• تاریخ انشار: ۱ میزان ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 13490
  • 732 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دشمن در صدد خدشه دار ساختن نهضت عاشورا است

حادثه عاشورا فقط عزاداری و سیاه پوشیدن در ۱۳ روز نیست بلکه این حادثه از زمان وقوع آن تا به حال یک مکتب بوده، مکتبی که باید از آن درس بگیریم. درسی که وقتی پای سقوط دین به میان می آید؛ باید مانند امام حسین(ع) از جان بگذریم.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا) […]

حادثه عاشورا فقط عزاداری و سیاه پوشیدن در ۱۳ روز نیست بلکه این حادثه از زمان وقوع آن تا به حال یک مکتب بوده، مکتبی که باید از آن درس بگیریم. درسی که وقتی پای سقوط دین به میان می آید؛ باید مانند امام حسین(ع) از جان بگذریم.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا) به مناسبت فرا رسیدن ایام محرم الحرام، مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، گفتمان آزاد دانشجویی را تحت عنوان “فرهنگ عاشورا، آسیب ها و تحریفات” در شهر مزار شریف برگزار کرد که شرکت کننده‌ها پیرامون موضوع مورد نظر صحبت کردند.

 

سید محمد حیدری گفت: نهضت ماندگار عاشورا همه ساله با شکوه تر از سال قبل برگزار می شود اما متوجه باشیم که دشمن برای نابودی این فرهنگ، همیشه تلاش می کند تا حقیقت عاشورا را تحریف نماید.

 

حیدری با بیان اینکه دشمن در صدد خدشه دار ساختن نهضت عاشورا است در ادامه گفت: یکی از راه هایی که دشمن می خواهد برعلیه مسلمانان استفاده نماید قمه زنی است که حتی سالانه در هنگام محرم، هزار دست کفن و نیز قمه را وارد می کنند تا عزاداران از آن استفاده کرده و با این ترفند، چهره مسلمانان را خشن معرفی نمایند.

 

وی در ادامه به یکی از اهداف قیام امام حسین(ع) اشاره نموده گفت: یکی از اهداف قیام امام، برپایی نماز بود. امام حسین (ع) در دشوارترین لحظه ها هم نمازش را ترک نکرد که این مسئله را ما نیز در عزاداری ها در نظر بگیریم و رعایت نماییم.

 

در ادامه یدالله طاهری یکی دیگر از این اشتراک کنندگان گفت: عاشورا و محرم یکی از شعائر است و در این هیچ شکی نیست که علما برای زنده نگهداشتن شعائر، نقش برازنده دارند اما عده ای هستند که زنده نگهداشتن شعائر را مایه قدرت نمایی معرفی می کنند.

 

آقای طاهری با بیان اینکه متاسفانه علما در سخنرانی های خود کمتر به درس های عاشورا اشاره می کنند گفت: حادثه عاشورا فقط عزاداری و سیاه پوشیدن در ۱۳ روز نیست بلکه این حادثه از زمان وقوع آن تا به حال یک مکتب بوده مکتبی که باید از آن درس بگیریم. درسی که وقتی پای سقوط دین به میان می آید باید مانند امام حسین(ع) از جان بگذریم.

 

هم چنان سایه پناهی یکی دیگر از این اشتراک کنندگان با تاکید بر اینکه عاشورا برای درس گرفتن است اظهار داشت: هریک از شخصیت های کربلا که شمشیر بر روی امام حسین(ع) کشیدند؛ هیچ کدام شان کافر نبودند بلکه کسانی بودند مسلمان و اهل نماز.

 

وی در ادامه گفت: ما باید با مطالعه دقیقِ حادثه عاشورا، شخصیت هایی که در واقعه عاشورا نقش داشته و این حادثه را به وجود آورده و امام حسین(ع) را با یارانش شهید کردند را بشناسیم و از آنها عبرت بگیریم.