• تاریخ انشار: 9 دسامبر 2017
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 15765
  • 688 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دشمنان از اختلافات جزئی مسلمانان سوء استفاده های کلان می کنند

داکتر محمد افضل حدید؛ رئیس شورای ولایتی ولایت بلخ با حضور در گفتمان دانشجویی، پیرامون موضوع اخوت اسلامی گفت: جوامع اسلامی باید بدانند که همه با هم برادر و خواهرند و مسئولیت مبارزه با نفاق بر دوش همگی می باشد. به گزارش خبرگزاری آوا، رئیس شورای ولایتی بلخ، با بیان اینکه چگونه می توان  برمشکلات […]

داکتر محمد افضل حدید؛ رئیس شورای ولایتی ولایت بلخ با حضور در گفتمان دانشجویی، پیرامون موضوع اخوت اسلامی گفت: جوامع اسلامی باید بدانند که همه با هم برادر و خواهرند و مسئولیت مبارزه با نفاق بر دوش همگی می باشد.

به گزارش خبرگزاری آوا، رئیس شورای ولایتی بلخ، با بیان اینکه چگونه می توان  برمشکلات نفاق و اختلاف فائق آمد گفت:  اتحاد و همدلی در نخست باعث ارج نهادن به خون شهدا می‌گردد در قدم بعد آرمان های بلند این خاک را حفظ می‌کنیم.

رئیس شورای ولایتی بلخ اظهار داشت که باید تمام ملت افغانستان دست به دست هم داده در برابر ناهنجاری ها ایستادگی کنند.

وی تصریح کرد که خداوند می فرماید “شما را از یک زن و مرد خلق کردم، برترین شما با تقوا ترین تان می باشد” جوامع اسلامی این آیات قرآن را سرلوحه اعمال خود قرار دهند.

افضل حدید گفت شیعه و سنی امت اسلامی هستند که اختلافات جزئی با هم دارند و کسانی از همین اختلافات کوچک در برابر ارزش های بزرگ اسلامی سوء استفاده کرده ما را بجان هم می اندازند.

نامبرده افزود برای ایجاد تفرقه و نفاق سازمان های بزرگی فعالیت می‌کنند هدف شان تضعیف اسلام و منافع مالی می باشد.

گفتنی‌ست که رئیس شورای ولایتی بلخ عملکرد ترامپ؛ رئیس جمهور آمریکا محکوم نمود و گفت: این اقدام ترامپ سبب وحدت مسلمانان گردیده و عکس العمل های زیادی را در پی خواهد داشت.

حدید گفت: سکوت بعضی از کشور های عربی افشا کننده ی همسویی آنها با اهداف و فعالیت های آمریکا و سازمان های دیگر است.

وی می گوید اگر جوامع اسلامی یکجا شوند و قدرت اسلام را یک مشت بر دشمنان نشان بدهند امت اسلامی پیروز خواهند شد و با هم بودن موفقیت است.

حدید در اخیر گفت: جوانان مسلمان باید از فرصت های کنونی درست و علیه دشمنان اسلامی استفاده کنند خصوصا در راستای وحدت و همدیگر پذیر تلاش نمایند.

 

همچنان حجت الاسلام والمسلمین امیر محمد ضیایی؛ عضوی شورای اخوت اسلامی افغانستان از اقدام و واکنش عطا محمد نور؛ والی بلخ در برابر عملکرد ترامپ قدردانی کرد و گفت موضع گیری شورای اخوت در برابر قدس همیشه آشکارا معلوم بوده و است شعار ما فرمایش قرآن که فرموده “به ریسمان خداوند چنگ بزنید” است.

 

حجت الاسلام ضیایی ابراز کرد که خدا در قرآن فرموده اگر نفاق و تفرقه کنید اقتدار تان از دست بدهید، چون هر فردی که به قرآن، خدا و پیامبر باور داشته باشد با هم برادرند.

وی  بیان داشت: خداوند متعال صریح همه را برادر خطا می کند، پیامبر اسلام (ص) ناسخ همه پیامبران الهی برادری و وحدت را تاکید می کرد و جامعه که با نفاق آمیخته باشد را طعمه شیاطین می خواند.

این عالم دین می گوید تفرقه جوامع اسلامی سبب گستاخی شیاطین و غرب گردیده و بعضی گروه ها با نام اسلام بر ضد دین فعالیت می کنند باید مسلمانان به خود بیآیند تا از این درد ها نجات پیدا نمایند.

این عضوی شورای اخوت گفت شورای اخوت توسط بزرگان دینی و سیاسی در سال ۱۳۸۳ ایجاد گردید و تا کنون فعالیت های موثری را در راستای برجسته سازی مشترکات شیعه و سنی و احترام گذاشتن به همدیگر انجام دادند.

این عضوی شورای اخوت می گوید اتحاد و اخوت اصل دین اسلام است و ملت افغانستان با هم ضمن تجلیل از روز قدس نماز جمعه مشترک انجام میدهند.

همچنان این عالم دین افزود که وحدت علما باعث ریشه کن شدن نفاق ملت است اما بعضی از عالم نما ها بر خلاف اصول دین عمل می‌کنند حتی بعضی از رسانه ها در اختیار این است تا مشکلات بیشتر را بر جوامع اسلامی وارد کنند.

حجت الاسلام ضیایی ، اظهار داشت: نسل کنونی بر اتحاد مردم افغانستان خیلی تاثیر گذار هستید و همین راه را پیش بگیرید چون وطن، آرمان، ا هداف تان یکی است و به یاد داشته باشید که اسلامیت بر مذهب مقدم تر است.

قابل ذکر است که گفتمان دانشجویی هر هفته روز جمعه ساعت ۹:۳۰ صبح در سالن جلسات دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان در بلخ برگزار می گردد.