• تاریخ انشار: ۳ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 20460
  • 500 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دشمنان از پیشرفت و بیداری مردم افغانستان واهمه دارند

دشمنان از پیشرفت و بیداری مردم افغانستان واهمه دارند به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، گفتمان دانشجویی ” افغانستان، قربانگاه فرهنگ و عقیده ” با سرفصل های اهداف دشمن از حمله به مراکز آگاهی و بیداری شیعیان چیست؟، وظیفه احزاب و بزرگان شیعی چیست؟، نتیجه پیمان امنیتی با امریکا چی شد؟، استراتیژی تصفیه نژادی شیعیان افغانستان […]

دشمنان از پیشرفت و بیداری مردم افغانستان واهمه دارند

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، گفتمان دانشجویی ” افغانستان، قربانگاه فرهنگ و عقیده ” با سرفصل های اهداف دشمن از حمله به مراکز آگاهی و بیداری شیعیان چیست؟، وظیفه احزاب و بزرگان شیعی چیست؟، نتیجه پیمان امنیتی با امریکا چی شد؟، استراتیژی تصفیه نژادی شیعیان افغانستان توسط استکبار جهانی و چه باید کرد؟ با حضور دانشجویان برگزار شد.

 

جناب اسحاق بهروز نژاد؛ مدرس مدرسه عالی ثقلین گفت: هدف دشمن از حمله به مراکز آگاهی و بیداری،  عقب ماندگی ملت افغانستان خصوصا جامعه شیعه است.

 

به گفته وی استکبار جهانی لبه تیز شمشیر خود را به سمت شیعیان گرفته است، اگر چه هدف آنان ضربه زدن به امت اسلام و نابودی دین اسلام می باشد چون استکبار از عقاید و ارزش های شیعه هراس دارند به همین خاطر می خواهند این مذهب را از صحنه حذف کنند.

 

وی عنوان کرد: شیعه ستیزی در جهان گسترش پیدا کرده القاعده، طالب، داعش و گروه های افراطی همه بر علیه پیروان مذهب شیعه فعالیت می نمایند و از طرف کشور های غرب تحریک و حمایت می شوند.

 

بهروزنژاد در بخش دوم سخنان خود پاسخ بر اینکه  وظیفه احزاب و بزرگان شیعی چیست؟ گفت: متاسفانه ما حزب به معنای واقعی در افغانستان نداریم احزاب امروز کشور بیشتر به باند های سود طلب و استفاده جو شباهت دارند چون یک جمعی برای منافع فردی یا عده‌ای فعالیت می کنند.

 

نامبرده افزود: کوچکترین هدف حزب باید تصاحب قدرت باشد و  منافع ملی، رفع مشکلات، رشد و آسایش مردم در اولویت قرار گیرند.

 

وی اذعان داشت: احزاب سیاسی بجای آن که از بروز مشکلات مردم جلوگیری کند برعکس بعد از یک بحران بزرگ اجتماعی و انسانی با بیانیه رسالت شان را پایان میدهند، کار حزبی این نیست.

 

این کارشناس مسائل دینی خطاب به مردم گفت: سال هاست که یک عده افراد غلدر و زورگو بر گرده های شما سوار است با سرنوشت تان بازی می کنند وقت آن رسید که با بلند بردن سطح آگاهی آینده خود و فرزندان را انتخاب کنید.

 

همچنان آقای بهروزنژاد پیرامون پیمان امنیتی افغانستان با امریکا می  گوید: دوستی کشور اسلامی چون افغانستان و امریکا ۱۴۰۰ سال قبل در قرآن به سراحت آمده ” مسلمانان، یهود و نصارا هیچ وقت برای شما دوست نمی شود و راضی نمی شوند تا اینکه شما از آنان شوید ” همانطوری که پیمان امنیتی هیچ نتیجه برای بهبود افغانستان نداشته است.

 

وی اظهار داشت: جهانیان و بشریت بداند که پیمان امنیتی امریکا با افغانستان بر سر منافع شخصی امریکا بوده و این پیمان جز خفت، خواری و ذلت برای ملت ما هیچ چیزی دیگر نداشته و نخواهد داشت چون آنها نمی خواهند که در افغانستان امنیت تامین شود و منافع خود را در ناامنی می بیند.

 

گفتنی است: گفتمان دانشجویی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان هر هفته روز جمعه ساعت ۹ صبح با حضور دانشجویان و کارشناسان در شهر مزار شریف برگزار می گردد.