• تاریخ انشار: ۴ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 22934
  • 2,243 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

در پی ارتحال حضرت آیت الله العظمی سیدمحمودهاشمی شاهرودی”ره”، حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری پیام تسلیتی صادر کرد. به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) رئیس کل مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان، در این پیام آورده است: دنیای اسلام به ویژه مسلمانان انقلابی با ارتحال حضرت آیت الله العظمی شاهرودی، سرمایه مهم و بزرگی را از دست دادند و ازین بابت سخت اندوهگین اند و از خدای متعال علو درجات آن عزیز و طول عمر و سلامتی امام انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای را از خدای متعال خواهانند. متن پیام به شرح ذیل است: بسم الله الرحمن الرحیم انا لله و انا الیه راجعون شنیدن اخبار ناگوار آن هم برای مسلمانان و به خصوص اتباع افغانستان تکراری و معمول گردیده است، اما گاهی خبرهایی شنیده می شود که به مراتب جانسوزتر و متألم می نماید، از آنجمله است شنیدن خبر ارتحال بزرگانی از جهان اسلام. آری! دریافت خبر ارتحال بزرگمردی از جبهه وسیع مبارزات اسلامی علیه استکبار جهانی و میداندار فعالیت های فقهی و اصولی و از شخصیتهای محوری حوزه و تربیت کادرعلمی برای مسلمانان، چون آیت الله العظمی سیدمحمودهاشمی شاهرودی(اعلی الله مقامه) بسیار دردناک و متأثرکننده است. آن فقید سعید ضمن اینکه از برجسته ترین علمای عصرما بود و آثار متعدد علمی و شاگردان مبرز فقهی از خود به جاگذارد، بخش زیادی از عمر خود را در سمت های مختلف جهادی، سیاسی و اداری در راه خدمت به اسلام و مسلمانان، صرف کرد و قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از یاران مخلص حضرت امام خمینی”ره” بود و در ادامه، از تکیه گاه های مهم رهبری به نظر می رسید و می رفت تا کارها و طرح های بزرگتری را برای جامعه اسلامی به ثمر بنشاند و به عنوان فقیه جامع الشرایط، مرجع، ملجأ و مأمن مطمئنی برای شیعیان ایران و جهان ایفای خدمات فقهی، فکری و فرهنگی نماید، اما خدای متعال بیش از آنکه قدر و عظمت و تاثیرگذاری این بزرگمرد را در میان خاکیان تامین شده ببیند، صلاح را بر آن دانست تا روح عظیم و بلند او را به پرواز درآورد تا باعشق و انگیزه زایدالوصفی به ملاقات پروردگارش بشتابد. ولی به طور قطع، دنیای اسلام به ویژه مسلمانان انقلابی با ارتحال حضرت آیت الله العظمی شاهرودی، سرمایه مهم و بزرگی را از دست دادند و ازین بابت سخت اندوهگین اند و از خدای متعال علو درجات آن عزیز و طول عمر و سلامتی امام انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای را از خدای متعال خواهانند. اینجانب ضایعه اسفناک ارتحال حضرت آیت الله العظمی سیدمحمودهاشمی شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو برجسته شورای نگهبان جمهوری اسلامی ایران را به محضر خانواده مکرم، همسر گرامی، فرزندان محترم، شاگردان و همسنگران آن فقید سعید، حوزه علمیه قم، مردم مسلمان ایران، به ویژه رهبرانقلاب اسلامی، حضرت امام خامنه ای(حفظه الله تعالی) تسلیت می گویم و از خدای متعال برای آن عروج کرده علو درجات و حشر و نشر با آباء و اجداد طاهرینش و برای بازماندگان ایشان صبر و اجر مسئلت دارم. سیدعیسی حسینی مزاری روز سه شنبه ۴ جدی/دی ۱۳۹۷ هجری شمسی برابر با ۱۶ ربیع الثانی ۱۴۴۰ هجری قمری

n00176606-b

در پی ارتحال حضرت آیت الله العظمی سیدمحمودهاشمی شاهرودی”ره”، حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری پیام تسلیتی صادر کرد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) رئیس کل مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان، در این پیام آورده است: دنیای اسلام به ویژه مسلمانان انقلابی با ارتحال حضرت آیت الله العظمی شاهرودی، سرمایه مهم و بزرگی را […]

در پی ارتحال حضرت آیت الله العظمی سیدمحمودهاشمی شاهرودی”ره”، حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری پیام تسلیتی صادر کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) رئیس کل مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان، در این پیام آورده است: دنیای اسلام به ویژه مسلمانان انقلابی با ارتحال حضرت آیت الله العظمی شاهرودی، سرمایه مهم و بزرگی را از دست دادند و ازین بابت سخت اندوهگین اند و از خدای متعال علو درجات آن عزیز و طول عمر و سلامتی امام انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای را از خدای متعال خواهانند.

 

متن پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

شنیدن اخبار ناگوار آن هم برای مسلمانان و به خصوص اتباع افغانستان تکراری و معمول گردیده است، اما گاهی خبرهایی شنیده می شود که به مراتب جانسوزتر و متألم می نماید، از آنجمله است شنیدن خبر ارتحال بزرگانی از جهان اسلام.

 

آری! دریافت خبر ارتحال بزرگمردی از جبهه وسیع مبارزات اسلامی علیه استکبار جهانی و میداندار فعالیت های فقهی و اصولی و از شخصیتهای محوری حوزه و تربیت کادرعلمی برای مسلمانان، چون آیت الله العظمی سیدمحمودهاشمی شاهرودی(اعلی الله مقامه) بسیار دردناک و متأثرکننده است.

 

آن فقید سعید ضمن اینکه از برجسته ترین علمای عصرما بود و آثار متعدد علمی و شاگردان مبرز فقهی از خود به جاگذارد، بخش زیادی از عمر خود را در سمت های مختلف جهادی، سیاسی و اداری در راه خدمت به اسلام و مسلمانان، صرف کرد و قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از یاران مخلص حضرت امام خمینی”ره” بود و در ادامه، از تکیه گاه های مهم رهبری به نظر می رسید و می رفت تا کارها و طرح های بزرگتری را برای جامعه اسلامی به ثمر بنشاند و به عنوان فقیه جامع الشرایط، مرجع، ملجأ و مأمن مطمئنی برای شیعیان ایران و جهان ایفای خدمات فقهی، فکری و فرهنگی نماید، اما خدای متعال بیش از آنکه قدر و عظمت و تاثیرگذاری این بزرگمرد را در میان خاکیان تامین شده ببیند، صلاح را بر آن دانست تا روح عظیم و بلند او را به پرواز درآورد تا باعشق و انگیزه زایدالوصفی به ملاقات پروردگارش بشتابد.

 

ولی به طور قطع، دنیای اسلام به ویژه مسلمانان انقلابی با ارتحال حضرت آیت الله العظمی شاهرودی، سرمایه مهم و بزرگی را از دست دادند و ازین بابت سخت اندوهگین اند و از خدای متعال علو درجات آن عزیز و طول عمر و سلامتی امام انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای را از خدای متعال خواهانند.

 

اینجانب ضایعه اسفناک ارتحال حضرت آیت الله العظمی سیدمحمودهاشمی شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو برجسته شورای نگهبان جمهوری اسلامی ایران را به محضر خانواده مکرم، همسر گرامی، فرزندان محترم، شاگردان و همسنگران آن فقید سعید، حوزه علمیه قم، مردم مسلمان ایران، به ویژه رهبرانقلاب اسلامی، حضرت امام خامنه ای(حفظه الله تعالی) تسلیت می گویم و از خدای متعال برای آن عروج کرده علو درجات و حشر و نشر با آباء و اجداد طاهرینش و برای بازماندگان ایشان صبر و اجر مسئلت دارم.

 

سیدعیسی حسینی مزاری

روز سه شنبه ۴ جدی/دی ۱۳۹۷ هجری شمسی

برابر با ۱۶ ربیع الثانی ۱۴۴۰ هجری قمری

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>