• تاریخ انشار: 12 مارس 2019
  • سرویس: فرهنگی، هنری
  • کد خبر: 24369
  • 1,114 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

خداوند جوانی را دوست دارد که جوانی اش را در اطاعت از خداوند سپری کند

آقای نایاب یکی از گام های در مسیر اطاعت از خدا را کسب دانش خواند و خاطر نشان ساخت: اطاعت از خدا یعنی اینکه باید آگاه باشیم، چون تقوایی که بر اساس دانش و آگاهی نباشد، انسان خداوند را درک نمی‌تواند و اوامر و نواهی وی را نمی شناسد.   بعد از ظهر روز دوشنبه […]

آقای نایاب یکی از گام های در مسیر اطاعت از خدا را کسب دانش خواند و خاطر نشان ساخت: اطاعت از خدا یعنی اینکه باید آگاه باشیم، چون تقوایی که بر اساس دانش و آگاهی نباشد، انسان خداوند را درک نمی‌تواند و اوامر و نواهی وی را نمی شناسد.

 

بعد از ظهر روز دوشنبه (۲۰حوت) همایشی به مناسبت ختم چهارمین دور از کارگاه های فن بیان، اصول سخنرانی و هنر گویندگی که از سوی بنیاد شهید نجفی(ره) به همکاری دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان دایر گردیده بود، برگزار شد.

photo_2019-03-13_14-26-46

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، سید عبدالله نایاب مسوول دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات و مدرس این کارگاه در این همایش ضمن عرض تبریک به فارغین این دوره آموزشی، طی سخنانی راجع به نقش جوان در جامعه  با اشاره به حدیثی از رسول خدا (ص) اظهار داشت: پیامبر اکرم(ص) می‌فرماید خداوند جوانی را دوست دارد که جوانی اش را در اطاعت از خداوند سپری کند.

 

وی افزود: نخستین اطاعت از خدا تقوا و تدین است؛ یک جوان زمانی که در جامعه قد علم می‌کند باید متقی و پرهیزگار باشد و آنچه خداوند دستور به انجامش داده است، انجام و آنچه را نهی نموده از انجام آن ابا ورزد.

 

آقای نایاب یکی از گام های دیگر در مسیر اطاعت از خدا را کسب دانش خواند و علاوه کرد: اطاعت از خدا یعنی اینکه باید آگاه باشیم، چون تقوایی که بر اساس دانش و آگاهی نباشد، انسان خداوند را درک نمی‌تواند و اوامر و نواهی وی را نمی شناسد.

 

وی همچنان افزود: اما آن دانشی ارزشمند است که نافع باشد، چون گاهی‌ کسب دانش منفعتی برای بشریت نمی رساند.

 

به باور مسئول دفتر نمایندگی مرکز تبیان در هرات، سومین بخش فرمانبرداری از خدا عبارت از حساسیت و بیداری در قبال جامعه است که باید نسبت به سرنوشت سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و رویداد های داخل و خارج از کشور داشته باشد و هیچ وقت خود را نسبت به دیگران بی مسوولیت نداند.

photo_2019-03-13_14-26-52

در ادامه این مراسم، روح الله نجفی مسوول بنیاد شهید نجفی (ره) طی سخنانی، آینده کشور را از آن نسل جوان خواند و افزود: جوان امروز در عین اینکه فرصت های مناسبی را در دست دارد، با چالش های فراوانی نیز روبرو می باشد.

 

آقای نجفی علاوه کرد: تهاجمات فرهنگی، انحرافات اجتماعی، معضلات فکری و سیاسی سبب شده که جوانان امروز در انتخاب راه و مسیر برای رسیدن به آرمان‌ های بلند و متعالی دچار سردرگمی شوند.

 

مسوول بنیاد شهید نجفی(رح) راه بیرون رفت از این معضلات را مسوولیت نهاد های فرهنگی دانست و تصریح کرد: در این میان کانون های فرهنگی و اجتماعی  موظف هستند تا با جوان امروز همگام شده و او را در تشخیص مسیر درست یاری رساند.

 

قابل ذکر است که این همایش با خوانش مقاله و شعر همراه بوده و در اخیر از سید عبدالله نایاب مدرس این دوره تقدیر به عمل آمده و به فارغین این کارگاه گواهی پایان دوره توزیع گردید.