• تاریخ انشار: ۲۳ سنبله ۱۳۹۶
  • سرویس: اطلاعیه ها
  • کد خبر: 13250
  • 1,057 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دومین دوره مسابقه عکاسی “سوگواره عکس محرم” برگزار می شود

به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم الحرام مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، دومین مسابقه عکاسی “سوگواره عکس محرم” را در ولایت بلخ برگزار می نماید.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا) ، سید محمد موسوی ؛ مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در زون شمال، امروز طی جلسه ای با عکاسان شهر […]

به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم الحرام مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، دومین مسابقه عکاسی “سوگواره عکس محرم” را در ولایت بلخ برگزار می نماید.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا) ، سید محمد موسوی ؛ مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در زون شمال، امروز طی جلسه ای با عکاسان شهر مزار شریف از برگزاری دومین مسابقه عکاسی “سوگواره عکس محرم” خبر داده، گفت: این مسابقه در هفت موضوع (محرم و اخوت، محرم و کودکان و نوجوانان، محرم و مکاتب، محرم و مساجد، محرم و دسته جات عزاداری، محرم و نذورات و محرم و خانواده) برگزار می گردد.

 

وی هم چنان با بیان اینکه همه می توانند در این مسابقه اشتراک نمایند ، گفت: این سوگواره در دو بخش حرفه ای (با دوربین عکاسی) و مبتدی (با دوربین موبایل) برگزار می گردد.

 

آقای موسوی در مورد شرایط اشتراک کنندگان در این مسابقه گفت: از هر شرکت کننده ۷ اثر پذیرفته می شود. عکس ها باید در سال ۱۳۹۶ تهیه و بدون ویرایش کمپیوتری باشد. آثار حرفه ای باید با فرمت JPG و یا حد اقل اندازه آن ۲۵۰۰ پیکسل باشد و هم چنان آثار مبتدی باید حد اقل با دوربین ۵ میگا پیکسل گرفته شود.

 

وی در مورد جوایز این مسابقه گفت: برای آثار برتر برعلاوه جوایزی که در نظر گرفته شده هم چنان در خبرگزاری آوا معرفی و طی نمایشگاهی نیز در معرض دید عموم گذاشته می شود.

 

مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در زون شمال در مورد مهلت ارسال آثار مسابقه اظهار داشت: آخرین مهلت ارسال آثار، ۱۹ میزان سال جاری که برابر با ۲۰ محرم است؛ می باشد.

 

موسوی در مورد نحوه ارسال آثار بیان داشت: اشتراک کننده ها می توانند آثار خود را از سه طریق ( ایمیل، تلگرام و تحویل حضوری به دبیر خانه ) به این مرکز ارسال نمایند.

 

قابل ذکر است که اولین “سوگواره عکس محرم” نیز سال گذشته در این ولایت برگزار گردیده بود که ۵۰ عکاس، عکس های خود را به این مسابقه ارسال نموده بودند و از میان تمام عکس ها، ۳۰ عکس توسط داوران مسابقه انتخاب و طی نمایشگاهی به نمایش گذاشته شده بود.