• تاریخ انشار: 2 اکتبر 2018
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 22187
  • 697 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دشمنان شکست‌خورده در عراق و سوریه، به افغانستان می‌آیند

معاون شورای علمای بلخ می گوید که دشمنان اسلام بعد از شکست در عراق و سوریه، افغانستان را امن ترین جایگاه برای خود می‌دانند و به افغانستان می آیند.   به گزارش آوا، امیرمحمد ضیایی؛ معاون شورای علمای بلخ که امروز (سه شنبه ۱۰ میزان) در آیین تجلیل از نیروهای امنیتی در نمایندگی مرکز تبیان […]

معاون شورای علمای بلخ می گوید که دشمنان اسلام بعد از شکست در عراق و سوریه، افغانستان را امن ترین جایگاه برای خود می‌دانند و به افغانستان می آیند.

 

به گزارش آوا، امیرمحمد ضیایی؛ معاون شورای علمای بلخ که امروز (سه شنبه ۱۰ میزان) در آیین تجلیل از نیروهای امنیتی در نمایندگی مرکز تبیان در مزار شریف سخن می گفت، تصریح کرد که دشمن از عراق و سوریه شکست خورده و افغانستان را بهترین پناهگاه برای خود می داند.

 

به گفته وی، آنها نه شیعه اند و نه سنی؛ بلکه کسانی اند که شیعه را مشرک و سنی را کافر می دانند.

 

معاون شورای علمای بلخ، از تمام مردم اعم از شیعه و سنی خواست تا در کنار همدیگر باشند.

 

آقای ضیائی، امام ابوحنیفه را محور وحدت مسلمان دانست و تصریح کرد که ابوحنیفه هم با حکومت آنوقت رابطه حسنه داشت و هم محب اهلبیت(ع) بود و در راه محبت اهلبیت جان خود را فدا کرد.

 

وی از تمام پیروان مذهب احناف خواست تا از رهبر شان ابوحنیفه پیروی کنند و افزود که به عقیده امام ابوحنیفه تکفیر کردن اهل قبله، حرام است.

 

معاون شورای علمای بلخ گفت: دشمن می خواهد با تفرقه افکنی میان شیعه و سنی، به اهداف شوم خود برسد و در این زمنیه تمام مسلمانان باید هوشیار بوده و طعمه اهداف دشمن نشوند.

 

آقای ضیائی همچنین از همه ارگان‌های امنیتی و هیأت هایی که در تأمین امنیت و برگزاری مراسم عاشورای امسال در جوار روضه منسوب به حضرت علی(ع) کار کردند اظهار سپاس و قدردانی کرد.

 

او در ادامه، نیروهای امنیتی را عامل از بین رفتن تعصبات کور قومی و نژادی عنوان کرد و از آنان خواست تا علیه جنایتکاران، دزدان و اختطاف‌چیان سهل انگاری نکنند و مردم را هم به همکاری با نیروهای پولیس تشویق کرد.

 

آقای ضیائی برنامه های مرکز تبیان را بسیار سودمند خواند و از زحمات این مرکز فرهنگی- اجتماعی قدردانی کرد.