• تاریخ انشار: ۷ قوس ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 5406
  • 1,489 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دفتر حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزاری از کاربران فیسبوک و حامی ایشان سپاسگزاری کرد

دفتر حجت الاسلام و مسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛ رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، طی اعلامیه ای از کاربران فیسبوک همکار و حامی  ایشان سپاسگزاری و چند نکته را متذکر شد. به گزارش خبرگزاری آوا، در این اعلامیه تصریح شده است اگر چه ملت افغانستان در طول تاریخ و در مقاطع گوناگون […]

دفتر حجت الاسلام و مسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛ رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، طی اعلامیه ای از کاربران فیسبوک همکار و حامی  ایشان سپاسگزاری و چند نکته را متذکر شد.

به گزارش خبرگزاری آوا، در این اعلامیه تصریح شده است اگر چه ملت افغانستان در طول تاریخ و در مقاطع گوناگون بیداری خود را ثابت نموده اند اما در سالهای اخیر این بیداری به درجه بالا رسیده و مردم با احساس مسؤلیت و درک وظایف بهتری، زندگی پرچالش و با معضلات زیاد را مدیریت نموده، به همگان نشان داده اند که در خواب غفلت نیستند.

در اطلاعیه خاطر نشان شده است، یکی از این حرکت های نشانگر بیداری، واکنش جمع کثیری از مردم در شبکه های اجتماعی به خصوص فیسبوک، در اعتراض به بسته شدن صفحه اطلاع رسانی حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری توسط اداره فیسبوک بود.

متن کامل اعلامیه دفتر مطبوعاتی حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری به شرح ذیل می باشد:

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

من لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق

افراد بیدار و هشیار یک ملت، جامعه زنده و پویا می سازند که بسیاری ی اهالی آن، مصالح خود را از مفاسد تشخیص داده و برای به دست آوردن اهداف اسلامی و انسانی به مبارزه هماهنگ و منسجم برپا می شوند، و مسلما یک چنین جامعه دیری نخواهد پایید که به ترقی، تعالی و عزت دنیا و سعادت آخرت خواهند رسید.

 

احساس می شود مردم افغانستان به مراتب آگاه تر و هشیار تر از هر زمانی به نظر می رسند. اگرچه این ملت در طول تاریخ و در مقاطع گوناگون بیداری خود را ثابت نموده اند اما در سالهای آخر این بیداری به درجه بالا رسیده و مردم با احساس مسؤلیت و درک وظایف بهتری، زندگی پرچالش و با معضلات زیاد را مدیریت نموده، به همگان نشان داده اند که در خواب غفلت نیستند و تمام خوبی ها و بدی ها و مجموع شعارهای راستین و نیز پوشالی را درک کرده و براساس فهم مسؤلیت های دینی، مذهبی و سیاسی خود مترصد اوضاع اند و در فرصت مناسب به عمل جدی و غافل گیر کننده می پردازند.

 

چنانچه حضور شگفت آور مردم در تظاهرات ۲۰ عقرب نمایانگر یک چنین درک و احساس مسؤلیت اسلامی و ملی است و اینکه هر روز و هر هفته و هرماه به حرکات مقطعی رو نمی آورند و در برابر معضلات و کنشهای معاندان و دشمنان واکنش نشان نمی دهند به معنای نا آگاهی و عدم درک آن از مسایل روز نمی باشد بل سعی دارند در موقع مناسب، ریشه ای تر، عمیقتر و استراتیژیک به انجام مسؤلیت های خود بپردازند.

 

یکی از این حرکت های نشانگر بیداری، واکنش جمع کثیری از مردم در شبکه های اجتماعی به خصوص فیسبوک، در اعتراض به بسته شدن صفحه اطلاع رسانی حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری توسط اداره فیسبوک بود. در پی این اعتراض، بسیاری از کاربران فیسبوک و دیگر شبکه های اجتماعی عکس های شناسه(پروفایل) و حتی لوگوی(کاور) خود را برداشته، به جای آن عکس های حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری را گذاشتند.

 

دفتر حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری در کابل، بدین ترتیب از کلیه عزیزانی که در پی بسته شدن صفحه فیسبوک سیدعیسی حسینی مزاری اقدامات اعتراضی علیه مدیران فیسبوک و حمایتی از رئیس مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان را در پیش گرفته و بدینوسیله نشان دادند که از یکسو راه و اهداف مورد پیگیری حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری حق و حقیقت بوده اما ادعای آزادی بیان غربی ها شعار دروغینی بیش نیست، تشکر و قدردانی کرده، با اغتنام از فرصت توجه این عزیزان را به نکات زیر جلب می کند:

 

۱: اقدام حمایتی عزیزان از حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری و اعتراض به بسته شدن صفحه فیسبوک ایشان، علیه اداره فیسبوک، کار بس مهم و نمایانگر ارزش گرا بودن مردم و درک قدرت و عظمت یک کارسازمان یافته جهت حمایت از خط حق و حقیقت می باشد و به دنیا نشان داده شد که مردم افغانستان نه تنها گول ادعاهای دروغین مافیای دموکراسی غرب را نمی خورند، بلکه در برابر آن حساس بوده و با استفاده از هر شیوه ممکن با آن مبارزه می کنند. این احساس عمومی مردم قابل قدر و ستایش بوده و امید می رود مردم همچنان به این حرکت هماهنگ و بیدارگرانه خود در آینده نیز بپردازند و مترصد اوضاع بوده و در جهت از ارزشهای دینی و اسلامی همواره در صحنه باشند.

 

۲: عزیزانی که عکسهای شناسه(پروفایل) خود را تغییر دادند می توانند به حالت اولیه برگردند و روال معمول کار خود را با گذاشتن عکسها و مشخصه های خویش پی بگیرند.

 

۳: در صورت امکان و برای اینکه اهمیت اربعین و راهپیمایی آن به دنیا نشان داده شود، عزیزان در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی، اگر عکسهای شناسه(پروفایل) خود را با عکسی مربوط به اربعین جا بجا کنند کار بس مناسب و ارزشمند خواهد بود.

 

نمونه عکس پیشنهادی

nf00119664-2

۴: عزیزان همکار و مردم حامی حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری، ازین پس هر زمان طرح و تراکت مزین با عکس و بریده هایی از صحبت های ایشان و یا کلیپی از قسمتهایی از سخنرانی ایشان درست می کنند، قبل از انعکاس رسمی، با دفتر ایشان در کابل و یا افراد باصلاحیت مرتبط با ایشان هماهنگ کرده و پس از تایید مرجع ذیصلاح، اقدام به بازتاب دادن و انعکاس وسیع آن کنند.

 

۵: در صورتی که عزیزان، نیاز به عکس و زندگی نامه و یا سایر مشخصات و تکه هایی از سخنان حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری داشته باشند، قبل از دست به کار شدن خودشان و به دست آوردن این موارد از مسیرهای غیر مطمئن، با مراجع ذیصلاح مرتبط با حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری به ویژه دفتر ایشان در کابل در تماس شده و مطالبه همکاری و راهنمایی نمایند.

 

چه اینکه در این صورت، تلاش عزیزان اثرگذار تر شده، از اهداف سیاسی و اسلامی تشکیلات منحرف نگردیده و کارشان نیز مطمئن تر و محکم تر خواهد بود. چی اینکه در غیر اینصورت، چه بسا گاهی ممکن است حرکت ناهماهنگ دوستان، موافق فکر و اندیشه و یا خط سیاسی تشکیلات مرکزتبیان و نظریات و دیدگاه های ایشان نباشد، آنگاه است که مشکل پیش آمده و حداقل زحمات عزیزان نه تنها اثرگذار نبوده بلکه بایستی مجددا بنشینند و به اصلاح طرح و برنامه خود بپردازند که حد اقل وقت گیر خواهد شد.

 

والسلام علی من اتبع الهدی و دین الحق

دفتر حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری

کابل- افغانستان-شنبه، هفتم قوس ۱۳۹۴