• تاریخ انشار: ۶ دلو ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 8593
  • 1,504 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

درگذشت آقای دره صوفی و ضایعه ای برای جامعه فرهنگیان و نویسندگان کشور

n00137214-b

رئیس خبرگزاری صدای افغان(آوا) در پی درگذشت ناگهانی سید مظفر دره صوفی نویسنده برجسته کشور گفت درگذشت آقای دره صوفی ضایعه ای برای جامعه فرهنگیان، قلم به دستان و تحلیل گران صاحب نظر کشور ایجاد کرد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)سید مظفر دره صوفی نویسنده توانا و برجسته کشور صبح امروز به دلیل عارضه […]

رئیس خبرگزاری صدای افغان(آوا) در پی درگذشت ناگهانی سید مظفر دره صوفی نویسنده برجسته کشور گفت درگذشت آقای دره صوفی ضایعه ای برای جامعه فرهنگیان، قلم به دستان و تحلیل گران صاحب نظر کشور ایجاد کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)سید مظفر دره صوفی نویسنده توانا و برجسته کشور صبح امروز به دلیل عارضه قبلی در شفاخانه ابن سینا در کابل دار فانی را وداع گفت.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری رئیس خبرگزاری صدای افغان(آوا) درگذشت استاد دره صوفی را به بستگان، جامعه فرهنگیان و قلم به دستان کشور تسلیت گفت.

 

وی آقای دره صوفی را مردی مبارز عنوان کرد و گفت که ایشان سالیان متمادی در میدان نوشته های تحلیلی و ابراز نظرهای کارشناسانه مطرح بود و اگرچه در رسانه ها و مطبوعات زیادی فضایی برای جولان داشت ولی وی پای ثابت کار در خبرگزاری صدای افغان(آوا) و روزنامه انصاف بود و همه روزه از مقالات تحلیلی ی پرمحتوا و اثر گذار وی استفاده می کردیم.

nf00137214-1

 

 

در بیانیه آقای حسینی مزاری آمده است که آقای دره صوفی تقریبا از اواسط سال ۱۳۸۶ شمسی تا امروز صبح، در چوکات مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان و رسانه های زیر مجموعه خدمت کرد و در این وادی سخت پرتلاش، سخت کوش، عاشق و پرانگیزه می نمود.

 

آقای مزاری گفت: وی شخصیت صبور و پرتحملی بود و گاهی که با مقابله برخی از دوستان با افکار و اندیشه های جنجالی اش مواجه می گردید اگر بحث و تبادل نظر را بی فایده می دانست، با تبسم ملیح برخورد می کرد و در برابر ناملایمات روزگار چشم فرو می بست و حتی در مواجهه با توهین و هتاکیها نیز آرام بود.

 

nf00137214-2

 

رئیس خبرگزاری صدای افغان افزود: آقای دره صوفی نزدیک به ۵ ماهی می شد که از خانه و خانواده به دور بود و در خوابگاه دفتر مرکزی مرکز تبیان در کابل سکونت داشت و روزها در دفتر مرکزی خبرگزاری صدای افغان(آوا) حضور می یافت و به تحلیل و بررسی اخبار می پرداخت و برای رفتن به مشهد مقدس تقلا داشت و در حال آماده کردن مقدمات رفتن بود تا به دیدار خانواده نایل گردد.

آقای مزاری درگذشت آقای سیدمظفر دره صوفی را به محضر خانواده، بستگان و جامعه فرهنگیان و قلم به دستان کشور تسلیت گفته و برای آن تازه درگذشته غفران الهی و برای بازماندگانش صبر جمیل و اجر جزیل از خدای تبارک و تعالی خواستار شد.

 

آقای دره صوفی صبح امروز چهارشنبه ۶-۱۱-۹۵ در اثر حمله قلبی به شفاخانه صدری ابن سینا منتقل می گردد اما اجل امانش نداد و چشم از جهان فروبست.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>