• تاریخ انشار: 12 نوامبر 2017
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 15246
  • 1,026 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دشمنان به دنبال نفاق در میان شیعه و سنی هستند/یزید قاتل امام حسین(ع) است

عالم اهل سنت هرات بر این باور است که دشمنان از سال‌ها قبل به دنبال ایجاد نفاق میان شیعه و سنی بوده‌اند و از هر حیله‌ای برای رسیدن به این هدف استفاده کرده‌اند.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، مولوی “عبدالبصیر حسینی”، یک تن از علمای اهل سنت شهر هرات در مراسمی که از سوی […]

عالم اهل سنت هرات بر این باور است که دشمنان از سال‌ها قبل به دنبال ایجاد نفاق میان شیعه و سنی بوده‌اند و از هر حیله‌ای برای رسیدن به این هدف استفاده کرده‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، مولوی “عبدالبصیر حسینی”، یک تن از علمای اهل سنت شهر هرات در مراسمی که از سوی نمایندگی مرکز تبیان در هرات تحت نام “اربعین، امتداد خط عاشورا” برگزار شده بود صحبت می‌کرد، گفت که اهل سنت بر این باورند که یزید فردی قاتل، گنهکار و ظالم بوده است.

 

او گفت که شیعه و سنی باید با کمال دقت به این مساله توجه داشته باشند که چگونه قضاوت می‌کنند. من به عنوان سنی معتقد هستم که محمد(ص)، علی(ع) و حسین(ع) بر حق و ابوسفیان، معاویه و یزید بر باطل بودند.

 

حسینی یادآور شد که اگر کسی می‌گوید معاویه بر حق است، حرفش بی‌دلیل است و همچنین ملت و امت یزید از ملت و امت امام حسین(ع) جدا است.

 

این عالم اهل سنت در ادامه حرفش گفت که اینجا اغماض کردن معنی ندارد. من عالم سنی هستم و بارها در منابر گفته‌ام که من سنی هستم ولی سنی به این معنی نیست که در برابر هر چیزی اغماض کنم. چیزی را که درست و دقیق می‌فهمم، باید بیان کنم. چه کسی می‌تواند بگوید که یزید در برابر امام حسین(ع) بر حق بوده است. نکته اینجا هست که ما در قول و گفتارمان قضاوت درست داریم اما در عمل قضاوت درست نداریم. پیامبر(ص) فرمود که حسین از من است و من از حسین هستم.

 

او در ادامه حرفش خاطر نشان ساخت که “من اگر به شما احترام داشته باشم، حتما به اولاد شما هم احترام خواهم گذاشت. ولی با کمال تاسف دم از دوستی و پیروی پیامبر(ص) در طول تاریخ زده شده، اما به اولاد پیامبر رحم نشده است. اینجا چه حرفی است؟ مشکل ما مسلمانان اینجا است که حقایق را مطالعه نکرده و پیاده نمی‌کنیم”.

“در محافل و مجالس زیادی گفته‌ام که حسین(ع) بر حق بود، علی(ع) بر حق بود، محمد(ص) بر حق بود اما ابوسفیان، معاویه و یزید بر باطل بودند”.

 

او در ادامه به مساله‌ی وحدت میان مسلمین پرداخت و گفت که اگر برای جدا نشدن بدنه‌ی اسلام کار می‌کنیم، خوب است اما نباید حقایق را بپوشانیم. در مساله کربلا، تمام اهل سنت بر این اتفاق دارند که یزید ظالم، قاتل و گنهکار بوده است ولی در عمل این حرف کمتر پیاده می‌شود.

 

مولوی حسینی گفت که باید در محافل اهل‌سنت یاد و نام و نشان امام حسین(ع) تبارز می‌داشت و شخصیت این امام به درستی به مردم معرفی می‌شد.

 

این عالم اهل سنت گفت که اهل سنت بر این باورند که یزید قاتل و کسی بوده که در برابر امام حسین(ص) بر باطل ایستاده بوده است.

 

او به هدف دشمن برای ایجاد نفاق میان شیعه و سنی نیز اشاره کرد و گفت که ما را به دسته‌های مختلف تقسیم کرده‌اند. در طول سال‌های گذشته به وطن ما آمدند و تجاوز کردند اما چرا مسلمانان در کنار هم نمی‌نشینند چرا دست به کشتن یکدیگر می‌زنند؟

 

وی گفت: به این عقیده‌ام که همه اگر دست به دست هم داده و در این راستا تلاش کرده تا چهره‌ی کثیف خارجی‌ها را به مردم نشان دهیم، مشکل حل می‌شود.

 

حسینی تاکید کرد که شیعه و سنی در طول تاریخ در کنار هم زندگی کرده‌اند و این‌ها مسائلی است که دشمنان اسلام به نام سنی و شیعه انجام می‌دهند.