• تاریخ انشار: ۸ حوت ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 18072
  • 786 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

خجالت است هنوز حکومت در قسمت پیدا کردن سرنخ حمله تروریستی ۷ جدی کاری انجام نداده است

خجالت است هنوز حکومت در قسمت پیدا کردن سرنخ حمله تروریستی ۷ جدی کاری انجام نداده است به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، رئیس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان که جهت سپاسگزاری از رئیس بنیاد فرهنگی راه امین بابت حضور ایشان در دفتر مرکزی مرکز تبیان در کابل پس از حادثه تروریستی ۷ جدی علیه […]

خجالت است هنوز حکومت در قسمت پیدا کردن سرنخ حمله تروریستی ۷ جدی کاری انجام نداده است

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، رئیس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان که جهت سپاسگزاری از رئیس بنیاد فرهنگی راه امین بابت حضور ایشان در دفتر مرکزی مرکز تبیان در کابل پس از حادثه تروریستی ۷ جدی علیه دفاتر مرکزی مرکز تبیان و خبرگزاری آوا در کابل و صدور  بیانیه جهت اعلام همدردی و ابراز تسلیت، به دفتربنیاد فرهنگی راه امین حضوریافته بود، عنوان داشت: حضور حضرتعالی در دفتر مرکزی مرکز تبیان جهت همدردی و دلجویی تقویت قلبی برای ما و همکاران ما بود و صدور بیانیه تسلیت نشانگر درک عمیق شما از بزرگی و تاثیرگزاری فاجعه بود و لازم دانستیم تا جهت قدردانی حضورا خدمت برسیم.

 

حسینی مزاری افزود: اگرچه عموم مردمی که بیگناه در یک مسیر و یک مکان مورد حمله تروریستی قرار می گیرند، شهید محسوب می شوند، اما شهدای حمله تروریستی ۷ جدی  استثنا می باشند، چه اینکه مسؤلین، کادرها و اعضای مرکز تبیان و خبرنگاران و نویسندگان خبرگزاری صدای افغان(آوا) و روزنامه انصاف شخصیتهایی بودند که راه درست مبارزه را انتخاب کرده، با درک خطرات آن در صحنه بوده و برای تبلیغ و ترویج اندیشه های الهی اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام شبانه روزی جد و جهد داشتند و از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی ورزیدند تا اینکه در معرض حمله ددمنشانه تروریستی منسوب به گروه منفور و منحوس داعش قرارگرفته به لقاء معشوق شتافتند.

 

وی گفت: انتخاب راه به وسیله همکاران ما آگاهانه و عاشقانه بود به گونه ای که شخصتهایی که شهید شدند دعای همیشگی شان استحقاق شهادت درراه خدا بود و نگران و ناراحت به نظر می رسیدند ازینکه مبادا مرگ آنان به دور از میدان مبارزه و در خانه و زیر لحاف صورت بگیرد.

 

رئیس خبرگزاری صدای افغان(آوا) گفت: مطمئنم که هر قطره خون شهدای هفتم جدی تبدیل به مردان مبارزی می شوند که به مراتب بیشتراز قبل مردم را با حقایق آشنا نموده، عرصه را به دشمنان دین و میهن تنگ و تنگ تر خواهد نمود.

 

وی با تاکید به زنده نگهداشتن نام و یادشهدا خطاب به آقای فاضل گفت: شهدای هفتم جدی اختصاص به یک قشر و یک حلقه ندارد و همانگونه که مرکزتبیان و خبرگزاری آوا مربوط به مردم افغانستان هستند شخصیتهای شهید این دو نهاد نیز از تمام اتباع کشور بوده پس همگان وظیفه دارند در راستای پاسداشت شهدا و زنده نگهداشتن نام و یاد آنان و پر رهرو کردن راهشان تلاش نمایند که دراین رابطه شخصیتهای بزرگ وظایف سنگین تری دارند.

 

آقای حسینی مزاری گفت: در مقطع کنونی، مهم، پیدا شدن سرنخ ماجرای ۷ جدی و افشای چهره های دست اندرکاران حمله تروریستی و به پنجه قانون سپردن آنان است و سپس توجه به خانواده های شهدا و کمک به آنها و حمایت همه جانبه معنوی از بازماندگان شهداست، ازین رو حد اقل کار این است که اولا بخش شهدا و ایثارگران مرکزتبیان حمایت شود تا بتواند به مسؤلیت رسیدگی به خانواده های شهدا توفیق پیدا کند و ثانیا مجموع خانواده های شهدا در وزارت کار، امور اجتماعی و شهدا و معلولین کشور ثبت رسمی شوند.

 

وی ضمن انتقاد از ضعف حکومت در راستای تامین امنیت کشور به ویژه دفاتر مراکز فرهنگی رسانه ای، نهادها و احزاب سیاسی، گفت: امروزه خواست جدی ما از حکومت تامین امنیت دفاتر ما و امثال ماست و امیدوارم حمله تروریستی علیه دفاتر مرکزی مرکز تبیان و خبرگزاری آوا آخرین جنایت تروریستی علیه تشکلات فرهنگی و رسانه ای و کل کشور باشد.

photo_--_--(5)

حسینی مزاری گفت: جای خجالت است که حکومت با وصف حضور نیروهای خارجی و ادعای امریکایی ها مبنی بر تامین امنیت در افغانستان،  تاهنوز نه در قسمت پیدا کردن سرنخ حمله تروریستی کاری کرده و نه توجهی به خانواده های شهدا و نه هم اهتمامی برای جبران خسارت دفاتر مرکزی مرکزتبیان و خبرگزاری آوا  در کابل نموده است.

 

رئیس عمومی مرکز تبیان از حجت الاسلام والمسلمین فاضل حسینی خواست در رابطه با پیدا شدن سرنخ حمله تروریستی ۷ جدی و حمایت از بخش شهدا و ایثارگران مرکز تبیان و ثبت رسمی خانواده های شهدا در وزارت کار و امور اجتماعی، شهدا و معلولین همکاری لازم را انجام بدهد چه اینکه رسیدگی به این امور تنها ازعهده مرکز تبیان ساخته نبوده بلکه عزم عمومی را می طلبد به ویژه همکاری شخصیتهای بزرگ شیعه را.

 

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالعظیم فاضل حسینی موسس مدرسه علمیه سجادیه ضمن خوش آمد گویی از حضور حسینی مزاری در دفتر  بنیاد فرهنگی راه امین گفت: شهادت شخصیتهای برجسته و تاثیرگزار مرکزتبیان و خبرگزاری آوا را تبریک و تسلیت می گویم و خداوند متعال ارواح طیبه آنها را با ائمه طاهرین(ع) محشور بگرداند و امیدواریم که ما مدیون خون شهدا واقع نشویم، چون آنها وظایف خود را انجام دادند و خوب هم انجام دادند و به تکلیف خودشان عمل کردند و راهی را که انتخاب کرده بودند به شهادت در راه خدا رسیدند که هیچ فضیلتی بالاتر از شهادت نیست.

 

رئیس بنیاد فرهنگی راه امین افزود: وظیفه ما است که پاسدار خون شهدا باشیم و نگذاریم که خون پاک و مقدس شهدا پایمال شود. همان درسی که امام سجاد(ع) برای ما آموخته و همان درسی که حضرت زینب(س) به ما آموخته درراستای پاسداری از خون شهدا به کار ببندیم، چنانچه امام حسین(ع) و یارانش وظایف خود را در سرزمین کربلا انجام دادند و به شهادت در راه خدا رسیدند اما بعد از شهادت آنها حضرت سجاد(ع) و حضرت زینب(س) بودند که نه تنها نگذاشتند خون آنها پایمال شود بلکه یاد شهدا را زنده نگهداشته و پیام آنها را به جهانیان رساندند و اگر نبود حضرات سجاد(ع) و زینب(س) خون شهدای کربلا پایمال و اهداف نهضت به انحراف برده می شد.

 

آقای فاضل حسینی گفت: امروز هم وظیفه همه ما در افغانستان این است که از اسلام و ارزشهای اسلامی دفاع کنیم و پاسداشت به عمل بیاوریم. اگر ملت مسلمان افغانستان در پی عزت و عظمت است این عزت و عظمت  در گرو اسلام است و امروز وحدت در گرو عمل کردن به اسلام است. در محور اسلام است که عزت و وحدت می توانیم داشته باشیم. وظیفه همه علمای ما، دانشمندان ما، متفکران ما، نویسندگان ما و اهل رسانه ما این است که در این راستا تلاش کنند.

 

وی گفت: مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان، فعالیت های ارزشی ی که در این مدت داشت برای همه معلوم و مشخص است که برای آگاهی دهی مردم بود و جز آن  کاری دیگری نداشت و همین هم برای دشمن سنگین بود که مردم آگاه شوند. وقتی که مردم آگاه شدند و بصیرت پیدا کردند و حق را از  باطل  تشخیص دادند و راه درست را انتخاب کردند برای دشمن سنگین است. بنابراین دشمن در کمین است که به آگاهی ضربه بزند. امروز واقعا وظیفه نخبگان ما خیلی سنگین است که با کمال تاسف و تاثر نخبگان ما به وظیفه خود عمل نمی کنند و دشمن ازین خلا سؤ استفاده می کند.

 

موسس مدرسه علمیه سجادیه خطاب به حسینی مزاری و در جواب ایشان که عنوان داشت: در رابطه با پیدا شدن سرنخ حمله تروریستی ۷ جدی و حمایت از بخش شهدا و ایثارگران مرکز تبیان و ثبت رسمی خانواده های شهدا در وزارت کار و امور اجتماعی، شهدا و معلولین کشور همکاری لازم نیاز است چه اینکه رسیدگی به این امور تنها ازعهده مرکز تبیان ساخته نبوده بلکه عزم عمومی را می طلبد به ویژه همکاری شخصیتهای بزرگ شیعه را، گفت: ما به عنوان یک فرد کوچک جامعه چیزی که در توان ما باشد دریغ نمی کنیم.