• تاریخ انشار: ۱۲ سرطان ۱۳۹۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 26258
  • 523 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

دومین همایش بزرگ “خواهر خورشید” در بلخ برگزار شد

دومین همایش بزرگ “خواهر خورشید” به مناسبت ولادت حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) و روز دختر از سوی بخش بانوان مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با حضور خواهران و مادران امروز چهارشنبه(۱۲ سرطان) در مزارشریف برگزار گردید.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، خانم حکیمه احمدی؛ مسئول بخش بانوان مرکز تبیان در مزارشریف، با اشاره […]

دومین همایش بزرگ “خواهر خورشید” به مناسبت ولادت حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) و روز دختر از سوی بخش بانوان مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با حضور خواهران و مادران امروز چهارشنبه(۱۲ سرطان) در مزارشریف برگزار گردید.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، خانم حکیمه احمدی؛ مسئول بخش بانوان مرکز تبیان در مزارشریف، با اشاره به ویژگی های حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) گفت: حضرت معصومه (س) حضرت معصومه دختر امام موسی کاظم و خواهر امام رضا امام هشتم هستند.

 

وی حضرت معصومه (س) را محدثه خواند و افزود: بی بی معصومه از همان دوران کودکی محدثه بودند و از نه سالگی پاسخگوی شبهات پیروان ائمه (ع) بودند.

 

مسئول بانوان مرکز تبیان ادامه داد: این بانوی بزرگوار با برخورداری از علوم بزرگ دینی ناقل علم اهلبیت(ع) بودند.

 

احمدی عبادت و بندگی را از دیگر ویژگی های حضرت معصومه عنوان داشت وتصریح کرد: این مقام حضرت از عبادت و بندگی ایشان به دست آمده است.

 

وی  رعایت حجاب اسلامی از سوی بی بی معصومه(س)  را از دیگر خصوصیات حضرت دانست و با اشاره به زمان حمله به کاروان حضرت از سوی دشمن گفت:زمانی که کاروان حضرت در سفر مورد حمله دشمن قرار گرفت ایشان تنها به موضوع حجاب توجه داشت و از تمام زنان خواستند تا حجاب شان را رعایت نمایند.

 

مسئول بخش بانوان مرکز تبیان حضرت معصومه را الگویی برای زنان مسلمان توصیف کرد و ابراز داشت: باید دختران مسلمان جامعه امروز از حضرت الگو برداری نمایند علت اینکه بی حجابی در جامعه اسلامی به اوج رسیده فاصله گرفتن دختران مسلمان از الگو هایی مانند بی بی فاطمه معصومه(س) و دیگر بانوان الگو برای جامعه اسلامی می باشند.

 

خانم اناهیتا حسین زاده، مسئول فرهنگی بخش بانوان مرکز تبیان نیز  هدف از برگزاری روز دختر را ترویج فرهنگ اسلامی در میان زنان اسلامی عنوان کرد و برگزاری چنین برنامه ها را برای حفظ داشته های اسلامی مهم خواند.

 

گفتنی است: اهدای گل به کودکان بی بضاعت و بی سرپرست، سرود، مولودی، کلیپ، طنز و اهدای جوایز به برندگان مسابقه خواهر خورشید، لوح تقدیر به اعضای بخش بانوان از دیگر برنامه های همایش “خواهر خورشید” در بلخ بود.