• تاریخ انشار: ۱۵ جوزا ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 26082
  • 683 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دشمنان افغانستان مردم را به جان هم انداخته خودشان حکومت می کنند

آیت الله فاضل حسینی رئیس حوزه علمیه سجادیه و بنیاد فرهنگی اجتماعی راه امین در خطبه های نماز عید سعید فطر که در حسینیه شهید مصباح شهر مشهد مقدس اقامه گردید، عید فطر را روز پاداش خداوند به روزه داران عنوان کرد و گفت: یک ماه با خدای خود راز و نیاز کرده اید تا […]

آیت الله فاضل حسینی رئیس حوزه علمیه سجادیه و بنیاد فرهنگی اجتماعی راه امین

در خطبه های نماز عید سعید فطر که در حسینیه شهید مصباح شهر مشهد مقدس اقامه گردید، عید فطر را روز پاداش خداوند به روزه داران عنوان کرد و گفت: یک ماه با خدای خود راز و نیاز کرده اید تا این که لطف و بزرگی خداوند شامل حال ما شود؛ خداوند می فرماید: روزه مال من است  و پاداش روزه دار را خودم می دهم.

 

وی به فلسفه روزه در این ماه اشاره کرد و گفت: ماه رمضان، بهار قرآن است چرا که در این ماه قرآن نازل شد.

 

آیت الله فاضل حسینی ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی خاطر نشان کرد: اگر در ماه رمضان با نفس خود مبارزه و تقوا پیشه کنیم، انسان متقی خواهیم شد، تمام گرفتاری ها و معضلاتی که امروز در سطح جوامع اسلامی مشاهده می کنیم بر اثر نبود تقوا است.

 

وی با بیان این که انسان با تقوا خود را در محضر خدا می داند، افزود: انسانی که خود را در محضر هستی تعالی ببیند، هیچ وقت دست به گناه و جنایت نمی زند؛ امیدوارم که  خداوند بزرگ این توفیق را برای همه ی مسلمانان به خصوص ملت مسلمان و مظلوم ما در افغانستان و شما عزیزان عنایت کند، که بتوانیم تقوای الهی را پیشه زندگی خود قرار بدهیم و در راه خدا، پیامبر و ائمه ی معصومین گام برداریم.

 

رئیس حوزه علمیه سجادیه و بنیاد فرهنگی اجتماعی راه امین در خطبه دوم بار دیگر نمازگزاران را به رعایت تقوا و پرهیزگاری دعوت کرد و گفت: سعادت ما در گرو رعایت تقوا و پرهیزگاری و دوری از گناه است

 

وی در بخش دیگر سخنان خود به چرایی تجلیل مقام امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: تجلیل از این شخصیت بزرگ و جهانی، تجلیل از ارزش، پیامبر، ائمه معصومین و در راس آن اسلام است، چرا که امام خمینی (ره) ارزش های اسلامی را برای همگان زنده کرد.

 

این عالم دینی با بیان این که در زمان قبل از انقلاب، دشمنان، دین را به عنوان افیون جامعه تبلیغ می کردند، اما امام خیمنی (ره) با انقلاب بزرگی که بر پا نمود، به دنیا ثابت کرد که دین اسلام تختیر کننده نیست بلکه سعادت دنیا و آخرت انسان ها را تامین می کند.

 

موصوف با بیان این که امام خمینی (ره) حق بزرگی بر گردن همه مسلمانان و مستضعفین دارد، اظهار داشت: این عالم بزرگ به همه مسلمانان امید و انگیزه داد تا بتوانند در مقابل بزرگترین قدرت ها بایستند و آن را به زباله دان تاریخ بی اندازند.

 

 

آیت الله فاضل حسینی اشاره ای به انقلاب ها در افغانستان کرد و گفت: حرکت امام خمینی باعث بالا رفتن روحیه آزادی خواهان در همه کشورها خصوصا ملت افغانستان شد که در آن روزها مردم ما اتحاد جماهیر شوروی، ابر قدرت شرق را به زمین کوباندند و آن ها را به زباله دان تاریخ انداختند.

 

وی مشکلات و معضلات امروز افغانستان را نیز تکیه نکردن به خداوند متعال عنوان کرد و گفت: امام خمینی با شعار نه شرقی و نه غربی از اسلام تبعت کرد و توانست شرق و غرب را شکست بدهد.

 

رئیس حوزه علمیه سجادیه به مکر و حیله دشمنان اشاره کرد و گفت: در اسلام وحدت و برادری بسیار مهم و تاکید بر آن شده است، اما در میان مردم افغانستان اختلاف بی داد می کند. همان ضرب المثل معروف که می گوید: اختلاف بینداز حکومت کن

 

وی با توجه به مطلب فوق اضافه کرد: دشمنان امروز در افغانستان تمام مردم را به جان هم انداخته اند و خودشان در حال حکومت کردن هستند، اما اگر ما پیرو واقعی اسلام باشیم هیچ وقت اختلافی در بین خود نمی اندازیم.

 

او یکی از پلان های دشمن در افغانستان را ترویج فرهنگی غرب در بین مردم عنوان کرد و گفت: آن ها با توطئه هایی که در سر دارند می خواهند نسل جوان ما را از اسلام و ارزش های اسلامی دور کنند؛ این جاست که وظیفه علما و دانشجویان بسیار مهم می باشد.