• تاریخ انشار: ۱۹ دلو ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 17548
  • 721 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

در کشور ما از مناسبت‌هایی چون ولنتاین تجلیل می‌شود اما از یک انقلاب بر مبنای اسلام گرامیداشت به عمل نمی‌آید

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، صبح امروز مراسم باشکوهی به مناسبت سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) با حضور علما، روحانیون، مجاهدین، دانشجویان، زنان و مردان در سالن اجتماعات نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات برگزار شد.   حجت الاسلام و المسلمین “سید محمد هاشمی راستی، مسئول دفتر […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، صبح امروز مراسم باشکوهی به مناسبت سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) با حضور علما، روحانیون، مجاهدین، دانشجویان، زنان و مردان در سالن اجتماعات نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات برگزار شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین “سید محمد هاشمی راستی، مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات گفت: هیچ کسی نمی‌تواند انکار کند که عالِم مختص به جغرافیای خاص است چون تفکرات و اندیشه‌های صادقانه یک عالم برای تمام مردم دنیا است.

 

وی افزود: همانطور که علمای دین منحصر در یک منطقه و قومیت خاص نبوده و نمی‌باشد، روشن و مسلم است که افکار و اندیشه‌ها و فعالیت‌هایش نیز متعلق به همه‌ی دنیا، مخصوصا همه‌ی مسلمین است.

 

هاشمی ادامه داد: امام خمینی(ره) یک مرجع دینی دارای درخشان‌ترین اندیشه‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و کسی بود که بزرگترین تحول را در قرن بیست رقم زد.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز تبیان در هرات در ادامه با بیان اینکه امام خمینی(ره) با انقلابش حیات سیاسی و اجتماعی اسلام را احیاء کرد یادآور شد: پس از معصومین تاکنون، می‌بینیم که امام خمینی(ره) است که در نتیجه یک مبارزه‌ی پیگیر موفق می‌شود انقلاب اسلامی را به پیروزی برساند و با همین ایده و طرز تفکر، جامعه را اداره کند و به سوی سعادت به پیش ببرد و به دنیا ثابت کند که اسلام دارای نظام حکومتی است و این حاکمیت جامعه را به سوی سعادت می‌برد.

 

به گفته‌ی این عالم دینی، در سایه این نظام است که می‌شود  امنیت را به وجود آورد و به پیشرفت‌های علمی، صنعتی و عمرانی رسید و امام خمینی(ره) تنها عالمی است که در شرایط معاصر، پیش چشم جهانیان این موضوع را به اثبات رساند.

 

هاشمی با تاکید بر این موضوع که امام خمینی(ره) متعلق به یک کشور نیست افزود: به همین دلیل است که از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری ایشان در کشورهای مختلف گرامیداشت به عمل می‌آید.

 

وی با اشاره به موضوع فوق افزود: در کشورهایی چون امریکا و انگلیس هم از این انقلاب گرامیداشت به عمل می‌آید اما جای تاسف است که در کشور اسلامی مانند افغانستان نه تنها از طرف خواص، بلکه در زمینه گرامیداشت از انقلاب اسلامی کارشکنی‌هایی نیز صورت می‌گیرد.

 

این فعال فرهنگی با اظهار تاسف گفت که در کشور ما از مناسبت‌هایی چون ولنتاین تجلیل می‌شود اما از یک انقلاب بر منبای اسلام گرامیداشت به عمل نمی‌آید.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز تبیان خاطرنشان ساخت: ما به این مبانی درخشان افتخار می‌کنیم و امام خمینی(ره) هم از جهتی که انقلابش بر مبنای اسلام است، برای ما اهمیت و ارزش دارد و وظیفه‌ی شرعی خود می‌دانیم که از این خط مشی تجلیل کرده و به درس‌ها و آموزه‌های آن توجه داشته باشیم.

 

هاشمی با اشاره به اتفاقات قبل از انقلاب اسلامی در جهان گفت: قبل از وقوع انقلاب، دنیا به دو قطب تقسیم شده بود نیمی از مردم تحت حاکمیت نظام کمونیستی بودند و کمونیست‌ها ادعا داشتند که براساس همین قوانین مردم را به سعادت می‌رسانند اما دیدیم که با تمام ادعاهایی که داشتند، این مکتب از درون متلاشی شد و نتوانست گوشه‌ای از آن شعارها را اثبات کند.

 

وی افزود: بر نیمی دیگر از کشورهای دنیا نظام‌های سرمایه‌داری غرب اروپا حاکمیت می‌کرد و وضعیت به گونه‌ای جا افتاده بود که همه فکر می‌کردند اگر بنا باشد در کشوری نظامی شکل گیرد، باید از یکی از این دو قطب تبعیت کند.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز تبیان در هرات خاطر نشان ساخت: چیزی به اسم حکومت اسلامی را مردم نمی‌شناختند و کسی باور نداشت که یک عالِم دینی حکومت اسلامی تشکیل دهد و در سایه‌ی آن مسلمین امنیت، رفاه و پیشرفت داشته باشند.

 

هاشمی ادامه داد: در چنین اوضاع و احوالی، “سید روح الله موسوی خمینی” قد علم می‌کند و پس از سال‌ها تلاش و مبارزه و مجاهدت صادقانه، انقلاب را به پیروزی می‌رساند و نظام و حکومت اسلامی بر مبنای اندیشه ولایت فقیه شکل می‌دهد و به مردم دنیا ثابت می‌کند که دین اسلام در تمام عرصه‌ها طرح و برنامه دارد.

 

وی با تاکید بر این موضوع که نظام حکومتی اسلام با تمامی نظام‌های دیگر متفاوت است گفت: این مسیر با وجود دشمنی‌های استکبار جهانی تا امروز پیش رفته است.

 

این عالم دینی در ادامه با اشاره به مسأله وحدت و تاثیرات آن یاد آور شد: یکی از پیام‌های مهم انقلاب اسلامی این بود که اگر مردم به معنای واقعی به اسلام متوسل شوند و زیر سایه‌ی آن قرار بگیرند، این امر سبب انسجام و امنیت در جامعه می‌شود.

 

هاشمی اذعان کرد: یکی از دلایلی که ما در افغانستان مشکلات زیادی داریم این است که فقط شعارهایمان اسلامی است و عملکردها کاملا قومی و نژادی صورت می‌گیرد.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز تبیان در هرات گفت:  اگر بزرگان و فرهیختگان جامعه به طور جدی برای رفع این مشکل وارد عمل نشوند و اسلام را مبنا قرار ندهند، مشکلات هر روز بیشتر خواهد شد. و تنها راه حل معضلات و مشکلات اتحاد شیعه و سنی است، اگر اصول و مبانی اسلامی به معنای واقعی مبنا قرار بگیرد، آن وقت مشکلات جامعه رفع خواهد شد.