• تاریخ انشار: ۱۴ دلو ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 8853
  • 595 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

در عین داشتن تدین فاطمی سیاست، شجاعت و صبر زینبی هم نیاز دختران مسلمان است

سیده نجمه موسوی یکی از مسؤلین دفترمرکزی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل، امروز در همایش تحلیلی(اهل بیت و رسانه؛ زینب و سرداری و پیروان و سربازی) به عنوان یکی ازسخنران به ایراد مطالبی پرداخت.   وی خطاب به زنان حاضر در همایش، گفت: لازم است عرصه را بادانش و بینش پر کرده و […]

سیده نجمه موسوی یکی از مسؤلین دفترمرکزی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل، امروز در همایش تحلیلی(اهل بیت و رسانه؛ زینب و سرداری و پیروان و سربازی) به عنوان یکی ازسخنران به ایراد مطالبی پرداخت.

 

وی خطاب به زنان حاضر در همایش، گفت: لازم است عرصه را بادانش و بینش پر کرده و بدانیم که در عین داشتن تدین فاطمی سیاست، شجاعت و صبر زینبی هم نیاز دختران مسلمان است.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، خانم موسوی افزود: از میان مجموعه ها و مراکزی که برای تعالی و رشد افکار و اندیشه های جوانان متدین و مسلمان تلاش بی وفقه می کند مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با رهبری و مدیریت روحانی مبارز، پرتلاش و ولایی حضرت حجت الاسلام والسملین جناب آقای حسینی مزاری است که با تاسیس این مرکز بزرگ درسال ۱۳۷۰ هجری خورشیدی گام بلندی را برداشت که تا امروز هزاران جوان دختر و پسر در بخش های مختلف علمی، سیاسی، اقتصادی، رسانه ای، فرهنگی و اجتماعی تحویل جامعه و کشور عزیزمان داده است و هنوز هم این درخت پرثمر و نتیجه بخش همچنان پربار است از ثمره های مفید و کارا.

 

این فعال فرهنگی اجتماعی عرصه زنان کشور خاطر نشان کرد: به حول قوه الهی و با کمک و دعای خیر امام زمان(عج) امیدواریم در دفتر مرکزی کابل با حضور اخلاص مندانه شما و حمایت های رهبری تشکیلات، عرصه کاری را گسترش داده و در خانه خانه شهروندان کابل مخصوصا مردم مومن و ولایت مدارمان تحقق این اهداف را شاهدباشیم.

 

او گفت: گامهایی که در این مسیر برمی داریم شاید سخت و طولانی باشد ولی نباید ما را از هدف اصلی مان بازدارد. شناخت کامل و کافی از اهداف و برنامه های پیش رو، ارتقای ظرفیت و دانش و بینش خواهران انقلابی و متدین،باید از اولویت های کاری مان باشد، و بدون شک خواهد بود.

 

نجمه موسوی خطاب به خانمها و برشمردن مسؤلیت های سنگین آنها ابرازداشت: امروز، و از همینجا شروع کنیم، از خود و اطرافیان مان، خانواده و دوستان ما، فردا و فرداهایی خواهد رسید که تحقق اهداف و آرمان مان برای روشنگری، اصلاح، و تعالی جامعه را شاهد خواهیم بود.

 

او ادامه داد: خواهران گرامی! آنچه می گویم و گفته ام بدون شک شعاری پر رنگ و لعابی نیست، که برای چند صباحی بخواهم سرگرم تان کنم، شما باتحقیق و جستجو در این راه گام بردارید و از کارهای صورت گرفته شناخت کامل و کافی پیدا کرده و آگاهانه پای به مسیر بگذارید.

 

متن سخنان سیده نجمه موسوی به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

ونزلنا علیک الکتاب تبیانا لکل شیء

این کتابى که بر تو نازل کرده ایم توضیح دهنده و بیان کننده همه چیزاست.

به نام خداوندی که مارا ازکتم عدم به عرصه وجود آورد، با سلام و صلوات برمهر سپهر نبوت، ختمی مرتبت، پیامبر نور و رحمت، حضرت محمد صلی ا… علیه وآله وسلم و ضمن آرزوی تعجیل در فرج ولی امرمان حضرت امام زمان(عج) و سلامتی و طول عمر برای نائب برحق ایشان حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی)

 

عرض خیرمقدم و خوش آمدگویی دارم خدمت یکایک شما خواهران و برادران گرامی و ارجمند و ضمن عرض تبریک و شاد باش ولادت با سعادت حضرت زینب کبری(س) حضور شما را در دفتر مرکزی مرکزتبیان گرامی می دارم، امیدوارم که قدمهایی که در این مسیر برداشته اید مستحکم، استوار و مستدام باشد.

 

از اینکه شما خوبان را امروز در جمع مان داریم جای بسی خرسندی و خوشحالی هست، چنانچه در اول صحبت ام بخشی ازکلام الهی را از سوره نحل آیه ۸۹ قرائت کردم به چند نکته به صورت گذرا اشاراتی خواهم داشت، امیدوارم که مورد رضایت حق متعال وتوجه شما خوبان قرارگیرد.

 

خواهران گرامی و ارجمندم، دختران مسلمان و پرورش یافتگان مکتب ناب اسلام محمدی و علوی! چنانچه همه شاهدیم افغانستان با تاریخ بلند و پرفرازش همیشه محل کشمکش نزاع ها و قدرت نمایی هایی بوده است که زنان مسلمان و مظلوم کشورما اصلی ترین قربانیان این کشمکش ها در طول تاریخ بوده است و بدون شک آسیب پذیرترین قشر جامعه طعم تلخ آسیب های سختی را لمس کرده و چشیده اند، هرچند که در سالهای اخیر مدعیان دفاع از حقوق زن با شعارهای رنگارنگی چون آزادی، عدالت، برابری، مساوات و حقوق بشر وارد عرصه شدند و برخلاف فرهنگ عام جامعه که همان فرهنگ ناب اسلامی هست به نحوی در تلاش اند که زنان مسلمان ما را به سمت و سوی دیگری جهت دهند ولی از آنجائیکه زنان این جامعه پرورش یافتگان مکتب اسلام و مذهب علوی و فاطمی اند، فریب شعارهای رنگارنگ این و آن را نمی خورند، و همچنان می دانید و میدانیم که بدون شک با فطرت مان سازگاری ندارد، لذا لازم است تا در عرصه، حضور پررنگ و پرشور، حماسی و انقلابی داشته باشیم، در صورتی که میدان را خالی کنیم، بدون شک بدخواهان برای مان برنامه خواهند ریخت و نسخه خواهند پیچید.

 

خواهران فرهیخته و گرامی! لالایی های مادران مان که با عشق اهلبیت و نام نامی امام حسین(ع) هنوز در گوشهای مان از دوران کودکی طنین انداز است، بدون شک دستگیر و یاورمان در مسیر اهداف متعالی و اسلام ناب محمدی و علوی خواهدشد، پس لازم است عرصه را بادانش و بینش پر کرده و بدانیم که در عین داشتن تدین فاطمی سیاست، شجاعت و صبر زینبی هم نیاز دختران مسلمان است.

 

از میان مجموعه ها و مراکزی که برای تعالی و رشد افکار و اندیشه های جوانان متدین و مسلمان تلاش بی وفقه می کند مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با رهبری و مدیریت روحانی مبارز، پرتلاش و ولایی حضرت حجت الاسلام والسملین جناب آقای حسینی مزاری است که با تاسیس این مرکز بزرگ درسال ۱۳۷۰ هجری خورشیدی گام بلندی را برداشت که تا امروز هزاران جوان دختر و پسر در بخش های مختلف علمی، سیاسی، اقتصادی، رسانه ای، فرهنگی و اجتماعی تحویل جامعه و کشور عزیزمان داده است و هنوز هم این درخت پرثمر و نتیجه بخش همچنان پربار است از ثمره های مفید و کارا.

 

خبرگزاری بین المللی صدای افغان(آوا)، روزنامه وزین انصاف، لیسه خصوصی عترت، دفاتر فعال نمایندگی های مرکز تبیان با صدها عضو بادانش و فرهیخته در ولایات کشور و کشورهای خارجی نمونه های کوچکی از این فعالیت هاست که خدمت شما اشاره کردم.

 

هرچندکه حتی اشارات کوتاهی در مورد این تشکیلات بزرگ زمان طولانی را می طلبد که اکنون زمانش ایجاب نمی کند، صرف به برخی از اهداف و برنامه های این تشکل خواهم پرداخت که امیدوارم بادقت کامل توجه و تامل فرمایید:

تلاش ما به عنوان دفتر مرکزی در کابل در بخش زنان و خواهران این است که دختران متدین، متعهد بادانش و بینش را شناسایی و جذب نمائیم تا به صورت گروهی و همفکرانه برای تحقق آرمان های بلندی که در پیش روست تلاش کنیم، برنامه بریزیم و اجراکنیم.

 

قبل از همه باید اشاره کنم و آن اینکه مسیری که مادر آن گام برمی داریم با خط فکری اسلام ناب محمدی(ص) و محوریت اندیشه ناب ولایت فقیه برای رسیدن به آرمان بلند ماست که همانا اصلاح و ترقی جامعه برای زمینه سازی ظهور حضرت امام عصر(عج) خواهد بود، و درضمن تلاش خواهیم کرد این اصلاح را ازخود شروع کرده به خانواده و دوستان مان ارتقاداده تا به جامعه مان برسیم.

 

بدون شک برای رسیدن به چنین آرمانی اول نیاز است که باعقیده و ایمان کامل به ارزشهای والای اسلامی و تفکر ناب ولایت فقیه، بینش سیاسی و بصیرت ولایی پا به عرصه بگذاریم و دوشادوش هم برای آن تلاش و مبارزه کنیم.

رسیدن به این هدف عالی زمانی تحقق خواهد یافت که با کسب دانش روز و حضور فعال در عرصه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و مخصوصا رسانه ای ظهور و بروز داشته باشیم و باقدرت ورود کنیم.

 

شاید برای برخی از عزیزان مان مبهم و سوال برانگیز باشد که آیا تحقق این اهداف ممکن و میسرخواهد بود یا خیر؟ ولی وقتی نگاهی به تاریخچه شروع فعالیت های مرکز تبیان بیندازید خواهید دید که شروع این امر مبارک با هدف متعالی توسط عده ای خیلی کم چگونه ادامه روشن و پرباری داشته است، در برخی ولایات کشور از جمله هرات و مزارشریف خواهران مان توانسته اند دوشادوش برادران و حتی در بساموارد گسترده تر و جدی تر چه کارهای ثمر بخشی را انجام دهند و چگونه عموم را مستفیض ساخته اسند.

 

به حول قوه الهی و با کمک و دعای خیر امام زمان(عج) امیدواریم در دفتر مرکزی کابل با حضور اخلاص مندانه شما و حمایت های رهبری تشکیلات، عرصه کاری را گسترش داده و در خانه خانه شهروندان کابل مخصوصا مردم مومن و ولایت مدارمان تحقق این اهداف را شاهدباشیم.

 

گامهایی که در این مسیر برمی داریم شاید سخت و طولانی باشد ولی نباید ما را از هدف اصلی مان بازدارد. شناخت کامل و کافی از اهداف و برنامه های پیش رو، ارتقای ظرفیت و دانش و بینش خواهران انقلابی و متدین،باید از اولویت های کاری مان باشد، و بدون شک خواهد بود.

 

امروز، و از همینجا شروع کنیم، از خود و اطرافیان مان، خانواده و دوستان ما، فردا و فرداهایی خواهد رسید که تحقق اهداف و آرمان مان برای روشنگری، اصلاح، و تعالی جامعه را شاهد خواهیم بود.

خواهران گرامی! آنچه می گویم و گفته ام بدون شک شعاری پر رنگ و لعابی نیست، که برای چند صباحی بخواهم سرگرم تان کنم، شما باتحقیق و جستجو در این راه گام بردارید و از کارهای صورت گرفته شناخت کامل و کافی پیدا کرده و آگاهانه پای به مسیر بگذارید.

 

هرچند که هیچ نوع وعده مادی و دنیوی نخواهیم داد، چون حرکت در مسیر فطرت پاک مان و سیر به سوی خداست، ولی تعهد خواهیم کرد که آنچه تشکیلات در توانش هست از آن شماست، مانند بسیاری از عزیزان مان که هم اکنون حرفی برای گفتن، و قدرتی برای به نمایش گذاشتن دارند که همه مرهون تلاش خودشان و حمایت تشکیلات و رهبری مجموعه هست، که نمونه های آن را به مرور خواهید شناخت و درک خواهیدکرد.

 

پس یک بار دیگر به کلام الهی اشارتی می کنم که فرموده است؛ قرآن را برشما نازل کردیم و همه چیز را در آن بیان نمودیم.

 

تشکیلاتی که در آن قدم نهاده اید بر همین تفکر و اندیشه استوار است که در مسیر قرآن، عترت، و ولایت گام نهاده، تلاش می کند و حقیقت امر نیز این است که آنچه قرآن و مکتب اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در فراروی ما گذاشته، مرکز تبیان نیز ما را به همان سمت و سو میخواند که راه سعادت دنیوی و اخروی ماست.

 

بار دیگر از توجه شما خوبان سپاسگذاری کرده و حضورشمارا گرامی می داریم.

 

والسلام علی عبادالله الصالحین

صلوات