• تاریخ انشار: 6 می 2014
  • سرویس: اطلاعیه ها
  • کد خبر: 362
  • 3,440 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

درگذشت یکی از فعالان مرکزتبیان واز چهره های جهادی در بلخ

پیکر سید محمد باقر هاشمی؛از فعالان مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و از فرزندان نام دار جهاد افغانستان پس از ادای نماز جنازه به خاک سپرده شد.

مراسم خاکسپاری سید محمد باقر هاشمی؛ یک تن از فعالان مرکزتبیان و از چهره های جهادی کشور امروز در شهر مزار شریف، برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری آوا از پل برق شولگر،امروز پیکر سید محمد باقر هاشمی؛از فعالان پرتلاش مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و یک تن از بزرگان قریه”پل برق” ولسوالی شولگره ولایت بلخ و از فرزندان نام دار جهاد افغانستان در حالی که جمع کثیری از علما، متنفذین، مسئولین احزاب و اقشار مختلف مردم حضور داشتند، پس از ادای نماز جنازه به خاک سپرده شد.

مسئولین دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی- اجتماعی تبیان در مزار شریف، ضمن حضور و اشتراک در مراسم تشییع جنازه این مرحوم، پیام تسلیت و ابراز تاثر و تاسف حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛ رییس عمومی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان را به برادران،فرزندان، خانواده و همسنگران وی ابراز داشتند.

در این مراسم که در قریه “پل برق ” ولسوالی شولگره ولایت بلخ برگزار گردیده بود، پس از ادای نماز جنازه، حجت الاسلام والمسلمین محمد سردار سعیدی؛یک تن از علمای دینی شهر مزار شریف طی سخنانی گفت که مرگ یک نعمت الهی است و همه ما باید منتظر سفر کردن و رخت بربستن از این دنیای فانی باشیم.

وی گفت: روزی مرگ، همه انسان ها را ملاقات خواهد کرد و هیچ چاره ای نیست به جز اینکه باید آماده باشیم.
حجت الاسلام سعیدی افزود: مرگ سر آغاز یک زندگی جدید است که انسان ها از این زندگی وارد زندگی دیگری می شوند.

رئیس دفترنمایندگی حزب وحدت اسلامی در مزارشریف، در ادامه افزود: شیوه زندگی،سیره، گفتار و رفتار ائمه معصومین (ع) به ما این را نشان می دهد که مرگ نابودی نیست، بلکه ائمه معصومین(ع) همیشه علاقمند و راغب به این بودند که از رنج و مصیبت این دنیا خلاص شده و به زندگی جاویدانه و همیشگی پس از مرگ برسند.

به گفته این عالم دینی، مرگ اتمام زندگی نیست، بلکه سر آغاز یک زندگی بهتر و مطلوب تر خواهد بود و ما پس از مرگ به نتیجه اعمال خود می رسیم و خداوند ما را از اعمالی که در این دنیا انجام داده ایم باخبر می سازد.

وی همچنان با تاکید گفت که ما به عنوان مسلمان به زندگی پس از مرگ و روز معاد معتقدیم و می دانیم که نتیجه تمامی کارهای نیک و حسنات و اعمال ناپسند خود را در آن دنیا خواهیم دید.

حجت الاسلام سعیدی همچنان گفت: باید بدانیم که مرگ رسالتی را به دوش ما می گذارد تا اینکه نتیجه مطلوبی از زندگی خود در این دنیا به دست بیاوریم.

وی گفت: مرگ یکی از سنت های اصلی خداوند است که هیچ تغییر و تبدیلی در آن راه ندارد و همه روزی از این دنیا خواهند رفت و نتیجه اعمالشان را خواهند دید و بهشت و جهنم حاصل و ثمره عملکرد ما در این دنیاست.
حجت الاسلام سعیدی همچنان با اشاره به شخصیت مرحوم سید باقر هاشمی گفت که ایشان یک تن از متنفذین در ولسوالی شولگره به خصوص در قریه پل برق بود و همه مردم به نام و آوازه نیک ایشان آشنا بودند.
وی در ادامه افزود که این رفتن هشداری است برای کسانی که درحیات به سر می برند و برای زنده ها پیام دارد که شما در این دنیا برای همیشه نیستید.

قابل ذکر است که مراسم فاتحه خوانی این مرحوم روز پنج شنبه هفته جاری از ساعت ۱۰صبح الی ۱۲ ظهر در قریه پل برق ولسوالی شولگره در دوبخش خواهران و برادران برگزار خواهد شد.