• تاریخ انشار: ۶ عقرب ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 14971
  • 802 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دشمنان اسلام مساجد را مورد هدف قرار می‌دهند تا مردم را از رفتن به آن باز دارند

n00152156-b

علی اکبر نورالحق، مسوول بخش طلاب نمایندگی مرکز تبیان در مزارشریف می‌گوید که دشمنان اسلام مساجد را به این خاطر هدف قرار می‌دهند تا مردم را از رفتن به آن باز دارند. به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، آقای نورالحق در در گفتمان “مساجد و اقدامات امنیتی” در بلخ با بیان اینکه مساجد خطِ ارتباط میان […]

علی اکبر نورالحق، مسوول بخش طلاب نمایندگی مرکز تبیان در مزارشریف می‌گوید که دشمنان اسلام مساجد را به این خاطر هدف قرار می‌دهند تا مردم را از رفتن به آن باز دارند.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، آقای نورالحق در در گفتمان “مساجد و اقدامات امنیتی” در بلخ با بیان اینکه مساجد خطِ ارتباط میان خدا و مردم است، گفت: وقتی خط میان خدا و مردم برقرار بود، دیگر امنیت برقرار می شود، فساد کاهش پیدا می کند و ارتباط مردم با نیروهای امنیتی بهتر می شود؛ به همین سبب دشمنان اسلام در این اواخر مساجد را مورد حملات شان قرار می دهند تا مردم را از رفتن به مساجد باز دارند.

گفتمان آزاد دانشجویی تحت عنوان “مساجد و اقدامات امنیتی” از طرف نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با حضور سمونیار سید سرور حسینی، سخنگوی زون ۷۰۰ پامیر در شهر مزار شریف برگزار شد.

علی اکبر نورالحق؛ مسئول بخش طلاب مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مزار شریف که در این گفتمان صحبت می کرد، گفت: امیدوار هستیم که این سلسله مباحث با نیروهای امنیتی و مسوولین دولتی ادامه پیدا کند؛ تا کسانی که حرفی برای گفتن دارند، در این برنامه ها اشتراک نموده و حرف های شان را به مسوولین برسانند و نیز سوالاتی اگر دارند، به طور آزاد در گفتمان مطرح کنند.

وی در ادامه ضمن انتقاد از برخی مسوولان امنیتی مبنی بر اینکه همیشه پلان های مخالفان دولت را بزرگ جلوه می دهند، در ادامه گفت: این نقطه ضعف مسوولین امنیتی است که در آغاز سال به جای اینکه از توانایی های خود شان بر مهار دشمن صحبت نمایند، از همان ابتداء می گویند که “حملات دشمن، امسال قوی است. پی در پی خواهد و دیگر جملات.”

آقای نورالحق با بیان اینکه چنین جملات، دشمن را روحیه می دهد، افزود که مسوولین باید از همان ابتدا خود را قوی حساب و جملات مثبت را استفاده نمایند.

نامبرده ضمن تاکید بر حمایت از نیروهای امنیتی تصریح کرد: نیروهای امنیتی با فدا کردن جان های شان برای ما تامین امنیت می کنند. این دور از انصاف است که روزانه ۶۰ الی ۸۰ سرباز، جان خود را از دست دهند ولی ما هیچ نوع همکاری با آنان نداشته باشیم.

نورالحق در مورد صحبت های سمونیار سید سرور حسینی؛ سخنگوی زون ۷۰۷ پامیر مبنی بر اینکه گرایش رسانه ها به طرف موضوعات و سوژه های منفی است، گفت: این عادلانه نیست که همیشه در رسانه ها صحبت از کم کاری ها، ضعف و موضوعات منفی باشد اما از دست آوردهای نیروهای امنیتی هیچ صحبت نشود.

مسوول بخش طلاب نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ادامه به اهمیت مساجد پرداخته گفت: خداوند متعال در آیه ۱۸ سوره جن می فرماید: وَأَنَّ الْمَسَاجِدَ لِلَّهِ فَلَا تَدْعُوا مَعَ اللَّهِ أَحَدًا(مساجد برای خداست و در خانه خدا، احدی را با خدا شریک نسازید) و نیز پیامبر وقتی در مدینه رفت اولین کاری که کرد مسجد قبا را ساخت که این یعنی، مسجد از جایگاه ویژه برخور دار است.

وی ضمن تاکید بر تامین امنیت مساجد، اظهار داشت: امروز هم اگر نیروهای امنیتی حمایت می شوند؛ از جایگاه نماز جمعه و مساجد حمایت می شوند و این بسیار تاثیر دارد که یک خطیب در میان نمازگزاران، حمایت و تقدیر از نیروهای امنیتی کند.

نورالحق با بیان اینکه مساجد خطِ ارتباط میان خدا و مردم است در ادامه گفت: وقتی خط میان خدا و مردم بر قرار بود، دیگرامنیت بر قرار می شود، فساد کاهش پیدا می کند و ارتباطات مردم با نیروهای امنیتی بهتر می‌گردد که به همین سبب دشمنان اسلام مساجد را مورد حملات شان قرار می دهند تا مردم را از رفتن به مساجد باز دارد.

قابل ذکر است که در این گفتمان سمونیار سید سرور حسینی؛ سخنگوی زون ۷۰۷ پامیر، پیرامون موضوع گفتمان با سرفصل های “جایگاه امنیت در اسلام”، “اهداف دشمن از ناامن سازی مساجد کشور”، و”مساجد و اقدامات امنیتی؛ وظیفه دولت و مسئولیت ملت” صحبت کرد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>