• تاریخ انشار: 29 دسامبر 2017
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16151
  • 566 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دشمنان اسلام و وطن نمی توانند وحدت اقوام و انسجام مذهبی و إسلامی ملت واحد افغانستان را آسیب رسانند

عبد الرب رسول سیّاف، رئیس شورای حراست و ثبات افغانستان با انتشار بیانیه ای، حمله تروریستی به مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان را حمله دشمنان اسلام و انسانیت خوانده و تأکید کرده دشمنان اسلام و وطن با چنین جنایات نمی توانند وحدت اقوام و انسجام مذهبی و إسلامی ملت واحد […]

عبد الرب رسول سیّاف، رئیس شورای حراست و ثبات افغانستان با انتشار بیانیه ای، حمله تروریستی به مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان را حمله دشمنان اسلام و انسانیت خوانده و تأکید کرده دشمنان اسلام و وطن با چنین جنایات نمی توانند وحدت اقوام و انسجام مذهبی و إسلامی ملت واحد افغانستان را آسیب رسانند .

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در پیام استاد سیاف آمده است: “امروز بار دیگر دشمنان اسلام، انسانیت و افغانستان با حمله ددمنشانه خویش در یکی از مراکز علمی و فرهنگی در شهر کابل هموطنان بی گناه و ملکی مان را شهید، مجروح و خانواده های رنجدیده شان را به گلیم غم نشاندند” .

 

به باور ایشان، چنین جنایت از آدرس دین ستیزان و ددمنشان زمان، یک بار دیگر ثابت ساخت که این مجموعه ی خونخوار، به اسلام، انسانیت و هیچ ارزش معتقد نبوده و فقط از کشتن انسان و قربانی شدن زنان و کودکان حظّ می برند.

 

رییس شورای حراست و ثبات افغانستان در این پیام تصریح کرده است: “راهبرد اساسی آن ها کُشتن انسان های بیگناه و حملات انتحاری مداوم به هدف بدنام ساختن دین مقدس اسلام است، این مجموعه می خواهند تفرقه مذهبی میان مذاهب اسلامی ایجاد کنند غافل از این که ملت هوشیار و همیشه در صحنه ما به همه این توطئه ها دست ردّ داده و آن را دسیسه بیگانگان می دانند”.

 

شورای حراست و ثبات افغانستان ضمن محکوم نمودن این جنایت بزرگ به موارد آتی تأکید نموده است:

١: دشمنان اسلام و وطن با چنین جنایات نمی توانند وحدت اقوام و انسجام مذهبی و إسلامی ملت واحد افغانستان را آسیب رسانند .

٢: انتحار و انفجار کار انسان های آزاده نیست، بلکه عملکرد جیره خواران و دشمنان اسلام است که در جهل و نادانی مطلق به سر می برند.

٣: حامیان و تمویل کنندگان چنین جنایت ها باید بدانند که انتقام خون پاک شهدای مان گرفته خواهد شد.

۴: متولیان حکومت وحدت ملی به دشمن بی رحم و بی مروت هیچ نوع انعطاف نداشته باشند. بدون هیچ پیش داوری کسان را که فرزندان مان را در صفوف دفاع از وطن و در مراکز آموزشی، تعلیمی، مساجد، منابر و تکایا می کُشند، دشمن دانسته و مروت و رحم را بر آن ها روا نداشته باشند .

 

رهبری شورای حراست و ثبات افغانستان از این طریق به خانواده های شهدا تسلیت عرض نموده و به مجروحان حادثه شفای عاجل خواسته است.