• تاریخ انشار: 17 نوامبر 2017
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 15268
  • 817 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دبیر کل حزب اسلامی تبیان حمله تروریستی در کابل را محکوم کرد

دبیر کل حزب اسلامی تبیان طی بیانیه ای ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت محمد مصطفی(ص) حمله تروریستی دیروز کابل را محکوم کرد و گفت: دست خبیث و نابکار اجانب از آستین جنایت بار به ظاهر هموطن بیرون شد و جان شیرین تعدادی از هموطنان ما را گرفت و ده ها نفر دیگر را زخمی کرد. […]

دبیر کل حزب اسلامی تبیان طی بیانیه ای ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت محمد مصطفی(ص) حمله تروریستی دیروز کابل را محکوم کرد و گفت: دست خبیث و نابکار اجانب از آستین جنایت بار به ظاهر هموطن بیرون شد و جان شیرین تعدادی از هموطنان ما را گرفت و ده ها نفر دیگر را زخمی کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) روز گذشته یک تروریست انتحاری خود را مقابل هتل محل تجمع هواداران عطامحمد نور در خیرخانه کابل منفجر کرد و منجر به شهادت و زخمی شدن تعدادی از نیروهای امنیتی و غیر نظامیان شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری دبیر کل حزب اسلامی تبیان طی بیانیه ای به حمله تروریستی روز گذشته در کابل واکنش نشان داد.

 

متن کامل بیانیه حجت الاسلام والمسلمین حسینی مزاری دبیر کل حزب اسلامی تبیان:

 

در حالی که مردم کشور در عزای وقایع ماه صفر غم/ین و اندوهناک بودند و نیز در آستانه آخرین مناسبتهای مهم اسلامی آخر ماه صفر یعنی سالروز شهادت پیامبر بزرگوار اسلام(ص) و دو سبط اکبرش حضرت امام حسن مجتبی و حضرت امام رضا(ع) علیهماالسلام برای برگزاری مجالس و محافل عزاداری آماده می شدند، دست خبیث و نابکار اجانب از آستین جنایت بار به ظاهر هموطن بیرون شد و با برنامه ریزی عملیات انتحاری در مقابل هتل محل تجمع هواداران استاد عطامحمدنور در خیرخانه کابل، جان شیرین تعدادی از هموطنان را گرفت و ده ها نفر دیگر را زخمی نمود.

 

اینجانب ابتدا سالروز شهادت پیامبر رحمت و مغفرت حضرت محمدمصطفی(ص) و دو سبط اکبرش حضرت امام حسن مجتبی و حضرت امام رضا علیهمالسلام را به محضر حضرت امام مهدی(عج) و نایب برحقش حضرت امام خامنه ای(حفظه الله تعالی) و تمام امت مسلمه تسلیت می گویم و سپس عمل ددمنشانه و سبوعانه عوامل دست آموز استکبار علیه برگزارکنندگان محفل تجلیل از سه دهه زحمات و فعالیتهای استادعطامحمد نور والی ولایت بلخ را محکوم نموده، شهادت تعدادی از هموطنان پولیس ملی و افراد ملکی را به خانواده های آنان و مردم افغانستان تسلیت گفته، از خدای متعال برای شهدا جنت برین و برای زخمی ها شفای عاجل و برای بازماندگان شهدا صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم.

 

سیدعیسی حسینی مزاری

 

۲۵ عقرب سال ۱۳۹۶