834 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

خبرنگاران و فعالین مدنی غزنی حمله بر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان را محکوم کردند

شماری از خبرنگاران و فعالین مدنی ولایت غزنی امروز(شنبه) طی تجمعی در ریاست اطلاعات و فرهنگ شهر غزنی، حمله تروریستی بر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل را محکوم کرده و خواهان مجازات عاملان این حمله از سوی دولت شدند.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، رحمت الله نیکزاد، […]

شماری از خبرنگاران و فعالین مدنی ولایت غزنی امروز(شنبه) طی تجمعی در ریاست اطلاعات و فرهنگ شهر غزنی، حمله تروریستی بر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل را محکوم کرده و خواهان مجازات عاملان این حمله از سوی دولت شدند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، رحمت الله نیکزاد، رئیس اتحادیه خبرنگاران غزنی در این محفل گفت: “این نخستین بار نیست که یک مرکز فرهنگی و خبرگزاری مورد حمله جنایت کاران قرار می گیرد، بلکه قبلا نیز کارمندان شبکه طلوع و چند ماه قبل شبکه تلویزیونی خصوصی شمشاد مورد حمله قرار گرفتند”.

 

نیکزاد افزود: “ما از دولت مردان خواهان دستگیری و مجازات عاملان این حملات هستیم و نیز دولت باید گام های جدی را برای تأمین امنیت مراکز دینی و رسانه ای اتخاذ کند تا دیگر شاهد همچون حوادث دردناک نباشیم”.

 

از سوی دیگر، توریالی تابش، معاون اتحادیه خبرنگاران غزنی نیز در سخنانی اظهار داشت: “از جوانب درگیر در کشور می خواهیم که رسانه ها و خبرنگاران را مورد حمله قرار ندهند، زیرا خبرنگاران افراد بی طرف اند که جز بازتاب حقایق به دنبال چیزی دیگر نیستند”.

 

وی نیز از دولت خواست که امنیت مراکز فرهنگی و رسانه ای را تأمین کرده، عاملان این حمله ها را دستگیر و مجازات کند.

 

در ادامه، محمد جواد ولایتی، خبرنگار خبرگزاری صدای افغان(آوا) در غزنی نیز گفت: “داعشی ها نمی توانند با جنایات خود خبرنگاران را از راهی که انتخاب کرده اند، بازدارند، ما بدون کدام ترس و هراسی به وظیفه خود ادامه می دهیم”.

 

وی نیز از دولت خواست که عاملان حمله بر رسانه ها و محافل دینی را دستگیر و مجازات کند.

 

اسدالله جلال‌زی، خبرنگار بی.بی.سی در غزنی نیز در این محفل گفت: “خبرنگاران افرادی اند که حامی هیچ جانب نیستند، فقط به دنبال نشر حقایق اند و ادعاهای هر دو جانب درگیر را بازتاب می دهند”.

 

وی از رسانه ها نیز خواست که بی طرفی خود را حفظ کنند و بهانه به دست دشمنان آزادی بیان و رسانه ها ندهند.

 

در همین حال نوید غلامی، از فعالین جامعه مدنی غزنی نیز حمله بر دفتر مرکزی خبرگزاری صدای افغان(آوا) و مرکز تبیان را محکوم کرده، خواهان مجازات عاملان حمله روز پنج شنبه کابل شد.

 

قابل یادآوری است که صبح روز پنجشنبه دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل، مورد حمله چند انتحاری داعشی قرار گرفت که در نتیجه این حمله ده ها تن به شمول کودکان و زنان شهید و زخمی شدند. این حمله واکنش های منفی بسیاری در داخل و خارج کشور به دنبال داشته و محکومیت ها همچنان ادامه دارد.