• تاریخ انشار: ۴ اسد ۱۳۹۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 932
  • 1,680 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

خروش عظیم باشندگان کابل در روز جهانی قدس

شهروندان روزه دار و مسلمان کابل امروز در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، از مردم مظلوم فلسطین و غزه حمایت و انزجار خود را از رژیم غاصب صهیونیستی اعلام کردند.

شهروندان روزه دار و مسلمان کابل امروز در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، از مردم مظلوم فلسطین و غزه حمایت و انزجار خود را از رژیم غاصب صهیونیستی اعلام کردند.
به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) تظاهر کنندگان امروز حماسه سیاسی دیگری را در عرصه ملی و بین المللی خلق کردند و ضمن محکومیت حملات وحشیانه اسرائیل به نوار غزه خاطر نشان کردند: برخی از کشورهای عربی مزدوران و کاسه لیسان امریکا و اسرائیل می باشند، زیرا این کشورها تاکنون در مقابل حملات اسرائیل سکوت کرده و هیچ گونه عکس العمل جدی از خود نشان نمی دهند.
آنان با سردادن شعار های” اسرائیل جنایت می کند، جامعه جهانی حمایت می کنند”، ” مرگ بر امریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر صهیونیست های غاصب و حامیان آنان، زنده باد مردم فلسطین، زنده باد اسلام، حمایت جدی خویش را از مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین و به خصوص نوار غزه اعلام داشتند.
تظاهرکنندگان در کابل با حمل پرچم های فلسطین و افغانستان و همچنین عکس های شهدای غزه که در حمله ۱۹ روز گذشته به دست نظامیان رژیم صهیونیستی به خاک و خون کشیده شده اند، امریکا را حامی اصلی رژیم جنایتکار اسراییل دانستند.
در این رهپیمایی زنان با حضور چشمگیر، زنان عالم را به قیامی سراسری بر ضد کشتار زنان و کودکان در فلسسطین و غزه فراخواندند.
مرکز اصلی تجمع، پارک کنار هتل آریانا کابل، واقع در کوته سنگی غرب کابل بود و دسته ها و گروه های مختلف مردم از هرمسیر به این مکان تجمع کردند.
هزاران نفر از مسؤلین، اعضا، فعالان و هواداران مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان مستقر در غرب کابل با اجتماع در میدان شهید مزاری با برگزاری تظاهرات و راهپیمایی، مسیر میدان شهید مزاری تا محل اصلی اجتماع را با پای پیاده پیموده و با سردادن شعارهای داغ، تنفر وانزجار شان را از رژیم اسرائیل اعلام و از نهضت اسلامی مردم فلسطین حمایت کردند.
تظاهرات کنندگان درحالی که شعارها و پلاکارت های مختلفی روی دست داشتند و علما و روحانیون به شمول حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری، رئیس مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و نماینده تام الاختیار حضرت ایت الله العظمی مکارم شیرازی درافغانستان، در صف مقدم اجتماع حضورفعال و پررنگ داشتند، حملات ددمنشانه اسرائیل علیه مردم مظلوم غزه را محکوم کردند.