• تاریخ انشار: ۱۴ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 10938
  • 1,042 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

خدایی بودن و ساده زیستی علت تاثیرگذاری کلام امام راحل بود / کمر را برای ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی در جامعه ببندیم/

امام خمینی(ره) ) در همه کارها تنها رضایت خداوند را مد نظر داشت و هرگز به دنبال  کسب قدرت نبود و توانست با اتکا به قدرت خداوند و با اتحاد و اتفاق مردم انقلاب اسلامی را به پیروزی برساند .   به گزارش خبرگزاری آوا، مولوی غلام سرور؛ رئیس شورای عالی صلح در غرب کشور […]

امام خمینی(ره) ) در همه کارها تنها رضایت خداوند را مد نظر داشت و هرگز به دنبال  کسب قدرت نبود و توانست با اتکا به قدرت خداوند و با اتحاد و اتفاق مردم انقلاب اسلامی را به پیروزی برساند .

 

به گزارش خبرگزاری آوا، مولوی غلام سرور؛ رئیس شورای عالی صلح در غرب کشور این مطلب را در همایش امام خمینی (ره) و روحانیت؛ بایدها و نباید که از سوی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس برگزار شده بود، عنوان کرد.

 

مولوی غلام سرور با اشاره به ساده زیستی امام خمینی(ره)، خاطر نشان کرد: ایشان روی صندلی نمی نشست و در همان خانه به ظاهر ساده و در معنا مجلل همه کارها و برنامه های خود را انجام می داد.

وی تصریح کرد: ما در کشورمان افغانستان نیز مجاهدینی داشتیم که در زمان هجرت به امام خمینی(ره) سهم می پرداختند .

 

وی متذکر شد: امروزه تجملات و دلبستگی  به امور دنیایی بر ایمان عادی شده است و وقتی یک خانه ای را می سازیم کوشش می کنیم بسیار مجلل به زرق و برق  باشد اماهمین خانه مجللی که برای آن بسیار زحمت کشیده ایم وقتی اجل به سراغمان می آید در همان مکان از دنیا می رویم و افسوس برای ما می ماند که چه کار کردیم و چه نکردیم.

 

رئیس شورای عالی صلح در غرب کشور  اظهار داشت: امام خمینی(ه) تنها کاری کرد که به ملت ثابت کرد که ای ملت ما زرق و برق دنیا را نمی خواهیم، ما به دنبال آسایش شما و آسایش کل ملل اسلامی هستیم .

 

مولوی غلام سرور عنوان کرد: اولین سخن امام خمینی همین بود که اسلام به ذات خود مرز ندارد، به همین دلیل ایشان به  دنبال نجات ملت‌های تحت ستم بود و این را با اندیشه خود به جهان ثابت کرد.

وی خاطر نشان ساخت: یکی از رموز موفقیت ایران شکر گذاری مردم آن و پیروی از فرمان امام خمینی(ره) در تمام مقاطع بود که تا امروز به پیروزی رسیده اند .

 

 

رئیس شورای عالی صلح در غرب کشور وهرات گفت: ما امروز اولتیماتوم میدهیم  که مقابل کفر و یهود ایستادگی خواهیم کرد و از فرمان امام و رهبر خود پیروی می کنیم .

 

 

مولوی غلام سرور با بیان اهمیت و توجه به دستورات قرآن ابراز داشت: بدانید  اگر با توجه و بر اساس آیات قرآن عمل کنیم هیچ وقت سزاوار این نمی شویم که هر روز در مملکت ما صدها نفر شهید بشوند.

 

وی افزود: خداوند می فرماید شما نباید بدنبال جنگ و جدال و اختلافات باشید بلکه باید کوشش کنید و بدنبال اتحاد، انفاق و وحدت باشد و فکر نکنید که فلانی شیعه و یا سنی است .

 

رئیس شورای عالی صلح در غرب کشور و هرات خاطر نشان ساخت: اگر در مملکت ما یک هندو هم زندگی کند و تذکره افغانستان را داشته باشد جزو مردم افغانستان است وروی چشم ما جا دارد .

 

مولوی غلام سرور اذعان کرد: کوشش کنیم کمر را برای ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی در جامعه ببندید و بدانید که بین شیعه و سنی و بین مذاهب هیچ فرقی نیست و هرکس ازهر مملکت و ممالک اسلامی دیگر هم با ما غم شریکی کند برادر ما می باشد .

 

وی ادامه داد: با اینحال باید بدانیم که ممالک غیر اسلامی هیچ وقت دوست ما نمی شود چرا که کفر نمی تواند دوست مسلمان باشد واگر ما به قرآن عمل کنیم همه مشکلات مان حل خواهد شد.

 

مولوی غلام سرور  با اشاره به فرموده قرآن مبنی بر اینکه همه مجاهد باشید و در سنگر مبارزه کنید و بدانید که پیروز می شوید گفت: انقلاب آسان و نگهداری آن سخت است متاسفانه بعد از انقلاب افغانستان جدال و جنگ ما شروع شد و ما نتوانستیم از این پیروزی استفاده کنیم.

 

وی افزود: در سنت است که در روز جمعه به خود عطر بزنید در حالی که خدا به ما عطری داده وآن عطر انسجام اتفاق و وحدت است که میتواند ما را خوشبو سازد وقتی ما کارهایی که خدا دستور داده را انجام دهیم به کارها ی ما روح می بخشد چنانچه می فرماید خدا به آنچه شما عمل می کند بینا هست چه شما خواسته باشید چه نخواسته باشید .

 

وی یاد آور شد: متاسفانه ما فکر این را نکردیم که امام خمینی وقتی از هجرت امد شکر نعمت کرد و به خانه محقر خود رفت و انقلاب خود را به جهان صادر کرد و  مردم نیز اجازه ندادند انقلاب امام خمینی خدشه دار شود، اما متاسفانه ما نتوانستم شکر این نعمت را بجا آوریم و همه به دنبال ثروت دارایی میز وصندلی دویدیم و همین امر باعث شد که عزت آبرو و همه چیز ما از بین برود .

 

رئیس شورای عالی صلح در غرب کشور وهرات گفت: مردم، ملت ودولت ماباید امروز با برادری, اتحاد وانفاق در کنار یکدیگر بایستند و شکر نعمت داشته باشند که اگر براساس قرآن و و فرمان خدا حرکت کنیم خداوند نعمت مارا افزایش داده و در غیر اینصورت کفران نعمت کرده و عذابمان سخت خواهد شد.

مولوی غلام سرور در پایان گفت: از خداوند میخواهیم که ممکلت ما را از این جنجال و مشکلات امروزی نجات دهد .