• تاریخ انشار: ۱۹ جوزا ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 2759
  • 1,278 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

در راستای بالا بردن فرهنگ و سواد تلاش صورت بگیرد

در راستای بالا بردن فرهنگ و سواد تلاش صورت بگیرد هر کشور و جامعه ای که در آن تعداد افراد با سواد و با فرهنگ زیاد باشد، همان جامعه مقتدر، مرفه و آزاد خواهد بود. این مطلب را حجت الاسلام والمسلمینسید عیسی حسینی مزاری نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در […]

در راستای بالا بردن فرهنگ و سواد تلاش صورت بگیرد

هر کشور و جامعه ای که در آن تعداد افراد با سواد و با فرهنگ زیاد باشد، همان جامعه مقتدر، مرفه و آزاد خواهد بود.

این مطلب را حجت الاسلام والمسلمینسید عیسی حسینی مزاری نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در افغانستان در مراسم سالروز میلاد حضرت امام مهدی(ع) در لیسه عالی عترت بیان داشت.

 

 

وی همچنین ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت امام مهدی(عج)، از مسؤلین و دست اندرکاران مجمع مکاتب خصوصی هم اندیشان و لیسه عترت، تشکر و قدردانی نموده گفت : در رابطه با بحث مهدویت و بحث انتظار طی روزهای گذشته صحبت های زیادی در محافل و مجالس مختلف صورت گرفته است اما انچه دراین مجلس نیاز است که تذکر داده شود این است که یکی از شرایط منتظران امام زمان(عج) این است که باید در جهت کسب آگاهی و تحصیل خود تلاش کنند.

آقای مزاری اضافه نمود که با هر شرایط و تحمل سختی سعی شود که تحصیل ادامه داده شود و مقاطع تحصیلی با موفقیت سپری گردد و در محور تحصیل، باید دروس اسلامی و دینی فراموش نگردد

 

او در تکمیل مطلب فوق علاوه کرد که یکی از لازمه های یاران امام مهدی(عج) تعهد دینی و اسلامی و تحصیل علوم اسلامی است.

وی اذعان داشت که هر کس تحصیل با اخلاص داشته باشد، چه در زمان ظهور امام عصر و چه در غیبت ایشان، از یاران حضرت مهدی(عج) محسوب شده و در دنیا زندگی با عزت خواهد داشت و در آخرت از انسان های با سعادت خواهد بود و حتما در کنار ائمه معصومین محشور می گردند.

 

 

نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی تصریح کرد که تحصیل با تعهد و اخلاص علاوه بر اینکه کمک می کند انسان از یاران امام عصر(عج) باشد، در راستای زندگی بهتر نیز کمک می کند.

او خاطرنشان ساخت که برای زندگی این دنیا نیاز است که انسان تحصیل کرده و با سواد باشد و کشورهایی که هر مقدار اهالی و اتباع آنان با سواد باشند کشور های توسعه یافته و پیشرفته و قدرتمند اند و یک چنین اتباعی قطعا برای آبادی و ساختن کشور شان، اشخصاص موثری خواهند بود.

 

 

آقای مزاری بر این عقیده است که افغانستان ما اگر دچار مشکلات است به این خاطر است که سطح سواد و فرهنگ عمومی پایین است و کسانی که در عرصه جنگ و نبرد و حلقات تروریستی حضور دارند آدم ها ی نفهم و بی سواد هستند که حتی اگر درس هم خوانده باشند از نگاه فرهنگ در سطح پایینی هستند.

 

 

رئیس عمومی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان افزود: به مراتب ثابت شده است که؛بالا بودن سطح تحصیل و فرهنگ مردم ، در جهت ساختن کشور و برقراری صلح و ثبات و شتاب بخشیدن به چرخه اقتصاد و بهبودی وضعیت معیشتی مردم، تأثیر گذار است

بر اساس گفته های وی، پس داشتن سواد تنها مهم نیست باید در راستای بالا بردن فرهنگ هم تلاش صورت بگیرد و خانواده ها باید جدا کمک بکنند که هر مقدار نیروهای با سواد و با فرهنگ ما زیاد شود کشور از ثبات و اقتدار بیشتر برخوردار می شود و صلح و ثبات ارتباط مستقیم با سواد و فرهنگ دارد.

 

 

او همچنین با بیان اینکه خانواده واولیا متعلمین ارتباط مستقیمی با تحصیل فرزندان دارد گفت: خانواده ها باید در هر شرایطی تلاش کنند تا فرزندانشان درس بخوانند، مخصوصا مادران تاثیر مستقیم بالای ادامه تحصیل فرزندان دارند و باید بیشتر کوشش نمایند.

 

 

وی علاوه ساخت که خانواده ها نباید از هزینه تحصیل فرزندان هراس داشته باشند چراکه خداوند خود وعده کرده که هزینه تحصیل را برای کسی که نیت اخلاص در تحصیل داشته باشد فراهم می کند.

 

 

او در اخیر با اشاره به اهمیت کار مسؤلان، معلمین و پرسنل آموزشی مکاتب،تاکید نمود که هرانسان اگر بتواند در طول عمر خود با فراهم کردن زمینه تحصیل، تعلیم و تربیه، حتی یک نفر را هدایت نماید رستگار خواهد بود. بنابر این باید کوشش نماییم که به اندازه توان مسئولیت خود را برای فراهم کردن زمینه تحصیل توأم با تربیت سالم فکری فرزندان ادا نماییم.

 

گفتنی است که این مراسم از سوی مجمع مکاتب خصوصی هم اندیشان البته با محوریت و مدیریت دست اندکاران و کادر و پرسنل و شاگردان لیسه عترت برگزار شده بود.

 

در ابتدای ورود حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری،در محوطه لیسه عترت، ده ها شاگرد دختر و پسر با خواندن اشعاری به صورت دستجمعی و اهدای شاخه های گل از اینجانب و همرهانم استقبال کردند.

 

در این مراسم صدها شاگرد و والدین شان شرکت داشتند. این مراسم به مناسبت تجلیل از سالروز میلاد حضرت امام زمان(عج) و نیز اهدای جوایز به نفرات برتر مسابقه مقاله نویسی پیرامون شخصیت حضرت امام خمینی”ره” برگزار شده بود.

 

ابتدا مجری که جناب آقای سیدکاظم کاظمی سرمعلم لیسه عترت است، برنامه را آغاز کرد و آقای امامی به قرائت آیاتی از کلام الله مجید پرداخت و سپس گروه های سرود و شاگردان لیسه عترت به اجرای سرود، قرائت شعر و مقاله پرداختند و یک میان برنامه نیز اجرا گردید و یکی از معلمان لیسه عترت نیز صحبت کرد .

 

 

در انتهای برنامه برای تعدادی از برندگان مسابقه مقاله نویسی پیرامون شخصیت حضرت امام خمینی”ره” جوایزی اهدا گردید.

آقای حسینی مزاری از رئیس مجمع مکاتب خصوصی هم اندیشان، جناب آقای احمدی، سید عبدالحکیم موسوی مدیر عمومی و سیدکاظم کاظمی سر معلم لیسه عترت و سایر معلمان و دست اندرکاران آن و نیز مدیران مکاتب خصوصی عضو مجمع مکاتب خصوصی هم اندیشان بابت برگزاری این مراسم با شکوه و شرکت فعال شان در این مراسم تشکر و تقدیر کرد.

 

تصاویر مراسم را ازطریق لینک زیر دنبال بفرمایید:

http://www.avapress.com/vglba5b88rhb80l..irrupuq8.html