• تاریخ انشار: ۱۳ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 22959
  • 473 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دشمنان با آگاهی کمر به تخریب فرهنگ و تمدن ما بسته‌اند/ خون پاک شهدای فرهنگ و رسانه ملت افغانستان را به قله‌های عزت خواهد رسانید

نماینده جامعه روحانیت انصارالمهدی متشکل از علما و روحانیون افغانستانی در تهران در همایش «حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی؛ علت‌ها و پیامدها» با بیان این‌که دشمنان با آگاهی کمر به تخریب فرهنگ و تمدن کشور ما بسته‌اند و انتظار چیزی دیگری ندارند، با اشاره به حمله انتحاری به مرکز تبیان”>شهدای فرهنگ […]

نماینده جامعه روحانیت انصارالمهدی متشکل از علما و روحانیون افغانستانی در تهران در همایش «حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی؛ علت‌ها و پیامدها» با بیان این‌که دشمنان با آگاهی کمر به تخریب فرهنگ و تمدن کشور ما بسته‌اند و انتظار چیزی دیگری ندارند، با اشاره به حمله انتحاری به مرکز تبیان”>شهدای فرهنگ و رسانه مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) تأکید کرد: خون پاک این شهدا ثمربخش است و ملت افغانستان را به قله‌های عزت خواهند رسانید، زیرا این یک وعده الهی است.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، از لحظاتی پیش، همایش «حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی؛ علت‌ها و پیامدها» به مناسبت تجلیل از مقام شامخ شهدای حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی ۱۳۹۶ علیه دفاتر مرکزی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا)، با حضور صدها تن از نخبگان، علما و چهره‌های فرهنگی مهاجر، رییس، مسئولین و کادرهای مرکز تبیان و خبرگزاری آوا و هم‌چنین شخصیت‌هایی علمی، دینی و فرهنگی از جمهوری اسلامی ایران، در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) شهر مقدس قم در حال برگزاری است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین ناطقی، نماینده جامعه روحانیت انصارالمهدی متشکل از علما و روحانیون افغانستانی در تهران با قرائت بیانیه این نهاد به به مناسبت اول سالگرد حمله انتحاری به مرکز تبیان”>شهدای فرهنگ و رسانه مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) گفت: حمله انتحاری به مرکز تبیان”>شهدای فرهنگ و رسانه برای بصیرت‌دهی جامعه افغانستان، مسیر جهاد اکبر را در پیش گرفته بودند تا میراث نیاکان خویش را به تشنگان بچشانند، به امید آن‌که شریان‌های پایتخت فرهنگی جهان اسلام، این عضو تأثیرگذار از پیکر رنجو امت اسلامی راه خود را بازیابد.

 

اما به گفته وی، متأسفانه دشمنان کوردل و مزدوران بیگانه همچون گذشته کمر به تخریب این دیار بستند و بازهم در یک حادثه المناک در تاریخ حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی ۹۶، ده‌ها جوان خدوم و بیدار کشور را به خاک خون کشیدند و مردمان کشور را از خدمات فرهنگی آنان محروم و دل دشمنان را شاد کردند.

 

آقای ناطقی با بیان این سوال که چه شد امروز افغانستان به مرکز وحشت و انتحار مبدل گردیده است، خاطرنشان کرد که سود این وضعیت نصیب قدرت‌های بی‌وجدانی می‌شود که یکی پس از دیگری، به بهانه‌های واهی، هجوم غیرقانونی خود را در کشور توجیه می‌کنند.

 

وی با اشاره به حادثه تروریستی تبیان و حملات دیگر بر مراکز آموزشی، فرهنگی و دینی تأکید کرد: دشمنان با آگاهی کمر به تخریب فرهنگ و تمدن کشور ما بسته‌اند که جز این، انتظار چیزی دیگری ندارند.

 

نماینده جامعه روحانیت انصارالمهدی خاطرنشان کرد که جای گله‌مندی از دوستان آگاه و بی‌خرد است که خانه خویش را به دست خود ویران می‌کنند.

 

وی افزود: فقدان شهدای بصیرت و بیداری، حمله انتحاری به مرکز تبیان”>شهدای فرهنگ و رسانه و سربازان ولی عصر(عج) را به محضر صاحب الزمان(عج) و امت شهیدپرور افغانستان اسلامی به ویژه به برادر مجاهد و ولایت‌مدار، خدوم، استوار و فداکار، حجت‌الاسلام حسینی مزاری صمیمانه تسلیت می‌گوییم. خون پاک این شهدا ثمربخش است و ملت افغانستان را به قله‌های عزت خواهند رسانید، زیار این یک وعده الهی است.

 

آقای ناطقی در مورد برخی سیاست‌های کشورهای منطقه در مورد افغانستان تصریح نمود: چرا سیاست‌مداران برخی کشورهای منطقه فکر می‌کنند منافع ملی آن‌ها با ناامنی کشور دیگری مثل افغانستان تأمین می‌شود؛ این اندیشه و باور، یک باور غلط است.

 

وی خطاب به مردم افغانستان گفت: ما به عنوان جامعه روحانیت انصارالمهدی تقاضامندیم به دستور قرآن عمل کنید، اشداء علی الکفار و رحما بینهم باشید، منافع ملی همه ما فقط با وحدت امت اسلامی گره خورده و تأمین شدنی است.

 

این روحانی برجسته ادامه داد: آیا وقت آن نرسیده که به اندیشه‌های سید جمال‌الدین افغان، شیخ شلطوط، آیت‌‌الله بروجردی، امام خمینی(ره) و صدها اندیشمند جهان اسلام عمل کنیم؟ آیا وقت آن نرسیده که گروه‌های کاذب را کنار بگذاریم و به اندیشه‌های وحدت‌بخش رهبر آزاده، شجاع و انقلابی، امام خامنه‌ای(حفظه‌الله) که مایه عزت و افتخار و نجات‌بخش جهان اسلام است و امروز پرچم عزت و سربلندی امت اسلامی را برافراشته عمل کنیم؟

 

وی در پایان به نمایندگی از جامعه انصارالمهدی، حمایت همه‌جانبه خود را از حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری و مرکز تبیان اعلام کرد.