• تاریخ انشار: ۱۲ جدی ۱۴۰۰
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 31565
  • 27 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

خیرین و ثروتمندان به وضعیت معلولین نیازمند توجه جدی کنند

مسوول دفتر نمایندگی مرکز تبیان در هرات در مراسم افتتاحیه یک باب نانوایی برای معلولین شهرک المهدی جبرئیل هرات گفت: انتظار می رود تا تمامی خیرین، متمولین و ثروتمندان در جهت رفع نیازهای نیازمندان بخصوص معلولان کشور گام هایی را بردارند و به وضعیت آنها توجه جدی داشته باشند.

خبرگزاری صدای افغان(آوا)-هرات، سید عبدالله نایاب، مسوول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات طی سخنانی گفت: انتظار می رود تا تمامی خیرین، متمولین و ثروتمندان در جهت رفع نیازهای نیازمندان بخصوص معلولان کشور گام هایی را بردارند و به وضعیت آنها توجه جدی داشته باشند.

وی  افزود: خود معلولین نیز می توانند با راه اندازی کمپاین در صفحات مجازی، توزیع صندوق های صدقه بین خانواده ها، جلب توجه خیرین و ثروتمندان، مساعدت و همکاری برخی از معلولین توانمند و طلب همکاری از اشخاص ذینفوذ جهت رفع مشکلات شان گام های موثری را بردارند.

 نایاب از معلولین شهرک جبرئیل خواست تا خودشان نیز کمر همت بسته و از طریق های مختلف جهت ایجاد یک مرکز دائمی برای معلولین این شهرک و رفع نیازمندی های شان کوشش کنند.

از سوی دیگر، علی حق شناس، مسوول انجمن معلولین جبرییل هرات طی سخنانی گفت: این نانوایی از سوی خیرین با هماهنگی موسسه خیریه امام سجاد علیه السلام برای ایتام و معلولین شهرک المهدی جبرئیل هرات ایجاد شده است.

وی علاوه کرد: در توزیع نان این نانوایی به معلولین یتیم، معلولین سرپرست خانواده، چندین معلول از یک خانواده و معلولین نیازمند اولویت داده می شود.

در انجمن معلولین شهرک المهدی جبرییل بیش از ۴۵۰ تن از معلولین جسمی، ذهنی و روشندل اعم از اناث و ذکور در رده های سنی مختلف عضویت دارند.