• تاریخ انشار: ۱۶ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 11246
  • 837 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دشمن به نتیجه نمیرسد/حکومت فریاد عدالت خواهان را بشنود/علما در هر حال مبغوض دشمن اند پس چه بهتر اقدام به انجام وظیفه جدی نمایند

در پی حادثه تروریستی هرات و به شهادت رسیدن جمعی و زخمی شدن تعداد دیگر، حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری پیامی صادر کرد.   دبیرکل حزب اسلامی تبیان دراین پیام آورده است: دشمن بداند که با این کشتن ها نه تنها به نتیجه نمی رسد بلکه موجبات بیداری و تحریک احساسات اسلام خواهی و […]

در پی حادثه تروریستی هرات و به شهادت رسیدن جمعی و زخمی شدن تعداد دیگر، حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری پیامی صادر کرد.

 

دبیرکل حزب اسلامی تبیان دراین پیام آورده است: دشمن بداند که با این کشتن ها نه تنها به نتیجه نمی رسد بلکه موجبات بیداری و تحریک احساسات اسلام خواهی و ملت پروری را در میان اجتماع فراهم خواهد کرد و انشالله با عزم و اراده پولادین فرزندان راستین، کشور ازین وضع نجات یافته، راه رشد و تعالی را در پیش خواهد گرفت.

 

متن پیام به شرح ذیل است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

مطابق اخبار واصله، انفجار تروریستی ی دیگر در پارکینگ وسایط مسجد جامع هرات صورت گرفته و علمایی را هدف قرار داده که در مراسمی در این مسجد شرکت داشته اند

 

در این حادثه تعدادی از علما به شمول حجت الاسلام والمسلمین فیاض رئیس شورای علمای شیعه جبرئیل با تعدادی دیگر به شهادت رسیده و حجت الاسلام والمسلمین شیخ موسی رضایی رئیس شورای علمای شیعه هرات و جمعی دیگر، از جمله ی زخمیان حادثه هستند.

اینجانب ضمن اینکه این حمله تروریستی را محکوم کرده، از خداوند متعال برای شهدا علو درجات و برای زخمی ها شفای عاجل و برای بازماندگان صبر جمیل و اجرجزیل خواهانم، ذکر چند نکته را ضروری می دانم:

 

۱- وضعیت کشور هر روز بیشتر از روز قبل رو به بحران پیچیده تر می گذارد، ازین رو لازم به نظر می رسد تمام دلسوزان جامعه با احساس مسؤلیت جدی تر وارد صحنه گردیده، با تشکیل صف واحده برای مبارزه با عوامل بحران و نا امنی، برنامه ریزی مدون و دقیقی روی دست بگیرند و از یکسو طرح مناسب اصلاح نظام را پیشکش کرده و از سوی دیگر از ادامه حیات حاکمیت موجود تلاش بورزند. چه اینکه یکی از عوامل بسترساز بحران، وجود فساد، ناکارگی ها و وجود عوامل نامطلوب در درون دایره اداری نظام می باشد و این عوامل از داخل و دشمنان شناخته شده از خارج، در تلاش به زانو در آوردن حاکمیت و آشفته کردن وضع عمومی کشور هستند.

 

۲- حکومت وحدت ملی بیش از گذشته حساسیت به خرچ داده در جهت توجه جدی به سیاست داخلی، فراهم کردن زمینه حضور جریانها و جناحهای مختلف سیاسی فرهنگی از هرمذهب و قوم و زبان، ایجاد زمینه تفاهم و وحدت رویه دست اندرکاران نظام و جلوگیری از وجود فساد اداری و نصب و تقرر افراد نالایق و نیز رویکرد در مقابله با عوامل تروریستی، اقدامات عاجل را روی دست گرفته، صدای عدالت خواهی و مطالبه گری مردم اعم از زن و مرد را به درستی بشنود و آن دسته از مطالبات واقعی را که در راستای تقویت نظام و آماده کردن شرایط بهتر امنیتی و سیاسی اجتماعی مردم است برآورده کند. حاکمیت از استعفا و تغییر و تبدیل اراکین نهراسد، این روند نه تنها به ضرر جامعه و مردم نیست بلکه به نفع حاکمیت و منافع ملی خواهد بود.

 

حکومت وحدت ملی در خصوص سیاست خارجی نیز اهتمام بیش از پیش روی دست گرفته، با پرهیز از رویه کنونی، با مطالبه جدی از کشورهایی که با ادعای کمک به افغانستان در عرصه های مختلف از جمله مبارزه با تروریزم، پیمانهای گوناگونی با آنها به امضا رسیده و وادارکردن آن ها به اقدام عملی در این راستا و یا ارائه پاسخ قانع کننده، پیگیر مطالبات به حق افغانستان بوده و با استفاده از وجهه منطقه ای و جهانی، جریان فعال دیپلماسی و ایجاد ائتلاف های مختلف، تقویت جبهه افغانستان در مواجهه با بحرانهای داخلی و خارجی را در پیش بگیرد.

 

۳- عدالت خواهان نیز سعی کنند شرایط کشور را درک کرده، راهی را در پیش بگیرند که به خیر و صلاح جامعه است و از سردادن شعارهایی که نه تنها اصلاحات را ممکن نمی سازد بلکه تنش و تفرقه را بیش از پیش به وجود می آورد بپرهیزند.

۴- علما پرچمداران عرصه های مختلف مبارزه اند. چه اینها در کنار باشند و با احتیاط زندگی کنند و چه در صحنه باشند و به جهاد فی سبیل الله بپردازند، در هر دو صورت مورد بغض و کینه دشمنان اند، پس چه بهتر اگر قرار است راه لقاء خدا برگزیده شود در عرصه ای باشد که فریاد حق خواهی و عدالت طلبی سرداده می شود و سعی بر انجام وظیفه الهی وجود دارد. امروزه حضور روحانیت آن هم حضور منسجم و گسترده لازم به نظر می رسد. علما برای در صحنه نگهداشتن مردم، روحیه دادن آنها دربرابر دشمن و حمایت از اصلاح و ادامه حیات نظام بایستی عمل انقلابی را در پیش بگیرند. در غیر آن صحنه خالی بوده و دیری نخواهد پایید که دشمن به اهداف نامیمون خود نایل خواهد آمد.

 

به هر حال دشمن بداند که با این کشتن ها نه تنها به نتیجه نمی رسد بلکه موجبات بیداری و تحریک احساسات اسلام خواهی و ملت پروری را در میان اجتماع فراهم خواهد کرد و انشالله با عزم و اراده پولادین فرزندان راستین، کشور ازین وضع نجات یافته، راه رشد و تعالی را در پیش خواهد گرفت.

 

سیدعیسی حسینی مزاری

کابل- افغانستان

۱۶-۳-۹۶