• تاریخ انشار: 27 می 2019
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 25790
  • 1,125 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

ختم دوره قرآنی از سوی بخش بانوان مرکز تبیان در مزارشریف / مادران در ترویج قرآن در جامعه کوشا باشند

اگر در یک جامعه مادران به سوی قرآن رو آورند، به زودی مشکلات جامعه بر طرف شده و جامعه قرآنی به بار می آید.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان، بخش بانوان مرکز تبیان به مناسبت ماه نزول قرآن دوره های قرآن را در مناطق یلمرب شهر مزارشریف برگزار کرده بودند که امروز دوشنبه ۲۱ […]

اگر در یک جامعه مادران به سوی قرآن رو آورند، به زودی مشکلات جامعه بر طرف شده و جامعه قرآنی به بار می آید.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان، بخش بانوان مرکز تبیان به مناسبت ماه نزول قرآن دوره های قرآن را در مناطق یلمرب شهر مزارشریف برگزار کرده بودند که امروز دوشنبه ۲۱ رمضان، این دوره ها به اختتام رسید.

 

خانم حکیمه احمدی ؛ مسوول بخش بانوان مرکز تبیان در مزارشریف که در مراسم امروز صحبت می نمود مشکلات امروزی جامعه افغانستان را فاصله گرفتن مردم عنوان کرد و افزود که اگر مردم مخصوصا جوانان به مطالعه و جستجو به قرآن رو آورند، راه های نجات جامعه افغانستان فراهم می گردد.

 

خانم احمدی با اشاره به ماه بهار قرآن در افغانستان گفت که در سال های اخیر تلاوت و رو آوردن به قرآن در افغانستان کمرنگ تر از سال های گذشته شده و تاکید داشت که تنها راه پیشرفت افغانستان چنگ زدن به قرآن است و ترویج فرهنگ قرآنی است.

 

خانم احمدی علت فاصله گرفتن جوانان از قرآن را پایین بودن سطح آگاهی، تهاجم فرهنگی دشمن و کم توجهی خانواده ها عنوان کرد و تاکید داشت که اگر والدین از ابتدا در یاد دادن قرآن به فرزندان شان تلاش کند، و اطفال را با قرآن انس دهد، این کودک در تمام دوره های عمر از قرآن فاصله نمی گیرد.

 

مسوول بخش بانوان مرکز تبیان با اشاره به مادرانی که در دوره ای قرآنی رمضان امسال اشتراک کرده بود، گفت که اگر در یک خانواده مادر با قرآن انس داشته باشد، تمام اعضای آن خانه آشنایی کامل با قرآن می داشته باشد.

 

به گفته خانم احمدی پایین بودن سطح سواد در بین زنان افغانستان سبب گردیده تا آنان کمتر از قرآن آگاهی داشته باشد و کمتر قرآن را مطالعه نمایند، اما در شرایط کنونی تمام زمینه های آموزش قرآن در تمام بلخ فراهم است و مادران نباید چنین فرصت ها را از دست دهند.

 

وی از مادران خواست تا با ختم این دوره مطالعه قرآن را فراموش نکرده و در تمام عمر شان قرآن تلاوت کرده و به تلاوت آنرا به دیگران نیز توصیه نمایند.

 

خانم احمدی گفت که متاسفانه جامعه غرب بیشتر از مسلمانان از قرآن بهره می گیرند اما جهان اسلامی با فاصله گرفتن از علم و پیشرفت ها باز مانده است.

 

این فعال فرهنگی از دانشگاه ها، مراکز دینی و مکاتب خواست تا مضامین قرآنی را بیشتر تدریس کنند، زیرا آموزش قرآن اشد ضرورت جامعه کنونی ما می باشد.

 

گفتنی است که خواندن دعای ختم قرآن، مداحی و روضه توسط اعضای دیگر بخش بانوان از برنامه های دیگر ختم اولین دوره قرآن بخش بانوان مرکز تبیان در مزارشریف بود.