• تاریخ انشار: ۱۲ عقرب ۱۳۹۷
  • سرویس: حوزه و دانشگاه
  • کد خبر: 22688
  • 649 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دانشجویان: اربعین عالی‌ترین زمینه برای کار جمعی و تشکیلاتی است

فعالان دانشجویی می‌گویند که اربعین، ابعاد ناشناخته و مهمی دارد که هنوز به آنها پرداخته نشده و یکی از این ابعاد که مورد غفلت واقع شده، روابط بین مؤمنین، به ویژه کار تشکیلاتی در اربعین است.   به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام حامد حسنی، در گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان که تحت عنوان “اربعین […]

فعالان دانشجویی می‌گویند که اربعین، ابعاد ناشناخته و مهمی دارد که هنوز به آنها پرداخته نشده و یکی از این ابعاد که مورد غفلت واقع شده، روابط بین مؤمنین، به ویژه کار تشکیلاتی در اربعین است.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام حامد حسنی، در گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان که تحت عنوان “اربعین و فرصت ها” با سرفصل های «اربعین بهترین فرصت برای معرفی امام حسین به جهانیان، اربعین فرصت مناسب برای تبلیغ دین و اربعین فرصت مناسب برای تقویت وحدت بین مسلمین» در مزار شریف برگزار شده بود،‌ حکیمه احمدی؛ محصل دانشکده روانشناسی دانشگاه بلخ، اربعین بهترین فرصت تبلیغی و فرهنگی جهت دعوت به اسلام ناب و پیروی از امام حسین است.

 

خانم احمدی افزود که امام خمینی(ره) می فرماید: هیچ عاملی مثل اربعین امام حسین(ع) بین مردم اتحاد ایجاد نمی کند. اربعین ما را متشکل می کند و بستری برای تمرین کار تشکیلاتی فراهم می سازد.

 

این دانشجو گفت: شما در اربعین می بینید که مؤمنین در لایه ها و سطوح مختلف در کنار هم قرار می گیرند. این خود موجب تقویت روابط میان مؤمنین می گردد. در حرکت اربعین جز زیبایی ندیده ایم. این تجمع ۲۰ میلیونی که در اربعین شکل می گیرد، تنها از کنار هم رد شدن نیست. در اربعین تمرین تشکیلات و کار جمعی است؛ اربعین عالی ترین زمینه برای کار جمعی است و کار جمعی تقریبا دشوارترین مرحله کمال انسان و ضروری ترین نیاز برای ظهور است.

 

حسین محمدی؛ فارغ التحصیل رشته فزیک نیز در این گفتمان، اربعین را بهترین فرصت برای معرفی سیدالشهدا دانست و گفت اگر شیعه درست کار کند می تواند امام حسین را معرفی کند.

 

محمدی، از عوامل ماندگاری قیام امام حسین(ع) را اخلاص در قیام حضرت یاد کرد و گفت: افزایش روزافزون زائرین سیدالشهدا(ع)، نشان دهنده این است که روز به روز مردم، امام حسین(ع) را بیشتر می شناسند و همه انسان‌ها از جمله دانشمندان غربی و جوانان اروپایی آمدند کربلا تا ببینند در کربلا چه خبر است.

 

او علاوه کرد که کوتاهی رسانه ها وجود دارد و در اینجا آمار دقیق را به مردم نمی دهند و غرب در این زمینه کار می کند.

 

ابراهیم احدی؛ محصل دانشگاه بلخ هم گفت که اربعین، شیعه را زنده می کند، عامل پرورش شیعیان است، ریشه و اندیشه قرآنی رشد می کند، راه مبارزه با طاغوت و فرهنگ بیدادگری را نابود و به جای آن بیدارگری را در جامعه رواج می دهد.