• تاریخ انشار: 2 نوامبر 2014
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 1363
  • 859 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

خونیکه برای اسلام منفعتی نداشته باشد، ریختنش ارزشی ندارد

امام حسین (ع) می خواست که خونش نفعی برای اسلام و جامعه ی اسلامی داشته باشد، زیرا خونیکه منفعتی برای اسلام نداشته باشد ریختنش بی ارزش است. به گزارش خبرگزاری آوا مطلب فوق توسط حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسین حسینی واعظی؛ مسوول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس […]

امام حسین (ع) می خواست که خونش نفعی برای اسلام و جامعه ی اسلامی داشته باشد، زیرا خونیکه منفعتی برای اسلام نداشته باشد ریختنش بی ارزش است.

به گزارش خبرگزاری آوا مطلب فوق توسط حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسین حسینی واعظی؛ مسوول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس به مناسبت نهمین روز محرم الحرام در دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در کابل عنوان شد.

وی افزود: زمانیکه در بین راه مکه و کوفه در عالم معنی صدای ملائک به گوش امام حسین (ع) رسید که می گفتند این طایفه با پای خود بسوی مرگ حرکت می کند، امام کلمه ی استرجاع را به زبان جاری کرد، حضرت علی اکبر (ع) سوال کرد پدرجان چرا کلمه استرجاع؟، امام گفت: صدایی از غیب شنیدم که گویا همه ما کشته می شویم؛ علی اکبر گفت پدر جان مگر ما بر حق نیستیم؟، حضرت در جواب گفت آری پسرم ما بر حق هستیم.

واعظی افزود: امام به فرزندش علی اکبر فرمود که ما برای اینکه مکتب اهل بیت زنده بماند و برای اینکه قرآن را به متن جامعه بر گردانیم قیام کردیم.امام حسین(ع) ادامه داد که حکام ظلم و جور بنی امیه به خصوص یزید آنقدر گستاخی می کند که مستقیم به جنگ قرآن و ارزش ها ی دینی و مکتب اهل بیت (ع) بر خواسته است.

حجت الاسلام واعظی گفت که امام حسین(ع) به جوانش می گوید شکی نیست که ما برای حق تلاش و فدا کاری می کنیم، بعد علی اکبر گفت پدرجان در این صورت باکی نیست که مرگ به سراغ ما بیاید و یا اینکه ما به سوی مرگ برویم.

به گفته ی واعظی سخنان علی اکبر درس آگاهی دینی را به مردم می دهد، یا حضرت قاسم زمانیکه به عمویش می گوید عموجان مرگ در راه خدا و حجت خدا از عسل برایم شرین تر است همه ی اینها درس است و زیبایی برای ما.

به گفته ی این عالم دینی در شب عاشورا اصحاب امام حسین(ع) برای شهادت طلبی بر یکدیگر پیشی می گرفتند و می گفتند اول باید ما به میدان بیرویم نه جوانان بنی هاشم، زیرا آنان آقا و رهبر ما هستند اول باید غلامان به میدان بروند، این است بصیرت و آ گاهی یاران امام حسین(ع) که عظمت آنان امروز به اوج افلاک رسیده است.

واعظی گفت ما باید از اصحاب و یاران امام حسین(ع) درس بگیریم و تمام عملکرد های ما حتی عزاداری و نذر و خیرات ما در راه حق و از روی اخلاص مندی باشد.

حجت الاسلام واعظی در بخش دیگر سخنان خودش گفت که مبارزه حق و باطل مشکلاتی را در پی دارد، بنابراین ما مسلمانان و فرزندان محرم و عاشورا باید همیشه آمادگی داشته باشیم و در برابر هرگونه پیش آمد ها و ناگواری ها ثابت قدم باشیم.

به گفته ی این عالم دینی امام حسین(ع) در شرایط سختی قرار گرفت،اما در برابر تحریم های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و نظامی حکومت بنی امنیه مقاومت نمود.

وی افزود: تحریم سیاسی یزید بر علیه امام حسین(ع) زمانی شروع می شود که یزید به والی مدینه می نویسد از حسین (ع) بیعت بگیر و اگر بیعت نکرد سرش را به من بفرست. امام حسین(ع) به هیچ عنوان با یزید بیعت نمی کند زیرا اسلام با ظلم و تجاوز، فسق و فجور مخالف است و یزید کسی است که علناً مردم را به سوی بدی ها و منکرات و فسق فجور سوق می دهد.

به گفته واعظی یزید مظهر بدی ها و سر افکندگی ها در جامعه اسلامی بود، لذا امام(ع) با یزید بیعت نمی کند و تحریم سیاسی و اقتصادی از این جا آغاز می شود.

وی افزود: کسانیکه امروز به اسلام و ارزشهای دینی پای بند نیستند و به قبر صحابه بی احترامی می کنند و اگر دست شان به مرقد پیامبر(ص) برسد نیز خیانت می کنند، اینها در حقیقت پیرو یزید هستند زیرا یزید بود که در مدت سه سال حکومت خود سه جنایت بزرگ را مرتکب شد، امام حسین(ع) و یارانش را شهید و اهل بیتش را اسیر نمود، خانه ی خدا را خراب کرد و مردم مدینه را قتل عام و به نوامیس آنان بی حرمتی کرد.

به گفته واعظی مشکلات که امروز دامنگیر دنیای اسلام شده است ریشه تاریخی دارد و ما باید چشم بصیرت خود را باز کنیم و آگاهی خود را بیشتر کنیم تا سر منشاء فسادها و نابسامانی ها را شناخته و آن را از ریشه و بنیان برکنیم.

این عالم دینی گفت که امام حسین(ع) در برابر تمامی مشکلات ایستادگی می کند، مدینه را به قصد مکه و مکه را به مقصد عراق ترک می کند و تلاش میکند که در مدینه و مکه به شهادت نرسد، زیرا اگر در مدینه کشته شود خونش هدر می رود و انقلابش نتیجه نمی دهد و اگر در مکه هم کشته شود علاوه بر هتک حرمت خانه خدا انقلاب وی بی ثمر می ماند، لذا خود را به کربلا می رساند.

به گفته او، امام حسین (ع) می خواست که خونش نفعی برای اسلام و جامعه ی اسلامی داشته باشد، زیرا خونیکه منفعتی برای اسلام نداشته باشد ریختنش بی ارزش است.

به گفته واعظی در شرایط امروزی نیز زنجیز زنی تیغ گونه یا قمه زنی که سبب شود دشمنان برچسپی به اسلام بزنند و دشمن از آن سوء استفاده کند و حربه بر علیه دین و دیانت ما قرار گیرد؛ حرام است و منفعتی برای اسلام و مکتب حسین(ع) ندارد.