• تاریخ انشار: 28 دسامبر 2017
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16108
  • 265 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دشمنان به دنبال از بین بردن همزیستی مسالمت آمیز و همبستگی مردم افغانستان اند/ این توهم بی اساس و کاذب را به جهنم خواهند برد

سید حسین عالمی بلخی، وزیر امورمهاجرین و عودت کنندگان و رئیس شورای مرکزی حزب اعتدال افغانستان، با صدور بیانیه ای حملۀ تروریستی بر مرکز فرهنگی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) را محکوم کرد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، بر اساس آخرین گزارش، در حملات انتحاری بر خبرگزاری صدای افغان و مرکز فعالیت های فرهنگی […]

سید حسین عالمی بلخی، وزیر امورمهاجرین و عودت کنندگان و رئیس شورای مرکزی حزب اعتدال افغانستان، با صدور بیانیه ای حملۀ تروریستی بر مرکز فرهنگی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) را محکوم کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، بر اساس آخرین گزارش، در حملات انتحاری بر خبرگزاری صدای افغان و مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل، ۴۱ تن به شمول ۳۵ مرد، ۴ زن و ۲ کودک شهید و ۵۰ تن دیگر زخمی شده اند.

 

در پیام سید حسین عالمی بلخی آمده است: “جنایت‌کاران تروریست امروز با حمله به مرکز فرهنگی تبیان در شهر کابل، مرتکب جنایت ضدبشری شدند و بار دیگر فاجعۀ انسانی را به‌ بار آوردند”.

 

در ادامه این پیام آمده است: “تروریستان در حملۀ امروزی شان، شماری از هم‌وطنان ما را شهید و زخمی ساختند و این گروه‌ها باهدف قراردادن مساجد، اماکن مقدس و مراکز فرهنگی، مرتکب جنایات ضدبشری و اعمال نابخشودنی گردیده‌اند که چنین حرکت‌ها، خلاف همه ارزش‌های اسلامی و انسانی است”.

 

رییس شورای مرکزی حزب اعتدال افغانستان خاطرنشان کرده است: “دشمنان زبون که در صحنه نظامی و رویارویی مستقیم توان مبارزه و مقابله با مردم و نیروهای دلیر امنیتی کشور را ندارند، بزدلانه و وحشیانه مردم بی دفاع و فرهنگی را مورد حمله قرار می دهند.”

 

بر این اساس، حزب اعتدال افغانستان ضمن محکوم کردن و تقبیح این جنایت هولناک، برای شهدای این حادثه دردناک بهشت جاودانه، برای مجروحین آن شفای عاجل، برای خانواده ها و بازماندگان و مردم بزرگ و اندوهگین افغانستان صبر و شکیبایی مسئلت می نماید.

 

آقای عالمی بلخی در ادامه این پیام گفته است: “دشمنان دین و دانش و وحشیان قرن ۲۱ برآن اند که با ارتکاب جنایت علیه مردم بی دفاع و فرهنگی وحدت، همزیستی مسالمت آمیز و همبستگی مردم افغانستان را از بین ببرد و میان اقوام و مذاهب شکاف و تفرقه ایجاد کنند، اما بدیهی است که دستان گره کرده و متحد مردم افغانستان و اتحاد بی نظیر و مستحکم پیروان مذاهب مختلف، دشمنان را مأیوس کرده و این توهم بی اساس و کاذب را با خود به جهنم خواهند برد.”

 

وزیر امورمهاجرین و عودت کنندگان در پایان بار دیگر به روح شهدای حادثه مرکز فرهنگی تبیان درود فرستاده و آرزو کرده است که اتحاد، انسجام و صلح پایدار در کشور عزیز ما حاکم گردد.