• تاریخ انشار: ۱۰ میزان ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 14221
  • 720 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

در شناخت امام زمان خود باید دو ویژگی علم و ایمان را به طور همزمان داشته باشیم

n00150783-b

مسئول  نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شمال کشور گفت: شناخت از امام زمان دو مرحله دارد که شامل علم و ایمان است . شمر در حالی که علم به حقانیت امام زمان خود داشت اما به دلیل نداشتن ایمان ، ایشان را به شهادت رساند.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)،  […]

مسئول  نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شمال کشور گفت: شناخت از امام زمان دو مرحله دارد که شامل علم و ایمان است . شمر در حالی که علم به حقانیت امام زمان خود داشت اما به دلیل نداشتن ایمان ، ایشان را به شهادت رساند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)،  حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی؛ مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در زون شمال که در بین شاگردان لیسه خصوصی رضوان صحبت می کرد؛ ضمن تسلیت ایام سوگواری ایام محرم الحرام، گفت: هرچیز یک قله دارد مثل قله ایثار و فداکاری، از خود گذشتگی و قله صبر که تمام آن ها را می توان در قیام کربلا یک جا پیدا کرد.

 

وی در ادامه به اهمیت نماز اشاره نموده، گفت: قله عبادات نماز است و نماز ستون دین و مرزی است میان اسلام و کفر و امام حسین(ع) به خاطر نماز ، به برادرش حضرت عباس(ع) گفت که روز نهم را از دشمن مهلت بخواهد تا آنها یک روز دیگر را نیز به راز و نیاز با خدای خود بپردازند.

 

موسوی هم چنان در ادامه گفت: امام حسین(ع) در روز عاشورا در حالی که جنگ جریان داشت، هنگام ظهر جنگ را متوقف ساخت و نماز را اقامه کرد. به همین سبب است که سجده بر تربت سید الشهدا بسیار ثواب دارد و اگر کسی می خواهد نمازش قبول شود به تربت سید الشهدا(ع) سجده نماید.

 

وی در ادامه تصریح نمود: هرکسی کاری را انجام بدهد و هدف آن خداوند متعال باشد آن عبادت است .

 

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در زون شمال در ادامه به وقایع کربلا اشاره نموده، بیان داشت: از روز هفتم محرم آب به خیام امام حسین(ع) بسته شد. گرمی هوا خیلی زیاد بود. امام حسین(ع) به برادرش عباس(ع) در روز دهم محرم گفت که برای بچه ها آب تهیه نماید زیرا چند روز بود که بچه ها آب ننوشیده بودند.

 

وی در ادامه گفت: وقتی انسان تشنه باشد و آب را بیبیند تشنگی اش چند برابر می شود ولی حضرت ابالفضل العباس(ع) در روز عاشورا، دستانش را از آب پر کرد و کنار لبان خود آورد اما به خاطر اینکه امام زمانش تشنه بود آنرا نخورد و آب را روی آب ریخت.

 

موسوی در ادامه با بیان اینکه حضرت عباس(ع) علمدار کربلا و سرباز امام حسین(ع) چند ویژگی خاص داشت ، گفت: این ویژگی های منحصر به فرد حضرت عباس(ع) است که وقتی هرکسی بین الحرمین مشرف می شود؛ علما سفارش بر این دارند که اول قبر حضرت عباس(ع) را زیارت نماید زیرا او پرچم دار و نگهبان خیمه ها و سرباز امام حسین(ع) بوده است.

 

موسوی با تاکید بر اهمیت شناخت از امام زمان،گفت: پیامبر خدا (ص) می فرماید: کسی که بمیرد و امام زمان خود را نشناخته باشد؛ مرده است به مردن زمان جاهلیت.

 

وی در ادامه بیان داشت: یکی علم به وجود امام زمان است و دیگری ایمان داشتن به او که علم مقوله عقلی است و ایمان، شناخت قلبی .

 

موسوی در ادامه تصریح نمود: شمر وقتی سر امام حسین(ع) را می برید ، حضرت از او پرسید آیا تو مرا می شناسی؟ او گفت: بلی! می شناسم که تو نوه پیامبر خدا(ص) پسر حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) هستی و با آن هم سر امام حسین(ع) را با ۱۲ ضربه شمشیر از تنش جدا کرد.

 

وی در ادامه بیان کرد: او از امام حسین(ع) شناخت کامل داشت ولی ایمان نداشت.

 

قابل ذکر است این مراسم با خواندن روضه و دعا توسط سید ابراهیم مرتضوی موسس لیسه رضوان به پایان رسید.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>