• تاریخ انشار: 31 دسامبر 2017
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16169
  • 871 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

خون مطهر شهدای مظلوم بنیاد ظلم داعشی و هم‌فکران و حامیان آن ها را بر باد خواهد داد/ تبیانی‌های کابل تاوان میزبانی از دانایی را دادند

در ادامه واکنش علما، فرهنگیان و شخصیت های ولایت هرات، هیأت فراگیر، شورای عالی قرآن ولایت هرات، مجمع الذاکرین منجی، انجمن مبلغین جوان، مدرسه علمیه کاظمیه و همچنین حجت الاسلام و المسلمین داکتر سید مهدی افضلی، استاد دانشگاه و از فعالین فرهنگی در هرات، حمله تروریستی بر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری […]

در ادامه واکنش علما، فرهنگیان و شخصیت های ولایت هرات، هیأت فراگیر، شورای عالی قرآن ولایت هرات، مجمع الذاکرین منجی، انجمن مبلغین جوان، مدرسه علمیه کاظمیه و همچنین حجت الاسلام و المسلمین داکتر سید مهدی افضلی، استاد دانشگاه و از فعالین فرهنگی در هرات، حمله تروریستی بر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) را به شدت محکوم کردند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در یک بیانیه مشترک از سوی هیأت فراگیر، شورای عالی قرآن ولایت هرات، مجمع الذاکرین منجی، انجمن مبلغین جوان و مدرسه علمیه کاظمیه آمده است: “سفاکان جنایتکار داعشی و اربابان شان بدانند که جهنم و ذلت دنیا و آخرت در انتظار آن ها خواهد بود. هیأت فراگیر، مجمع الذاکرین منجی، شورای عالی قرآن ولایت هرات و انجمن مبلغین جوان ولایت هرات و مدرسه علمیه کاظمیه در هرات، ضمن ابراز تسلیت به ساحت مقدس و ملکوتی امام زمان علیه السلام و ملت ستمدیده افغانستان، به ویژه خانواده های معظم شهدای مظلوم حادثه تروریستی مرکز فرهنگی رسانه ای تبیان در کابل و غم شریکی با این عزیزان و مجروحین عزیز، با شدیدترین الفاظ این عمل وحشیانه را محکوم می نماییم و برای شهدا، علو درجات و برای خانواده های معزز آن ها، اجر جزیل و صبر جمیل و برای مجروحین عزیز شفای عاجل از خداوند بزرگ خواهانیم”.

 

در ادامه این بیانیه آمده است: “یقین بدانید که خون مطهر شهدای مظلوم شما بنیاد ظلم داعشی و هم‌فکران و حامیان آن ها را بر باد خواهد داد و ذلت دنیا و آخرت را نصیب شان خواهد کرد”.

 

این مجموعه های دینی و فرهنگی خطاب به دولت و نیروهای امنیتی گفتند: “به دولت مردان و نیروهای امنیتی اعلام می کنیم که بیش از این راضی به قتل عام این مردم مظلوم نشوید؛ و در انجام وظایف تان کوتاهی نکنید و لعن و نفرین خدا و مردم را به جان نخرید، که آه و نفرین مظلوم دودمان خائنین را به باد فنا خواهد داد”.

 

این مجموعه همچنین خطاب به مردم خاطرنشان کردند: “به مردم رنجدیده و شریف مان عرض می کنیم دل خوش داشتن به دولت و دولت مردان برای تأمین امنیت، یک دل خوشی واهی است، بلکه خود مردم عزیر با حفظ وحدت در کنار نیروهای خدوم امنیتی باید در راستای ایجاد امنیت حداکثری نسبت به مراکز دینی، فرهنگی، علمی، رسانه ای تلاش پیگیر و هوشیارانه داشته باشند. یقینا قدرت خدا و برکت و فضل او با جماعت تلاش‌گر است”.

 

حجت الاسلام و المسلمین داکتر سید مهدی افضلی، استاد دانشگاه

از سوی دیگر، حجت الاسلام و المسلمین داکتر سید مهدی افضلی، استاد دانشگاه و از فعالین فرهنگی در هرات نیز در بیانیه ای گفته است: “هدف گیری کانون های دانایی، خبر از رشد فضایل می‌دهد. مسجد، کتابخانه، مراکز علمی، فرهنگی و… هدف های مورد نظر تروریست ها را تشکیل می دهند. این نکته با این که داغ بر دل می نهد، حکایت از اثرگذاری این کانون ها دارد. سیطره چهچهه بلبلان نوخواسته معنویت و عقلانیت بر نعره دایناسورهای مادی‌گرا و خفاشان شب پرست، شامه ارباب معرفت را نوازش می دهد”.

 

آقای افضلی ادامه داده است: “تبیانی های کابل، امروز تاوان میزبانی از دانایی را دادند. برای همه شهیدان سر افراز علو درجات و برای جامعه فرهنگی کشور صبر و بصیرت مضاعف تمنا می کنم. مسئولان سیاسی و امنیتی را حتی شایسته‌ای سرزنش هم نمی دانم”.