• تاریخ انشار: ۹ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: فرهنگی
  • کد خبر: 20577
  • 505 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دشمنان با ترویج اسلام های انحرافی، اسلام ناب را هدف قرار داده اند/ دموکراسی مد نظر غرب، از ارزشهای انسانی تُهی است

به مناسبت هجدهم ذی الحجه ؛ جشن بزرگ و باشکوه عید سعید غدیر از سوی بخش نوجوانان و جوانان  نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در تالار شهدای وحدت مشهد مقدس، برگزار شد. در این جشن  باشکوه که متشکل از برنامه های متنوع از جمله قرائت قرآن کریم، دعای ندبه، اجرای سرود، نمایش و […]

به مناسبت هجدهم ذی الحجه ؛ جشن بزرگ و باشکوه عید سعید غدیر از سوی بخش نوجوانان و جوانان  نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در تالار شهدای وحدت مشهد مقدس، برگزار شد.

در این جشن  باشکوه که متشکل از برنامه های متنوع از جمله قرائت قرآن کریم، دعای ندبه، اجرای سرود، نمایش و اهدای جوایز بود، حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛ رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، طی سخنان مهمی، اوضاع جاری افغانستان ، اهداف دشمنان، وظیفه مردم  و نقش علما در هدایت جامعه با استفاده از ظرفیت فرهنگ غدیر را مورد بررسی قرار داد.

حسینی مزاری با اشاره به کش و قوس هایی که امروز جهان را فرا گرفته است، علت اصلی آن را توطئه استکبار علیه  اسلام برشمرد و خاطر نشان کرد: اسلامی که دشمنان هدف گرفته اند ، اسلامی است که در غدیر خم پیامبر سکان هدایت آن را به حضرت علی(ع) سپرد نه اسلام امریکایی ،انگلیسی و یا اسلام انحرافی، دشمن در تلاش است، اسلام را معدوم  و مسلمانان را وادر به تسلیم نمایند تا دموکراسی خود جایگزین اسلام کنند.

وی دموکراسی را بر دو نوع تقسیم کرد و گفت: یک نوع دموکراسی که مبتنی بر خواست مردم می باشد و به مردمسالاری معروف است که نمونه بارز آن را در جمهوری اسلامی ایران مشاهده می کنیم،  و دیگر دموکراسی مد نظر غرب است که در صدد پیاده کردن  آن در کشورهای اسلامی است، با دیانت و ارزش های اسلامی بیگانه است و دین را از متن زندگی انسان ها ، می زداید و از انسان ابزار درست می کند.

با توجه به اهمیت سخنان مطرح شده، گزارش تکمیلی بیانات حسینی مزاری در این مراسم ، جداگانه  و در یک خبر دیگر منتشر می شود.