• تاریخ انشار: ۱۵ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 22983
  • 578 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دشمنان با حربه شبهه افکنی و ترویج اندیشه های انحرافی ، مردم افغانستان را هدف قرار داده اند

شماری از دانشجویان در گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان (آوا) پیرامون موضوع ” جوانان و شبهات دینی ” گفتند: دشمنان اسلام و افغانستان می خواهند با شبهه افکنی مانع فعالیت های موثر جوانان مسلمان گردند. عبد الله یک‌ تن از اشتراک کنندگان این گفتمان می گوید: دوران جوانی بسیار حساس و مهم است که شخصیت […]

شماری از دانشجویان در گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان (آوا) پیرامون موضوع ” جوانان و شبهات دینی ” گفتند: دشمنان اسلام و افغانستان می خواهند با شبهه افکنی مانع فعالیت های موثر جوانان مسلمان گردند.

عبد الله یک‌ تن از اشتراک کنندگان این گفتمان می گوید: دوران جوانی بسیار حساس و مهم است که شخصیت بزرگ سالی یک فرد را شکل میدهد و این دوران با فرصت و تهدید های گوناگون همراه می باشد از جمله شکوفایی شخصیت دینی یا انحرافات اخلاقی می توان یاد کرد.

وی افزود: پیامبر (ص) در طول عمر شان همیشه بر جوانان و شخصیت آنان توجه قابل ملاحظه‌ی داشت، حضرت علی (ع) از نوجوانانی است که جناب پیامبر آن را تربیت کرده و به جامعه تقدیم نمود.

 

عبدالله گفت: مواظب باشیم، در زمان فعلی دشمنان در صدد گمراهی جوانان مسلمان است.

حسین محمدی دانشجوی دانشگاه بلخ می گوید: شبهه به معنی شک و تردید است جوانان هم انعطاف پذیر می باشد از همین لحاظ فکر و تفکرات جوانان همیشه در حال تغییر و شکننده است.

 

این دانشجو یادآور شد که قدرت های بزرگ جهان در زمان های مختلف بالا افغانستان حمله کردند اما موفق نشدند ولی امروز با حمله فکری که خطرناک ترین حمله محسوب می شود، افغانستان و ملت آن را با مشکلات بزرگ مواجه نمودند.

وی می گوید: تفکرات غربی با مطرح کردن این که چرا همه‌ی پیامبران در آسیا و خاورمیانه فرستاده شده می خواهند اعتقادات جوانان را متزلزل نمایند و با تمام امکانات در دست داشته شان برای گمراه جوانان فعالیت می کنند.

 

محمدی در اخیر گفت: جوانان محترم شبهه افکنی حربه دشمنان اسلام است اگر می خواهید دشمن را شکست بدهید باید پیرامون رسانه شناسی، شبهه شناسی و جنگ نرم مطالعه نمایید، پیروزی مسلمانان بخصوص ملت افغانستان در بیداری جوانان نهفته است.

خانم حسینی؛ فعال فرهنگی شهر مزار شریف گفت: جوانان ما نباید بر خانواده و والدین بی سواد خود تکیه نمایند و کم کاری خود را به پدر و مادر نسبت بدهند چون حضرت موسی در خانواده فرعون بزرگ شد و توانست که یک جامعه را اصلاح کند.

نامبرده افزود: جوان خودت باید در راستای پیشرفت ملت و کشورت تلاش کنی و در محور دین به پیروزی های بزرگ برسی، فراموش نکن خدا با نیکوکاران است.

 

از سوی، عزت الله دانشجوی داشگاه بلخ می افزاید که جوان همیشه با محیط و اعتقادات جامعه درگیر است چون جوان جستجو گر و کنجکاو می باشد و علت به بی راه رفتن جوانان فضای فعلی دانشگاه های افغانستان است، چون دانشجویان پاسخ شبهات خود را از دانشگاه پیدا نمی توانند.

 

وی افزود: راه بیرون رفت جوانان از معضلات و شبهات مطالعه و حضور در کتابخانه ها می باشد.