• تاریخ انشار: 18 آگوست 2020
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 30250
  • 365 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

خدمات تقریبی آیت الله تسخیری نه فقط فوق العاده بلکه از شاهکارهای ابنای بشر بود/ارتحال ایشان دردناک اما جبران ناپذیر است

رئیس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان ضمن تسلیت به مناسبت ارتحال حضرت آیت الله تسخیری، گفت: کار ایشان برای تقویت اسلام و مذهب نه فقط فوق العاده بلکه از شاهکارهای ابنای بشر بود که نمی گویم نظیر بلکه با قاطعیت می توانم بگویم بی نظیر بود. در بخشی از بیانیه آقای مزاری آمده است […]

رئیس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان ضمن تسلیت به مناسبت ارتحال حضرت آیت الله تسخیری، گفت: کار ایشان برای تقویت اسلام و مذهب نه فقط فوق العاده بلکه از شاهکارهای ابنای بشر بود که نمی گویم نظیر بلکه با قاطعیت می توانم بگویم بی نظیر بود.

در بخشی از بیانیه آقای مزاری آمده است که از دست رفتن حضرت آیت الله تسخیری بسی برای ما و تمام ایرانیان و جهان اسلام سنگین و استخوان سوز است و اگرچه او با توجه به توشه بزرگ دنیوی مطمئنا در اخری رنگ سرخ و سر افراز بوده و روح مطهر او با اولیاء الله محشور خواهد بود اما ماندگان را به سوگ خود متالم و متاسف کرد.

متن کامل بیانیه حسینی مزاری در خصوص ارتحال حضرت آیت الله تسخیری
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون
امروز خبر بسیار تاسف باری شنیدم و آن ارتحال ملکوتی یکی از شخصیتهای به نام و پرآوازه تقریبی ایرانی اما با قلب تپنده برای کل امت اسلامی بود.

آری! او حضرت آیت الله تسخیری بود. شخصیتی که عمری را در راه ترویج مکتب اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در پهنه گیتی تلاش کرد و در راستای نزدیکی و بلکه وحدت پیروان مذاهب اسلامی و معرفی اسلام واقعی به جهان از هیچگونه مجاهدتی فروگذار نکرد.

از اوایل دهه هشتاد شمسی با نام ایشان آشنا بودم اما آن زمان که دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی شد بیشتر اورا زیارت می کردم و به دعوت ایشان در اجلاس های متعدد سالیانه این مجمع در تهران شرکت کرده و شاهد مبارزات پردامنه ایشان در جهت هماهنگی مسلمانان از کشورهای مختلف دنیا بودم.

کار ایشان برای تقویت اسلام و مذهب نه فقط فوق العاده بلکه از شاهکارهای ابنای بشر بود که نمی گویم کم نظیر بلکه باقاطعیت می توانم بگویم بی نظیر بود.

آیت الله تسخیری با وصف اینکه در سالهای اخیر از کسالت جدی رنج می برد اما لحظه ای از فعالیت دست نکشید و نه فقط در برنامه های داخل ایران آن هم در کسوت مسئولیت های متعدد و بالای نظام اسلامی ایران، بلکه در جای جای دنیا چه کشورهای اسلامی و چه غیر اسلامی در اجلاس ها و همایشهای بزرگ بین المللی حضور می یافت و با دانش سرشار از عشق اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و مبانی ناب اسلامی به عنوان زبان گویای اسلام و انقلاب عمل می کرد و به صدور انقلاب اسلامی همت می گمارد و افکار و راه امام خمینی رحمت الله علیه و امام خامنه ای حفظه الله تعالی را تبیین و ترویج می نمود.

از دست رفتن این عزیز بسی برای ما و تمام ایرانیان و جهان اسلام سنگین و استخوان سوز است و اگرچه او با توجه به توشه بزرگ دنیوی مطمئنا در اخری رنگ سرخ و سر افراز بوده و روح مطهر او با اولیاء الله محشور خواهد بود اما ماندگان را به سوگ خود متالم و متاسف کرد.

به هرحال اینجانب به نمایندگی از تشکیلات بزرگ مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان افغانستان، خبرگزاری صدای افغان(آوا) و سایر مجموعه های وابسته، عروج ملکوتی حضرت آیت الله محمدعلی تسخیری را به محضر حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و نایب برحق ایشان حضرت امام خامنه ای حفظه الله تعالی، بیت معظم آن مرحوم، ملت بزرگ ایران و تمام مسلمانان ارادتمند ایشان تسلیت می گویم.
برای آن بزرگمرد به لقاء خدا پیوسته غفران الهی و جنت برین و برای بازماندگان ایشان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم. والسلام.

سیدعیسی حسینی مزاری
روز سه شنبه ۲۸ اسد/مرداد ۱۳۹۹ شمسی
برابر با ۲۸ ذی الحجه ۱۴۴۱ هجری قمری