• تاریخ انشار: ۳ جدی ۱۳۹۸
  • سرویس: زنان
  • کد خبر: 28174
  • 383 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

در انتخاب همسرتان دقت کامل داشته باشید / مهم ترین وظیفه یک زن نسبت به اجتماع، تربیت فرزند است

گفتمان خبرگزاری صدای افغان(آوا) تحت عنوان “زن و انتخاب همسر در سیره ائمه (ع)” در کابل برگزار شد.   کارشناس گفتمان خانم طاهره مطهری؛ استاد حوزه علمیه کابل گفت: “یکی از دلایلی که می تواند تاثیری بسزایی بین دو جوان داشته باشد و سرنوشت آنها را رقم بزند، هم کفو بودن است.”   به گفته […]

گفتمان خبرگزاری صدای افغان(آوا) تحت عنوان “زن و انتخاب همسر در سیره ائمه (ع)” در کابل برگزار شد.

 

کارشناس گفتمان خانم طاهره مطهری؛ استاد حوزه علمیه کابل گفت: “یکی از دلایلی که می تواند تاثیری بسزایی بین دو جوان داشته باشد و سرنوشت آنها را رقم بزند، هم کفو بودن است.”

 

به گفته این کارشناس دینی، در کلام  و سیره ائمه(ع) عوامل اولیه و پیش گیری کننده‌ای که ثبات زندگی مشترک را تضمین میکند؛ استحکام خانواده و ثبات آن در دو قسمت است که می تواند زندگی یک زن و  مرد را مستحکم بسازد.

 

استاد حوزه علمیه کابل افزود: اولین عامل، مربوط به همسر  گزینی است که حضرت علی(ع) میفرماید: “در انتخاب همسر تان دقت کامل داشته باشید. دومین عامل، مربوط به دوران پس از شروع زندگی    است که اگر در قسمت اول، دقت کامل داشته باشیم نتیجه ی خوب تر بدست خواهد آمد و این اساسی ترین نکته است.

 

خانم مطهری تصریح کرد، یکی از ملاک ها در انتخاب همسر، می تواند حُسن باشد که قرآن‌کریم نیز به آن اشاره کرده است. اگر همسرتان زیبا و شاداب باشد با نگاه کردن به آن غم های‌تان از بین میرود. زیبایی همان سادگی است، حقیقت همان زیبایی واقعی است.

 

وی گفت، خانواده در انتخاب همسر می تواند نقش داشته باشد، اما نه بطور صددرصدی، بلکه بطور جزئی میتوانند دخالت کنند، چون پدر و مادر خانواده به اساس تجاربی که دارند میتوانند به دختر یا پسر خود مشوره بدهند.

 

به باور این بانوی فرهنگی، مهم ترین وظیفه یک زن نسبت به اجتماع، تربیت فرزند است. اما اگر شرایط اقتضا کرد، می تواند در اجتماع نیز فعالیت کند.

 

خانم مطهری در ادامه سخنانش گفت: حضرت محمد(ص) وقتی دخترش را به عقد حضرت علی(ع) درآورد. وظایف را میان آنان تقسیم کرد و گفت از این به بعد وظایف بیرون از خانه مربوط حضرت علی(ع) و وظایف خانه مربوط به فاطمه(س) است.

 

وی در اخیر افزود ما به عنوان یک زن باید جایگاه و شخصیت حقیقی خود را بشناسیم و آنرا حفظ کنیم و بدانیم که وظیفه ما خانواده داری و تربیت فرزند است تا بتوانیم با این  وظیفه  مقدس اولاد صالح و خوب  به جامعه تقدیم نماییم.