• تاریخ انشار: ۸ جدی ۱۳۹۸
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 28518
  • 291 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دشمنان در حذف تبیان و خبرگزاری صدای افغان از صحنه فعالیت ناکام ماندند

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)-کابل: محمد علی اخلاقی، یک تن از دانشجویان دانشگاه بلخ گفت: دشمنان در صدد حذف مرکز فعالیت های فرهنگی تبیان و خبرگزاری صدای افغان در فضای حقیقی و مجازی بودند که در هیچ یک از این دو مسیر موفق نخواهند شد و تبیان و خبرگزاری صدای افغان موفق تر از قبل […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)-کابل: محمد علی اخلاقی، یک تن از دانشجویان دانشگاه بلخ گفت: دشمنان در صدد حذف مرکز فعالیت های فرهنگی تبیان و خبرگزاری صدای افغان در فضای حقیقی و مجازی بودند که در هیچ یک از این دو مسیر موفق نخواهند شد و تبیان و خبرگزاری صدای افغان موفق تر از قبل در راستای ترقی جامعه به کار خود ادامه می دهد.

 

وی  افزود: حمله تروریستی ۷ جدی ۱۳۹۶ خورشیدی برای حذف مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) راه اندازی شده بود که پس از ناکامی این پلان  طی روز های اخیر دست به حمله سایبری بالای وبسایت خبرگزاری صدای افغان(آوا) زدند.

 

اخلاقی  با اشاره به مقام شهدا ادامه داد: پیامبر در حدیثی می فرماید: یک شهید ۷۰ تن اعضای فامیلش را شفاعات می تواند چرا که شهادت مقام نهایت بلندی است و همیشه خداوند این مقام را به افراد شایسته می دهد.

این دانشجو تصریح کرد:  شهدای که در ۷ جدی ۱۳۹۶ خورشیدی کابل مورد حمله تروریستی قرار گرفتند، نیز در مسیر ارزش ها به شهادت رسیدند و شهادت را از سیدالشهدا(ع) و یاران شان به ارث برده اند.

 

محمد میرویس، یک تن از باشندگان بلخ، با اشاره به آیه ۱۶۹ سوره آل عمران”وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ، ای پیامبر! هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند، مردگانند! بلکه آنان زنده‌اند، و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند” گفت که خداوند به شهدا مقام بس ارزنده ای قائل شده است گفت: کسانی که در راه نجات ایمان وعقاید شان به شهادت می رسند، بلندترین جایگاه را از لحاظ دین اسلام دارا هستند.

 

این باشنده شهرمزارشریف با اشاره به شرایط خون ریزی و جنگ در کشور ابراز داشت:  تنها راه نجات کشور مطابق آیه ۱۰۳ سوره آل عمران “وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا” اتحاد میان تمام اتباع کشور است.

 

نجیبه بلخی، از دیگر اشتراک کنندگان گفتمان خبرگزاری صدای افغان، بی خبری و عدم آگاهی مردم افغانستان را عامل تمام بدبختی های کشور قلم داد کرده و از نسل نوین کشور خواست تا سطح آگاهی شان را بالا برده و کشور را از بحران و جنگ نجات دهند.

 

این دانشجو از جوانان می خواهد که تنها به چهار چپتر دانشگاه اتکا نکنند بلکه کتاب های بیشتر مطالعه کرده و در چنین گفتمان ها و مراسمات آگاهی بخش نیز سهم فعال داشته باشند.

 

از سوی دیگر مسعود احمدی، دانشجوی روابط عمومی دانشگاه بلخ نیز یادآور شد: در افغانستان هر کسی روی اهداف والایی کار کند قطعا با مشکلات مواجه می شوند و مورد حجمه دشمنان قرار می گیرند.

 

احمدی  عنوان کرد: تمام ملت هایی که به موفقیت رسیدند همیشه شهید و زخمی های زیادی داده اند ولی این خون و اهداف شهدای افغانستان می تواند سبب نجات کشور گردد.

 

این درحالیست که همزمان با دومین سالروز شهادت ۵۲ از شهدای ۷ جدی ۱۳۹۶ خورشیدی کابل از مقام آنان با برگزاری مراسم ها، همایش ها و شمع افروزی در مرکز ولایات و خارج از کشور گرامی داشت به عمل آمد.