• تاریخ انشار: ۱۹ دلو ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 17551
  • 704 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

‘خون شهدای ۷ جدی، پیام‌رسان آگاهی و بیداری است’

شماری از جوانان و آگاهان مسائل اجتماعی می‌گویند که خون شهدای ۷ جدی، پیام‌رسان آگاهی و بیداری بوده و نشان‌دهنده اوج هراس دشمن از این جریان می‌باشد.   به گزارش خبر گزاری آوا، سید حسن حسینی؛ آگاه مسائل اجتماعی در رابطه با آثار به‌جا مانده از شهدای ۷ جدی در مرکز تبیان و خبرگزاری صدای […]

شماری از جوانان و آگاهان مسائل اجتماعی می‌گویند که خون شهدای ۷ جدی، پیام‌رسان آگاهی و بیداری بوده و نشان‌دهنده اوج هراس دشمن از این جریان می‌باشد.

 

به گزارش خبر گزاری آوا، سید حسن حسینی؛ آگاه مسائل اجتماعی در رابطه با آثار به‌جا مانده از شهدای ۷ جدی در مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان گفت که خون شهدای ۷ جدی، اوج ضعف، خفت و خواری دشمن را نسبت به بیداری مردم نشان داد و شهدای تبیان طبق فرموده پیامبر اسلام (ص) خوبان و شایسته‌ترین امت اسلامی در جامعه کنونی افغانستان بودند.

 

به گفته وی، دشمن از آگاهی دینی مردم در هراس است و در صدد نابودی و تضعیف و در کمین مراکز فرهنگی و دینی می‌باشند.

 

حسینی گفت که خون شهدای ۷ جدی برای عموم ملت افغانستان پیام آگاهی و بیداری داشت و برای ما فهماند که هرگز از فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و دینی دست‌بردار نباشیم و تا حد امکان در تلاش تقویت آگاهی دینی باشیم.

 

او سران حکومت را به ضعف مدیریت متهم کرد و گفت: خانواده شهید در کم‌ترین زمان به دست فراموشی سپرده می‌شود و مسؤولین هیچ مسؤولیتی را در قبال آنها انجام نمی‌دهند. حتی مردم هم وظیفه اسلامی و انسانی خود را در مقابل خون شهدا درست انجام نمی‌دهند.

 

در همین حال، سید میرآقا معصومی؛ یک تن از طلاب مدرسه علمیه امیرالمومنین علیه السلام در پیوند به حمله بر مرکز تبیان می‌گوید که حادثه خونین ۷ جدی در مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان نشان داد که یک بار دیگر سفاکان کوردل و مزدور تاریخ با حمایت اربابان شان دست به عملی غیر انسانی زدند. دشمن با حمله به این مرکز دینی خون جوانان نخبه و شخصیت های مؤثر جامعه را ریخت و این عمل از منظر اسلام و انسانیت، قابل قبول نیست و مردود می‌باشد.

 

وی گفت: روحیه شهادت‌طلبی در میان تمام مسلمانان وجود دارد؛ اما پیام شهدای تبیان، بیانگر آگاهی دهی جامعه بود و ما جوانان از راه شهدا پیروی و حمایت خواهیم کرد.

 

سید علی حسینی، شهدای تبیان را یک ضایعه بزرگ برای فرهنگیان و جامعه دینی خواند و گفت که مردم افغانستان هر روز به شهادت می رسند؛ ولی حمله انتحاری بر یک مرکز دینی تضعیف کننده روحیه دینی مردم بود؛ اما برعکس گمان دشمن، مردم بیشتر در این راه علاقمند و تشویق می شوند.

 

گفتنی ا‌ست که دشمنان اسلام (گروه داعش) در ۷ جدی ۱۳۹۶ با حمله تروریستی بر مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) ۵۲ تن از شخصیت های نخبه دینی و جوانان متدین را به شهادت رساند و آشکارا هراس خود را از آگاهی مردم، نمایان کرد.